FARKLI KALİTEDEKİ KUMAŞLARDA MAY DÖNMESİ ORANLARI

Tarafından | 11 Aralık 2018

Çeşitli May Dönmesi Testleri Sonuçları İki farklı hammadde ile üç farklı numarada Ring ve OE Rotor ipliklerinden farklı örgü ayarlarında örülmüş kumaş numunelerinin may dönmesi eğilimlerini belirleyebilmek için laboratuvar şartlarında 48 saat kondüsyonlanan kumaşlar gerekli dönme ve çekmezlik işaretlemeleri yapılarak 40c de 30 dk 800 devir hızla yıkama işlemine tabi tutulmuştur. Yıkanan kumaşlar atmosfer şartlarında… Devamını oku »

DÜĞME MAKİNESİ

Tarafından | 7 Aralık 2018

DÜĞME OTOMATINI DİKİME HAZIRLAMA Geçmiş yüzyıllardan beri, düğme her zaman kıyafetlerin en önemli aksesuarlarından biridir. Tümüyle işlevsel olarak bakıldığında düğmeler, gerçekten sadece kıyafetler için bir bağlantı unsuru değil, aynı zamanda dekoratif ve tasarım özelliklerine de sahiptir. Düğmeler, kıyafetin iki tarafını veya parçasını bir araya getirir, broş ve kolye gibi dikkat çeken aksesuarlarla birlikte kıyafete kişilik… Devamını oku »

KAPAMA PAYI GEREÇLERİ

Tarafından | 5 Aralık 2018

Karşılıklı iki kenarın birleştirilmesini sağlayan gereçlerdir. Kapama payı gereçleri giyimin kullanımını kolaylaştırdığı gibi süsleme amacıyla da kullanılır. Bu materyallerin piyasada kullanım ve üretim şekline göre birçok çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları şunlardır; Düğme Giyim eşyalarına; karşılıklı kenarları birleştirmek ya da süslemek amacıyla dikilen, çeşitli şekil ve yapıdaki araçlara “düğme” denir. Düğmeler kullanım şekillerine göre… Devamını oku »

AYAKKABILIK DERİ ÇEŞİTLERİ

Tarafından | 3 Aralık 2018

Deri Türleri Nelerdir ? Deri ürünlerin çok eski tarihlerden bu yana hayatımızda önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Deri aksesuarlar, deri ceket modelleri, deri ayakkabı modelleri ve daha birçok üründe deri modeller tercih ediliyor. Hem şıklığı hem de dayanıklı olması deriyi ön plana çıkartıyor. Peki biz günlük hayatta sıkça kullandığımız deri ürünlerin türlerini ne… Devamını oku »