JAPON AKMAZ NEDİR? (YIKAMA TALİMATI ETİKETİ)

japon akmaz etiket bilkod
Tarafından | 21 Aralık 2021

Japon Akmaz üretim aşaması tamamlanan ve temizlenmeye uygun halı, perde, kıyafet gibi  ürünlerin üzerinde muhteviyatının neler olduğunun ve hangi şartlarda korunup temizlenmesi gerektiğinin yazılı olduğu etiket türüne denir.

Japon Akmaz Ne İşe Yarar?

Japon Akmaz yani yıkama talimatı etiketi üzerinde bulunan ibareler sayesinde ürünün (kumaşın) hangi sıcaklıkta ve ne şekilde yıkanması gerektiğini kullanıcıya gösterir. Bu sayede ürünün zarar görmeden temizlenmesi hedeflenmektedir.

Japon Akmaz Nerelerde Kullanılır?

Japon akmaz yıkanabilir/temizlenebilir tekstil ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu ürünler arasında halı, perde ya da tayt, şort, elbise ve benzeri ürünler bulunmaktadır.

Japon Akmaz Çeşitleri Nelerdir ?

Japon Akmaz yani yıkama talimatı etiketinin en çok kullanılan 5 çeşidi bulunmaktadır.

  1. Düşük sıcaklık yıkama etiketi: 30 derece sıcaklıktaki yıkamalara dayanıklı olan japon akmaz yani yıkama talimatı etiketi türüdür.
  2. Orta sıcaklık yıkama etiketi: 60 dereceye kadar olan sıcaklıklardaki yıkamalara dayanıklı olan japon akmaz yani yıkama talimatı etiketi türüdür. Çift taraflı baskıya uygundur.
  3. Beyaz saten etiket: Orta sıcaklık yıkama etiketi ile aynı derece olan 60 derece sıcaklıktaki yıkamalara dayanıklıdır. Fark olarak sadece tek yüzey baskıya uygundur.
  4. Yüksek sıcaklık yıkama etiketi: 90 dereceye kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır ve kimyasal yıkamalarda dahi bozulmamaktadır.
  5. Renk akmaz etiket: Çift yüzey baskıya uygun olan bu etiket türü ise enzim ve taş yıkaması gibi yıkamalara karşı dayanıklıdır.

Japon Akmaz Nerede Satın Alınır?

Japon akmaz yani yıkama talimatı etiketi tekstil marketlerden satın alınabilir. Japon akmazve ribon türlerini ve tekstil üretiminde ihtiyacınız olan ne varsa nakit ya da kredi kartı ile satın alabilmek için sektörün önde gelenlerinden olan Bilkod firmasına Yeni mh. Bağcılar Asfaltı Cd. N:106 Bağcılar / İSTANBUL adresinden ya da online olarak internet sayfasından ulaşabilir, dilerseniz canlı destek sayesinde bilgi ve fiyat alabilir, dilerseniz online olarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Japon Akmaz Fiyatları

Japon akmaz ürünleri ithalata dayalı ürünler olması sebebiyle fiyat belirlenmesinde dolar kuru etkilidir. Dalgalı kura sahip olduğumuz düşünülecek olursa fiyatların dolar kuruna endeksli olarak değişeceğini söyleyebiliriz. Bu sebeple bu tür ürünlerin toptan olarak alınması maliyetler açısından daha uygun olacaktır. Dolar kuruna endeksli olan japon akmaz fiyatlarını güncel olarak takip etmek, toptan fiyat almak için 0552 669 89 43 numaralı telefondan ya da web sitesindeki canlı destekten Bilkod firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Tanıtım yazısı bitiş: 22.12.2022 (süre doldu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir