ECRİN KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 17 Temmuz 2017

Narin ve Kullanışlı Dokusu İle Ecrin Kumaş Modelleri

Koltuk kaplamadan, giyime, perde ve duvar kaplama gibi birçok farklı alanda kullanılmakta olan kumaşlar hayatlarımızın oldukça büyük bir kısmını kaplamakta ve farklı tür ve modelleri ile hayatlarımıza bir nevi şekil vermektedirler. Neredeyse tamamen kullanım alanlarına göre en uygun olacak biçimde üretilmekte olan kumaş türlerinden birisi olmakta olan ecrin kumaş modeli son yıllarda kullanıcıların oldukça fazla tercih etmekte olduğu narin kumaş modelleri arasında yer almayı başarmış bir model olmaktadır.

Diğer birçok kumaş modelinde olduğu gibi geniş bir kullanım alanına sahip olmakta olan bu model kullanılacağı alana göre de farklılıklar göstermekte ve farklı ham maddelerden üretilmektedir. Özellikle yün-viskon ve elastan karışım iplikten üretilmekte olan ve giyim sektöründe oldukça fazla kullanılmakta olan modelleri ile kullanıcılar için üretilmekte olan çok sayıda konforlu ve kullanışlı kıyafetin ortaya çıkmasında rol oynamakta ve kullanıcıların tercih ettiği modeller arasında yer almakta olan bir kumaş modeli olmaktadır.

Yün-Viskon karışımlı diye bilinen Ecrin kumaş aslında 80/20 Polyester/Viskon ve elastan ipliğiyle üretilip yapılan apreler sonucunda yün görünümü alan bir kumaş meydana gelmektedir.

Ecrin Tesettür elbise panço

Ayrıca yastık kılıfı ve nevresimler gibi birçok ev eşyasında da oldukça sık kullanılmakta olan ecrin kumaş modeli oldukça farklı renklerde ve desenlerde üretilmekte ve kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Genel olarak oldukça yumuşak dokusu ve narinliği ile dikkat çekmekte olan bu kumaş modeli son yıllarda özellikle kadın giyiminde büyük bir kullanım alanı bulmakta ve tekstil sektörünün vaz geçilmezleri arasındaki yerini hiç kaybetmemektedir.

Abiye gece elbiselerinden, tesettür giyimine kadar kendine tekstil içerisinde oldukça geniş bir alan bulmakta olan ecrin kumaş modeli, birçok farklı model ve tarzda kıyafette kullanılmakta, ülkemizde ve yurt dışında oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Bu nedenden dolayı da büyük üreticiler tarafından büyük bir ilgi duyulmakta olan bu kumaş türü kullanılacağı ürüne göre uyumlu olarak birçok farklı türlerde üretilmekte ve kullanıma sunulmaktadır. Tekstil sektörünün yanı sıra diğer alanlarda da kullanımı bulunmakta olan bu model özellikle renkli desenleri nedeni ile kaplama alanında da tüketiciler tarafından ilgi görmekte ve yaşam alanları için kaplama ürünü olarak da sıkça kullanılmaktadır.

Alıntıdır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir