VATKA NEDİR, NE İŞE YARAR, VATKA NERELERDE KULLANILIR?

Tarafından | 6 Mayıs 2021

İçindekiler1 Vatka Nedir?1.1 Vatka Giysinin Neresinde Kullanılır?1.1.1 Vatka Modası1.1.1.1 Ayakkabılarda Kullanılan Vatkalar Vatka denince bir çok kişinin aklına bir şey gelmez, günlük hayatta sıkça karşılaşılan bir terim değildir. Ancak tekstil sektörünün içinde olanlar ve terzilik/modacılık gibi işlerle ilgilenenler için bu durum biraz farklı. Gelin size vatka nedir? Vatka ne işe yarar? Vatka nerelerde kullanılır gibi… Devamını oku »

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN 5 HAZIR GİYİM MARKASI

Tarafından | 5 Mayıs 2021

İçindekiler1 1- LC Waikiki2 2- Mavi3 3- Koton4 4- DeFacto5 5- LTB LittleBig Ülkemiz, giyim alanında dünya çapında ünlü markalara sahip ve bu markaların başarılarının sebebi kaliteli, modaya uygun, sezona uygun renk ve çizgilere sahip cesur tasarımlara sahip olmasından kaynaklanıyor. Türkiye’nin en iyi giyim markaları sıralaması oluşturmak kaliteli markaların sayılarının fazla olması nedeniyle sanıldığından daha… Devamını oku »

POLYAMİD KUMAŞ NEDİR?

Tarafından | 2 Mayıs 2021

İçindekiler1 Polyamid İçerikli Kumaşlar Nelerdir?1.1 Polyamid İçerikli Kumaşlar Nasıldır?1.2 Polyamid Kumaş Özellikleri Nelerdir? 1.3 Polyamid Kumaşlar Hangi Kıyafetlerde Kullanılır?1.3.1 Polyamid Kumaş Terletir mi?1.3.2 Polyamid Kumaş Çeker mi?1.3.3 Polyamid Kumaş Sağlığa Zararlı mı?1.3.3.1 Polyamid Kumaşların Temizliği Ve Yıkanması Nasıl Olmalıdır?1.3.3.2 Polyamid Kumaşları Nasıl Ütülemelisiniz?2 Polyamid İle Polyester Kumaşların Karşılaştırması2.0.0.1 Kategori2.0.0.2 Polyester2.0.0.3 Poliamid Giyim sektörünün önemli ürünlerinden olan… Devamını oku »

ÖRÜMCEK İPEĞİ LİFLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 1 Mayıs 2021

İçindekiler1 Örümceğin İpeği Eğirme Süreci2 Örümcek İpeği Türleri2.1 Örümcek İpeğinin Biyoteknolojik Yöntemlerle Üretimi İpek çok çeşitli eklembacaklılar tarafından üretilebilen yumuşak ve parlak bir liftir. İnsanlar bu liften iplik yapıp kumaş dokuyarak tekstilden savunma sanayiine çeşitli uygulamalarda binlerce yıldır kullanmaktadır. Kullanılan doğal ipeğin ana kaynağı “dut ipek böceği” olarak bilinen Bombyx mori’dir. İpek elde etmede Bombyx… Devamını oku »