Etiket Arşivi: Çanta Süsleme Teknikleri

ÖRGÜ İLE ÇANTA SÜSLEMESİ YAPMA

Tarafından | 30 Kasım 2017

Hasır çantalarınızı ve tüm çantalarınızı bu teknikle süsleyebilirsiniz. Çok güzel ve keyifli bir süsleme olacak. Aynı motifleri örgü duvar süsü modellerinde de kullanabilirsiniz. Örneğini çok gördüm. Çok şık duruyor. Daha öne aldığınız bir çantayı bu şekilde örgü süsleme sanatı ile yenileyerek çok şık modeller yapabilirsiniz. Beğendiğiniz çanta modellerini yapabilirsiniz. Örgü çanta modellerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.… Devamını oku »

KUMAŞ ÇANTA YAPIMI

Tarafından | 16 Ocak 2017

Kalıp Hazırlama Kumaş çanta yapımında en önemli aşamalardan birisi de kalıp hazırlamaktır. Düzgün bir çanta elde etmek için kalıbın iyi hazırlanması gereklidir. Kalıp hazırlamaya başlamadan önce model iyi analiz edilmeli, özellikle asimetrik modellerde model özelliği göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca mutlaka cetvel ve riga kullanılarak düzgün çizimler elde edilmelidir. Kalıplar hazır hâle geldikten sonra kumaşa uygulamadan… Devamını oku »

DERİ ÇANTA SÜSLEME

Tarafından | 28 Kasım 2016

SÜSLEME NEDİR Süsleme; Ürünün karakterini ve işlevini bozmadan onu güzelleştirmek amacıyla yüzeyi üstüne renkli, renksiz, çizme, boyama, işleme vb. tekniklerle estetik katmak amacıyla yapılan işlemdir. Başka bir deyişle, kösele ile yapılan ürün çalışmalarının daha özgün ve güzel görünmesi amacıyla deri yüzeyine uygulanan tekniklerdir. Çantalarda süsleme, malzeme çeşitliliğine ve yaratıcılığa bağlı olarak sınırsızdır. Modaya bağlı olarak… Devamını oku »