Yazar Arşivleri: Halis

TAFTA KUMAŞ NEDİR? TARİHÇESİ, YAPILIŞI VE ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 20 Eylül 2021

Tafta kumaş nedir, ismini nereden alır? Tafta, çeşitli kadın kıyafetleri yapmak için yaygın olarak kullanılan canlı ve hafif bir kumaştır. Kaliteli ve farklı malzemelerden yapılan bu sade dokuma kumaş pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. “Tafta” kumaşın ismi, Farsça’da “kıvrımlı dokuma” anlamına gelen tafta kelimesinden gelir. Bu kumaşı benzersiz kılan ise kolalı ve şeklini koruyan bir özelliğe… Devamını oku »

TÜRKİYE’NİN YERLİ AYAKKABI MARKALARI

Tarafından | 17 Eylül 2021

Türk malı ayakkabı ürünler kalitesi ve ekonomik olması ile dünya çapında pazar payını artırıyor. Yerli ayakkabı ürünleri ve bu markaların mağazalarını artık daha sık görebiliyoruz. İşte bu yazımızda Türkiye’nin en ünlü ayakkabıcılık sektöründe üretim yapan firmaları ve Türk malı ayakkabı markalarını (alfabetik) listeledik: 1-) Derimod – Derimod Deri Konfeksiyon Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2-) Desa… Devamını oku »

TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ MÜCEVHER MARKALARI

Tarafından | 16 Eylül 2021

Ülkemizde tekstil hazır giyim gibi bir çok alanda dünyaca ünlü bir sektör daha vardır. Bu sektör kuyumculuk ve mücevherat olarak bilinir. Kapalı çarşıdan bu yana bir çok yabancı turist altın mücevher gibi takıların çok ustaca işlendiği ülkemizi tercih etmektedir. İşte Türkiye’nin en ünlü altın, kuyumcu ve mücevher markaları; 1-) Altınbaş – Altınbaş Kuyumculuk İth. İhr. Ve… Devamını oku »

DİKİŞ MAKİNESİ AYAK ÇEŞİTLERİ

Tarafından | 14 Eylül 2021

Özellikle düz dikiş makinelerinde, dikilen ürünün daha kolay bir şekilde makineye verilmesi, daha stabil bir dikiş sağlamak ve hızlı şekilde üretim için çok amaçlı baskı ayakları vardır.  Bildiğiniz standart düzayak dışında kenar kıvırma, çima ve gazi gibi birçok dikişi sorunsuz şekilde bu ayaklar sayesinde yapabilirsiniz. Sizlerde hangi baskı ayağının ne işe yaradığını merak ediyorsanız sizler… Devamını oku »