Lohusa Döneminde Pijama Seçiminde Özgürlüğü Hisset

lohusahamile1
Tarafından | 28 Ekim 2020

Bazı kadınlar için hamilelik ve lohusa dönemi oldukça zor geçebilmektedir. Özellikle riskli gebeliklerde Lohusa döneminde bedeninizde meydana gelecek değişimler, birçok alanda gereksinimlerinizi değiştirir. Bunların başında giyim gelir. Giysi seçimi yaparken içinden geçtiğiniz bu hassas dönemin özelliklerini dikkate almak bu süreci daha keyifli geçirebilmek için büyük bir öneme sahiptir.

Lohusa döneminde konforunuzdan ödün vermeyin.

Bu dönemde en çok ihtiyacınız olacak şey kesinlikle rahatlıktır. Hamilelik boyunca kilo alırsınız ve vücudunuz genişler. Vücudunuzun önceki formuna kavuşması hızlı bir değişim manasına gelir. Bu yüzden kıyafet alışverişi yaparken satın alacağınız kıyafetlerin sizin bu hızlı değişiminize ayak uydurabilecek özel tasarlanmış lohusa giyim ürünleri olmasına dikkat edin. Özellikle gece kıyafetlerinin bu şekilde tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü sahip olduğunuz kaliteli uyku bu hassas döneminizde en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri. Pijama ve gecelikler her ne kadar gece ürünü olsa da bu dönemi evde dinlenerek geçireceğiniz için gündüz de kullandığınız ürünlerdir. Bütün gününüz pijama ile geçeceği için özenle seçmiş olmanız gerekir.

En önemli unsur rahatlığınız

Rahatlık hususunda dikkatli olmanız ilk konulardan biri vücudunuza uyan ölçüdür. Doğumdan sonraki dönemde de hamilelik döneminde de olduğu gibi sizi sıkan, dar yapılı kumaşlardan uzak durmalısınız. Bu yüzden hamile pijama seçerken de lohusa pijama seçerken de bu özelliklere dikkat edin. Bu tür kıyafetler uyku kalitenizi de düşürecektir. Her huzur dolu gece iyi bir güne başlamak demektir. Tüm bu sürecin horonlarınızdaki değişime bağlı olarak stresli ve gergin geçtiği düşünülürse kaliteli bir uykunun önemi daha da artar. Güzel bir uyku düzenine sahip olmak doğumdan sonraki ilk dönemde gerginliğinizi azaltıcı bir etkiye sahiptir.

Hamilelik boyunca karın bölgesinden sonra en çok değişime uğrayan bölge göğüslerdir. Hamilelik dolayısıyla alınan kilo ve sütünüzün gelmesiyle göğüsleriniz dolgunlaşır. Önceki kullandığınızdan daha büyük ölçülere geçmeniz gerekebilir.

Bir diğer konu vücut sıcaklığıdır. Aşırı terlememeli ya da üşütmemelisiniz. Hava alan doğal kumaşlardan tasarlanmış kıyafetler seçmelisiniz. Kışın sıcak tutan, yazın ise setin tutan ferah ürünler tercih edin. Tüm bu rahatlığa sahip olurken şık görünmeyi es geçmeniz gerekmiyor. Konforunuzdan ödün vermeden güzel görünebilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun şık giyim modeller ile misafirlerinize karşı iyi görünebilirsiniz. Yoğun ilginizi bebeğinize vermeniz gereken yorucu geçecek bu günleri sizi en rahat hissettirecek ürünler ile geçirmek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Özgürce hareket edebileceğiniz her zevke uygun konforlu pijamaları kolayca edinebilirsiniz.

Hamilelik döneminde kullanılan giyim ürünleri lohusa döneminde kullanılabilir mi?

Hamilelik döneminde kullandığınız pijamaları lohusa döneminde de kullanabilirsiniz. Ancak lohusa döneminin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalabilir. Yeni doğum sonrası için lohusa pijaması almakta fayda var. Kullanmak isterseniz hamile gecelik ya da gebeliğinizin son dönemlerine ulaşmadan önce giydiğiniz pijamaları giyebilirsiniz. Özel ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak ürünler lohusa pijama ve gecelik modelleridir. Ayrıca beden ölçüsüne göre ayarlama yapılabilen ürünler tercih etmek daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Tanıtım yazısı bitiş: 01/11/2021(süre dolmuştur)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir