BUTİK NE DEMEK?

Tarafından | 15 Ocak 2021

Butik, hazır giyim ürünleri satan yerlerin genel adıdır. Fransızca “boutique” kelimesinden gelir. Butikler genelde terzi gibi belirli bir müşteri kitlesine hitap etmektedir. Güncel moda trendlerine uygun kumaşlar ve elbise modelleri beden ölçülerine göre farklı serileri içine alacak şekilde butik içinde üretilir. Butik Mağaza ile Perakende Mağaza Arasındaki Farklar Butik mağaza aslında özel bir perakende satış… Devamını Oku »

Favorilerinizin Arasına Adını Yazdıracak Kıyafetler

Tarafından | 14 Ocak 2021

Zorlu bir yılın ardından insanlar artık tamamen rahatlığa önem verir hale geldi. Özellikle evde geçirilen zaman ya da yapılan sporlar bu alandaki giyim tarzını bambaşka bir yere getirdi. Önceleri spor giyim sadece rahatlığı ifade ederken croptrap.com sitesi sayesinde şıklığı da içine aldı. Pastel tonlarında vücudunuzu ön plana çıkaracak ve sizi muhteşem gösterecek olan spor giyim… Devamını Oku »

SORONA ELYAF/KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 8 Ocak 2021

Dupont ™ Sorona® Elyaf Nedir? Dupont ™ Sorona®, kısmen yıllık yenilenebilir bitki bazlı bileşenlerden yapılan eko-verimli bir performans elyafıdır. Öncelikle giyim ve ev tekstilleri, ofis ve otomotiv iç mekanları, konut ve ticari halılar ve otomotiv paspasları dahil olmak üzere fiber uygulamalarında kullanılır. Sorona elyaf, yumuşak, esnek ve leke tutmaz özelliklere sahip, rahat bir streç triko… Devamını Oku »

BALIKSIRTI DESEN KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 24 Aralık 2020

Balıksırtı kumaş aslında bir desen türünü ifade eder, adında da anlaşılacağı üzere balık kılçığına benzer görüntüde olan ve genellikle kırık dimi dokuma kumaşlarda bu görüntüyü elde ederiz. Dokuma kumaşlarla birlikte örme kumaşlarda ve baskı desenleri sayesinde de bu efekti elde edebiliriz. Balık sırtı, Balık kılçığı, Zigzag (İngilizce; Herringbone) gibi isimlerle bilinen deseni biraz araştırdık ve… Devamını Oku »