BEBEK YASTIĞI YAPIMI

bebek yastigi yapimi 1
Tarafından | 11 Aralık 2017

Babynest için yastık nasıl hazırlanır, Evde bebek yastığı nasıl yapılır, Bebek yastık ölçüleri, Bebek yastığı hazırlama ve dikme gibi bir çok sorunun cevabını bulacağınız yazımıza hoş geldiniz.

30cm x 23cm ebatlarında mini bir yastık diktim, dikerken aşamaları da çektim. Aslında normal yastık dikiminden pek de bir farkı yok. Sadece ölçüleri minik. Diktiğim baby nest e uygun ölçülerde dikmeye çalıştım. Ölçüyü kendim belirledim yani.

Hadi başlayalım..

1. 45cm x 25 ve 32cm x 25cm ölçülerinde iki parça kumaşınızdan kestim. C diye işaretlediğim kısım içeri kıvrılacak olan kısım, kafanızı karıştırmasın yani 🙂 farklı kesilmiş bi kumaş değil.

bebek yastigi olculer e15129989576352.  Parçaların uç kısımlarını 1 cm kadar içe kıvırıp diktim. iki parçanın da birer kısa ucunu diktim, diğer uçlar zaten yastık içinde kalacak.

bebek yastigi yapimi 2

3. C olarak işaretlediğimiz bölümü içeriye kıvırdım resimdeki gibi. Kıvrılmış hali diğer parçayla eşit olmalı. İğneleyip dikiverdim kenarlardan. Ben kaymasını istemediğim için öyle yaptım. Kolayına gelen dikmeden diğer kumaşı da eşleştirip üçünü birlikte dikebilir.

bebek yastigi yapimi 3

4. Üstüne yapacağınız desen işleme hayal gücünüze kalmış, isterseniz aplike yapabilirsiniz.

Aplikeleri nasıl yaptğımı görmek için tıklayabilirsiniz.

Ben beyaz kumaş üstüne isim yazdım görüldüğü üzere. Baloncuklar aplike, yazıyı ise işleyerek yaptım. Sonra kumaşı tela ile kumaşa yapıştırdım. Kenarı çirkin görünmesin diye de biye koydum. Biye kısmından kumaşa diktim.

bebek yastigi yapimi 4

5. iki parça kumaşın ön yüzlerini birbirine getirip, kenarlardan iğneledim ve diktim.

bebek yastigi yapimi 5

Ön yüzünü çevirdim. Yastık kılıfımız bitmiş oldu.

Şimdi yastık kısmını dikelim 🙂

32cm x 25cm ölçülerinde iki parça beyaz kumaş kesip, birbirine iliştirip diktim. Küçük bi boşluk bıraktım. Boşluktan faydalanarak içini dışarı çevirdim, elyaf doldurdum ve kalan kısmı elimle diktim. Yastığı diktiğimiz kılıfımıza yerleştirdim.

Yorumlarınızı bekleriz. Sorunuz olursa buralardayım 🙂

İşte Bebek Yastığımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir