EN İYİ JAPON GİYİM MARKALARI

Tarafından | 29 Haziran 2022

Yazı İçi Başlıklar1- Comme des Garçons2- Junya Watanabe3- sacai4- Yohji Yamamoto5- Kara Kei Ninomiya6- visvim7- AMBUSH8- Undercover9- Issey Miyake10- Needles Japon giyim markaları denilince akla gelen ilk şeyler genellikle Uniqlo gibi moda perakendecileri, Comme des Garçons’un avangart stilleri veya BAPE, Cav Empt ve Mastermind Japan gibi hipebeast onaylı erkek giyim markalarıdır. Japon sokak stili, Avrupa’da görülen minimal… Devamını oku »

ÖRME MAKİNE İĞNELERİNDE MEYDANA GELEN AŞINMALAR

Tarafından | 25 Haziran 2022

Yazı İçi BaşlıklarAşınmanın TanımıAşınma MekanizmalarıAdhesiv aşınmaAbrasiv aşınmaUzun ömürlü yorulma aşınmasıTribokimyasal (korozif) aşınmaÖrme İğnelerinde Meydana Gelen AşınmalarÖrme İğnelerinde Meydana Gelen Aşınmanın Nedenleriİplik tipiKumaş çekimiMakine hızı ve dönüş yönüMakine yağıYorulma Teorisi Aşınmanın Tanımı Aşınma karmaşık bir olay olduğundan bir çok çeşidi vardır ve çok sayıda tanımı yapılmıştır. DIN 50320’ye göre aşınma “Kullanılan malzemelerin başka malzemelerle (katı, sıvı,… Devamını oku »

Elbise Kılıfı ve Gamboç Üreticisi Pevabag

Tarafından | 24 Haziran 2022

Elbise kılıfları, abiye, takım elbise gibi giysilerinizi dış etkenlerden koruyan ve taşımada kolaylık sağlayan ürünlerdir. Bu nedenle, özellikle değerli elbiselerin taşınabilmesi ve korunması adına, elbise kılıflarına ihtiyaç duyulmaktadır. Pevabag, gamboç üretimi işlemini elbiselerin boyutlarına uygun olarak sınırsız özellik ve renk seçeneğiyle yapmaktadır. Genellikle, gamboçlar, tasarım şekli olarak fermuar detayı ile imal edilen ürünlerdir. Giysinizi askıya… Devamını oku »

DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE HALI SEKTÖRÜ 2022

Tarafından | 17 Haziran 2022

Dünya’da Halı Sektörü Dünya halı ticareti son yıllarda hızlı bir gelişim sergilemektedir. Dünyada halı ticareti; el halısı, makine halısı ve tuft halı olarak üç temel grupta ele alınmaktadır. Bu halı gruplarının üretim tekniklerinde, maliyetlerinde, tüketici profilinde, kullanımında, pazar yapısında farklılıklar bulunmaktadır. Üretim açısından makine halı sektöründe üretim Çin, Hindistan, Belçika, Türkiye, Amerika, Japonya, Mısır ve… Devamını oku »