LOOSE FIT VE RELAXED FIT ARASINDAKİ FARKLAR

loose relaxed fit
Tarafından | 20 Mayıs 2023

Bol Kalıp ve Rahat Kalıp: Fark Nedir?

Bu günlerde, yeni bir kot pantolon, yeni bir gömlek ve hatta yeni bir kapüşonlu için alışverişe gittiğinizde sadece giysi bedeninizi bilemezsiniz. Ayrıca, size en çok neyin yakıştığını da bilmeniz gerekir. Örneğin, bol kesim ile rahat kesimi karşılaştırdığınızda aradaki fark nedir?

Rahat kesim pantolonlar ve kot pantolonlar tipik olarak üst bacakta fazladan alan sağlarken alt bacakta daha az yer sağlarken, bol kesim kot pantolonlar çok az şekle sahiptir ve tüm bacak boyunca gevşek, konik olmayan bir çizgi halinde düşer. Bazı markalar ayrıca rahat ve bol kesim gömlekler ve üstler satarlar. Rahat kesimli üstler genellikle daha uzun bir etek boyuna ancak konik yan dikişlere sahipken, bol kesim tüm giysi boyunca daha fazla alana sahiptir.

Bu yazıda, rahat ve bol giysiler arasındaki temel farkları öğreneceksiniz. Oranların bir markadan diğerine nasıl karşılaştırıldığını keşfedeceksiniz. Son olarak, size en uygun olanı nasıl seçeceğinize dair ipuçları bulacaksınız.

(Loose) Gevşek Kalıp ve (Relaxed) Rahat Kalıp: Önemli Noktalar

(Loose) Gevşek kalıp  (Relaxed) Rahat Kalıp
Dış görünüş Kutulu ve daha bol Bazı alanlarda geniş, ancak diğerlerinde uyarlanmış
Konfor Son derece ferah ve konforlu Rahat hareket kolaylığı sağlamak için kilit alanlarda ferah
Kesmek Düz yan dikişlerle dikdörtgen ve ferah Üst kısımlarda geniş, ancak giysinin alt kısmına doğru sivrilen yan dikişlerle daralan
Vücut Şekli Geniş üst gövdeyi dengelemek için şık, bol kesim isteyen veya dikdörtgen ya da üçgen gövdeli kişilerde iyi görünüyor Geniş göğüslü, geniş kalçalı veya kaslı baldırlara sahip kişilerde en iyi görünüyor
Omuzlar Bazen ekstra alan sağlar ancak tutarlı değildir Bazen ekstra alan sağlar ancak tutarlı değildir
Göğüs Her zaman geniş bir göğüs boşluğuna sahiptir Her zaman geniş bir göğüs alanına sahiptir
Kollu Kol kesimi genellikle normal veya klasik kesimden farklı değildir, ancak bu markaya bağlıdır. Kol kesimi genellikle normal veya klasik kesimden farklı değildir, ancak bu markaya bağlıdır.
Bel Tipik olarak gömleğin göğüs ölçüsü kadar geniştir ve giysiye kutu gibi, dikdörtgen bir şekil verir. Her zaman göğüs ölçüsünden daha dar olması gömleğe veya üst kısma daha uyumlu bir görünüm kazandırır
Koltuk Her zaman ferah ve konforlu Ferah ve rahat ama bazen bol kesimli bir modelden biraz daha üzerinize tam oturur
Bacak açma Her zaman geniş Konik yan dikişler nedeniyle biraz daha dar

Loose Fit nedir?

loose fit relaxed fit 3Bol kesimli giysiler, geniş kesimi sayesinde daha fazla dökümlüdür ve daha az şekle sahiptir. Bir gömlek veya üstte, bunu yan dikişten yan dikişe kadar ekstra genişlikte görürsünüz ve bele doğru incelmez. Pantolon veya kot pantolonlarda, koltukta, uyluklarda, baldırlarda ve daha geniş bacak açıklığında ekstra alan bulacaksınız.

Gevşek kesim stiller, her yerde bulabileceğiniz en rahat, ferah giysilerden bazılarını sunar. Bu kesim gündelik, rahat kıyafetlere uygundur, ancak şık görünmek için bol kesim pantolonlar da giydirebilirsiniz.

Bol kesimli giysilerin çok yönlülüğü harika çünkü diğer kesimlerde olduğu gibi bol kesimli giysiler de belirli vücut tiplerinde iyi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, bol kesim kot pantolonlar genellikle üçgen veya dikdörtgen vücut şekline sahip kişilerde iyi görünür çünkü pantolondaki ekstra genişlik vücudun geri kalanını dengeleyebilir.

Bazı markalar bol kesim gömlekler, kapüşonlular ve diğer giysiler satarken, bu kesimin en çok pantolon ve kot pantolon için kullanıldığını görürsünüz.

İlk bol kesim kot pantolonunuzu sipariş etmeden önce, iki önemli gerçeği not etmelisiniz.

İlk olarak, “gevşek uyum” un tam olarak ne anlama geldiği, bir markadan diğerine önemli ölçüde değişecektir. Önde gelen bir markadan 8 Beden bol kesim bayan kot pantolonu satın alabilir ve başka bir büyük markada aynı bedenden aynı kalıbı alacağınızı düşünebilirsiniz. Bu asla olmaz, bu yüzden satın almadan önce her markanın listelediği ölçümleri kontrol edin!

İkincisi, pantolon ve kot pantolon söz konusu olduğunda, bazı markalar “bol kesim” yerine “geniş paça” terimini kullanıyor. Diğer markalar bu terimleri iki farklı stil anlamında kullanırlar, çünkü “geniş paça” gevşek, düz bir paça yerine geniş paça anlamına da gelebilir!

Relaxed fit nedir?

loose fit relaxed fit 4Gevşek kesim, giysinin göğüs veya uyluk gibi önemli bölgelerinde fazladan boşluk bulunan ancak giysinin diğer kısımlarında vücudun şeklini belirlemek için daralan bir giyim tarzını tanımlar. Bu kalıp, ince ve modern bir silüet sunarken belirli vücut tiplerine sahip veya kıyafetlerinde ekstra hareket kolaylığı arayan kişiler için rahat bir alan sunar.

Bir marka hem rahat kesim hem de bol kesim sunuyorsa, bol kesim tarzı genellikle biraz daha büyük görünür çünkü giysi genel olarak daha fazla ekstra alana sahiptir. Bazen rahat kesimli giysiler bol giysilerden daha uzundur, bu da onları kaslı veya ekstra uzun gövdesi veya bacakları olan kişiler için ideal kılar.

Rahat kesim pantolonlar ve kot pantolonlar, özellikle daha geniş kalçaları veya kaslı baldırları olan herkes için uygundur. Bu pantolonlar ve kot pantolonlar daha derin bir yükseliş sunarak kasık bölgesinde daha fazla alan sağlar. Ayrıca uyluklarda yan dikişten yan dikişe kadar daha fazla malzemeye sahiptir ve daha fazla vücut kütlesine sahip kişiler için ekstra alan sağlar.

Gömlekler için rahat kesim stilleri, kol deliğinden kol deliğine daha fazla alana sahiptir ve göğüs ve omuzlarda ekstra hareket kolaylığı sağlar. Bu, atletik veya hantal bir gövdesi olan insanlar için harika çalışıyor. Carhartt gibi bazı önde gelen markalar da rahat kesim gömlek kesiminde daha uzun boy sunuyor.

Bununla birlikte, tıpkı bol kesimde olduğu gibi, kot pantolonlarda, gömleklerde ve benzerlerinde rahat kesim oluşturmak için kullanılan kesin oranlar markadan markaya değişir. Bir markadan satın aldığınızda rahat kesimli bir tişörtün omuzlarınıza mükemmel şekilde oturduğunu ancak başka bir markadan sipariş ettiğinizde çok dar geldiğini fark edebilirsiniz. Oranların vücudunuza uygun olduğundan emin olmak için her markanın beden tablosunda verilen ölçümlerini her zaman kontrol edebilirsiniz.

Loose Fit ile Relaxed Fit Arasındaki Fark Nedir?

loose fit relaxed fit 7

Bol kesim ile rahat kesim arasındaki temel fark, bol kesimli giysilerin genel olarak daha bol bir şekle sahip olması, rahat kesimli stillerin ise ekstra alan sağlamasına karşın daralan bir silüete sahip olmasıdır.

Hem rahat kesim hem de bol kesim stiller, bir giyside ekstra alan ve hareket özgürlüğünden hoşlanan herkes için ekstra rahatlık sağlar. Ancak iki farklı stil, belirli vücut tipleri için en iyi sonucu verir ve bu stiller ayrıca kot pantolondaki bacak açıklığı veya üst kısımdaki göğüs genişliği gibi diğer önemli alanlarda da küçük farklılıklar gösterir.

Dış görünüş

Bol kesim ve rahat kesim arasındaki en büyük farklardan biri genel görünümdür çünkü bol kesim stiller genellikle rahat kesim stillerden çok daha bol görünür. Bu, bir markadan diğerine biraz farklılık gösterir, ancak bol kesimli giysilerin genel şekli daha sıkı görünme eğilimindedir ve giysiyi giydiğinizde daha bol bir silüet oluşturur.

Örneğin, bol kesim bir tişört ve ardından rahat kesim bir tişört denediğinizi varsayalım. Bol kesim gömleğin göğsünde fazladan boşluk olacak ama aynı zamanda gömleğin kenarlarında da aynı ekstra geniş çevreye sahip olacak, bu da gömleğin belinizin etrafında biraz bol görünebileceği anlamına geliyor.

Rahat kesim gömleğin göğsünde fazladan boşluk olacak, ancak daha sonra vücudunuzun doğal hatlarını göstermek için belinizde biraz daralacaktır.

Konfor

Hem rahat kesim hem de bol kesim giysiler, normal veya dar kesime göre daha fazla rahatlık sağlamak için tasarlanmıştır , ancak bol kesimde fazladan alan vardır, bu da genellikle bu stili cömert şekilli ve bol giysilerden hoşlanan insanlar için en rahat hale getirir.

Yine de bu kişisel tercihe bağlıdır. Bol kesim tarzının genellikle daha fazla hareket kolaylığı sağladığı doğru olsa da, daha geniş pantolon paçalarının veya gömleğinizin daha bol etek ucunun rahatlık yerine hacimli veya sarkık olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda rahat kalıp stilinin daha belirgin şeklini tercih edebilirsiniz.

Kesim

Genellikle rahat kesimli ve bol kesimli giysilerin kesimlerinde önemli farklılıklar bulacaksınız, çünkü büyük ölçüde rahat kesimli giysilerin yan dikişleri incelir ve bol kesimli giysilerin dikişleri yoktur.

Bol kesimli bir bluzu açıp üzerine aynı bedende rahat kesimli bir gömlek koyarsanız, giysinin omuz ve göğüs kısmında oldukça benzer göründüğünü ancak giysinin alt yarısında farklı göründüğünü fark edeceksiniz. Rahat kesim üst kısım bele doğru sıkışacak ve etek ucunda gevşek üst parçaya göre daha küçük bir çevre ile son bulacaktır.

Bu, pantolon ve kot pantolonlar için de geçerlidir. Farklı bir kesime veya genel şekle sahiptirler. Rahat kesim pantolonların alt bacakları daha dar olacaktır, yani bol kesim pantolonlara göre farklı şekil veya kesimde daha az kumaşa sahip olacaklardır.

Vücut Şekli

Bol giysilerden hoşlanan herkes, hem bol kesim hem de rahat kesim giysiler giymenin keyfini çıkarabilir. Ancak bu kesimler, belirli vücut tiplerine sahip kişilerde en iyi şekilde görünür.

Bol kesim kot pantolonlar ve pantolonlar, bol ve şık bir görünüm isteyen zayıf kişilerde iyi görünebilir. Sadece doğru bel bedeninizi sipariş ettiğinizden emin olun, aksi takdirde pantolon sarkacak ve bol yerine büyük görünecektir.

Geniş paçalar üst vücudun şeklini dengelediğinden, bol kesim pantolonlar ve kot pantolonlar da üçgen gövdeli kişilerde iyi görünebilir.

Rahat kesim pantolonlar ve kot pantolonlar, daha büyük kalça veya baldırlara sahip kişilerde harika görünür. Alt bacakta daralırlar ve size genel olarak zayıflamış bir görünüm verirler.

Bol kesim gömlekler genellikle özel dikim veya bedene oturan gömlekler kadar modern ve modaya uygun görünmez, ancak daha hantal veya yuvarlak yapılı insanlar için hareket kolaylığı sağlar.

Gevşek kesim gömlekler, daha geniş bir göğüs ve daha dar bir belli olan kişilerde görünür, çünkü gömlek, daha ince olan bel şeklini vurgulamak için yine daralacaktır.

Rahat kesim gömlekler, tişört üzerine düğmeli giymek gibi gömlekleri üst üste giymeyi seven, ince yapılı kişiler için de iyi bir çözüm sunuyor.

Omuzlar

Gevşek kesim ve rahat kesim gömlekler ve üstler mutlaka fazladan omuz boşluğuna sahip değildir. Bu, bu kesimler ile büyük boy bir stil arasındaki en büyük farklardan biridir. Bunun nedeni, bir gömleğin size uyup uymadığını anlamanın anahtarlarından birinin, omzunuzun kolunuzla birleştiği yerde sizi vurması gereken omuz dikişlerine bakmasıdır.

Bunun tek istisnası, süper bol ve dökümlü bir stil oluşturmak için omuz dikişinin üst kolunuza asılmasını istediğinizde büyük beden bir stildir.

Geniş omuzlarınız varsa, göğüsteki ekstra alan nedeniyle hem bol kesimin hem de rahat kesimin daha rahat hissettirdiğini muhtemelen göreceksiniz. Omuzlarınızın genişliğine uyum sağlayabilecek esnek malzemeden yapılmış gömlekler de bakmak isteyebilirsiniz.

Geniş omuzlu erkekler için diğer seçenekler arasında ekstra omuz mesafesi içeren atletik bir kesim aramak veya omuzları rahatlatmak için sırtın üst kısmında bir kutu pilili gömlekler bulmak yer alır.

Göğüs

Hem rahat hem de bol kesim gömlekler her zaman göğüste ek alan sağlar. Ekstra odanın tam miktarı bir markadan diğerine değişir.

Ancak, aynı gömleğin normal, rahat ve bol kesimini yere sererseniz, yan dikişten yan dikişe kadar koltuk altının hemen altında ölçebilir ve rahat ve bol kesimlerin bunda her zaman daha büyük bir ölçüye sahip olduğunu görebilirsiniz. normal uyumdan daha alan .

Bol kesim bir gömleğin göğüs ölçüsünün rahat kesim üstten daha büyük olup olmadığı markadan markaya değişir.

Bunu tişörtlerde, gömleklerde ve hatta kapüşonlularda görebilirsiniz. Üstlerde hem rahat hem de bol kesimlerin rahat, ferah tarzının belirleyici özelliklerinden biridir.

Kollu

Genel olarak konuşursak, ne bol kesim ne de rahat kesim gömleklerin kolları bol olmamalıdır. Kolunuzun üst kısmından sarkan bol kollar özensiz görünür ve tişörtlerde ve düğmeli gömleklerde iyi oturmaz. Bununla birlikte, bazı kesimler, geniş bir üst kol için daha fazla alan sağlamak üzere biraz daha geniş bir kol oyuğuna sahip olabilir. Bu, bir markadan diğerine değişir ve bu stillerin tutarlı bir özelliği değildir.

Daha büyük kolları seviyorsanız, iki taktik deneyebilirsiniz. Öncelikle oversize olarak tasarlanan gömlekleri gömmeyi deneyin. Bunlar kasıtlı olarak kollarınızı sarkar ve üst kolları daha büyük olan insanlar için çok fazla alan sağlar.

İkinci olarak, insanların kollardan söz edip etmediğini görmek için beğendiğiniz bir gömlekle ilgili alıcıların yorumlarını okuyun. Beden tabloları genellikle size bir kolun ne kadar geniş olduğunu söylemez, bu nedenle bazen bu özellik hakkında tahminde bulunmanız gerekir.

Bel

Bol kesim ve rahat kesim gömlekleri karşılaştırdığınızda göreceğiniz en önemli farklardan biri, rahat kesim gömleğin genellikle daha küçük bir bele sahip olmasıdır. Bunun nedeni, rahat kesim gömleğin konik yan dikişlere sahip olması ve gömleğin çevresini göğüsten etek çizgisine kadar daraltmasıdır.

Bol kesim ve rahat kesim pantolon ve kot pantolonlardaki bel genellikle farklı görünmez. Normal bel ölçünüzde pantolon siparişi vermelisiniz çünkü pantolonun size çok büyük gelmemesi için belinize tam oturmasını istiyorsunuz.

Koltuk

Gevşek kesim pantolonların oturma yerinde ve kasıkta genellikle rahat kesim kotlara göre daha fazla yeri vardır, ancak bu her zaman böyle değildir. Her iki stil de diğer pek çok kot kesiminden daha derin bir ön ve arka yükselti ekleyerek koltukta ekstra alan sağlayacaktır.

Kot pantolon giyerken koltuğunuzda herhangi bir çekme veya sıkışma hissetmeden ayağa kalkıp oturmayı seviyorsanız hem rahat hem de dökümlü jean pantolonlarda kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Bir marka hem bol hem de rahat kesim satıyorsa, bol kesim tipik olarak daha bol bir oturma alanına sahip olacaktır. Ancak bir markanın kot pantolonunun bol ve rahat kesim stillerini başka bir markayla karşılaştırırsanız, birçok stilin benzer şekilde uyduğunu ve koltukta çok fazla rahat alan olduğunu görebilirsiniz.

Bacak açma

Bol kesim kot pantolonlar genellikle rahat kesim kotlara göre daha geniş bir bacak açıklığına sahiptir. Bunun nedeni bol kesim jean bacakların dikdörtgen bir şekle sahip olmasıdır: Kalçadan ayak bileğine kadar aynı genişliği korurlar! Bu, tahmin edebileceğiniz gibi onlara daha geniş bir bacak açıklığı sağlar.

Bol kesim kot pantolon ve pantolonların paçaları o kadar geniştir ki, bazı markalar bu stili bol kesim yerine “geniş paça” olarak adlandırır.

Rahat kesim kotlar ise aksine, geniş bir üst bacakla başlar ancak bacak boyunca hafifçe daralır. Bu, bacak açıklığının uyluktaki jean bacağının genişliğinden daha küçük bir ölçüye sahip olacağı anlamına gelir.

Vücut tipi için en iyisi

Bol kesim giysiler, geniş, kutu şekli nedeniyle genellikle rahat kesim giysilerden daha rahat görünür. Özellikle kot pantolon ve tişört giyiyorsanız, rahat giysiler gündelik görünebilir. Ancak, seçtiğiniz giysiye bağlı olarak daha özel şekli de daha şık görünebilir.

Kaslı bir vücuda veya geniş kalçalara sahip kişiler genellikle rahat kesimli giysiler giymekten hoşlanırlar. Bol kesim kıyafetlerin şık, bol görünümünü seven yuvarlak veya ince vücutlu kişiler bu kesimin tadını çıkaracak.

Gevşek Kalıp ve Rahat Kalıp

Artık bol ve rahat kesim stillerinin temel özelliklerini bildiğinize göre, belirli giysi türleri için önemli ayrımlara bakın.

Pantolon

loose fit relaxed fit 2Bol paçalı pantolonlar, rahat paçalı pantolonlara göre daha geniş alt bacaklara sahiptir ve onlara daha dar bir görünüm verir.

Bol kesim pantolonlar giydiğinizde aklınızda bulundurmanız gereken bir şey daha koyu renklerin ve daha hoş kumaşların bu geniş stilin daha şık görünmesine yardımcı olacağıdır. Kot pantolon veya haki gibi açık renkler gündelik görünme eğilimindedir, ancak bir çift bol kesim pantolonun bol kesiminde ekstra gündelik görünürler.

En sevdiğiniz dökümlü pantolonların içinde şık görünmek istiyorsanız, yün gibi şık bir kumaştan ve kömür, lacivert veya siyah gibi koyu bir renkten yapılmış pantolonları seçin. Pantolonu blazer ya da hoş bir süveter gibi şık ve şık bir üst ile de giyebilirsiniz.

Kot

loose fit relaxed fit 5Bol kesimli kot pantolonların alt bacakları geniştir ve rahat kesimli kotlara göre daha geniş bir oturma yeri vardır, ancak rahat kesimli kot pantolonların bazen bol kesimli kotlara göre daha geniş kalçaları vardır. Bu markaya bağlıdır.

Her zaman bekleyebileceğiniz şey, her iki kesimin de geniş, rahat bir oturma ve kasık alanına sahip olması ve rahat kesim kot pantolonların daha dar bir bacak açıklığı ile hafifçe sivrilen paçalara sahip olmasıdır.

Gömlek

Her marka hem bol kesim hem de rahat kesim düğmeli gömlekler sunmaz, ancak bunlar genellikle gömleğin göğüs bölgesinde ek alan sağlamaya odaklanır. Rahat kesimli bir elbise gömleği bele doğru hafifçe daralacak ve bol kesimli bir elbise gömleğine dar bir şekil ve geniş bir bel açıklığı verecek şekilde daralanmayacaktır.

Tişört

loose fit relaxed fit 6Bol kesim ve rahat kesim tişörtler arasındaki fark biraz kafa karıştırıcı olabilir çünkü bazı markalar, özellikle kadınlar için büyük beden tişörtün ne olduğunu açıklamak için “gevşek kesim” terimini kullanır.

Ürün görselinde modelin üst kollarından aşağı sarkan omuz dikişlerine sahip olduğunu görüyorsanız gömlek oversize demektir. Rahat hissettirecek, ancak kendi bedeninizde aldığınız bir tişörtün üzerinize tam oturması gibi görünmeyecek.

Buna karşılık, birçok tişört markası gerçek bir rahat kesim tişört sunar. Bu gömlek stili, aynı markanın klasik veya normal tişörtünden daha geniş bir göğse sahip olacak. Ayrıca konik yan dikişlere ve daha sıkı bir bele sahip olacak. Bazı durumlarda, rahat kesim tişörtlerin ekstra uzun bir etek boyu vardır ve bu da uzun gövdeli insanlar için idealdir.

Kazak

loose fit relaxed fit 1Genellikle bol kesimli sweatshirtler bulamasanız da, daha geniş göğüslü veya daha büyük üst gövdeli insanlara uyacak şekilde tasarlanmış rahat kesimli sweatshirtler, kapüşonlular ve kazaklar bulacaksınız.

Kapşonlunuzda hımbıl büyük bir görünüm istiyorsanız, yine de rahat kesimli bir tarz aramak yerine bir beden daha büyük bir kapüşonlu satın almayı daha kolay bulabilirsiniz.

Loose Fit Oversize mi?

Bol giysiler, büyük beden giysilerle aynı şey değildir, ancak bazı durumlarda, normalden daha büyük bir beden satın alarak bu şekilde giyebilirsiniz ve iyi görünür. Bunun nedeni, bol kesim stillerin, biraz bol ve huysuz görünmeye uygun, kutu şeklinde bir şekle sahip olmasıdır.

Relaxed Fit Büyük Beden mi?

loose fit relaxed fit 9

Rahat kesim giysiler, büyük beden giysilerle aynı şey değildir ve büyük beden giysiler yerine bunları giymeye çalışırsanız tuhaf görünebilir. Bunun nedeni, rahat kesimli kıyafetlerin, geniş omuzları veya geniş kalçaları olan bir kişinin yapısını özetlemek için tasarlanmış, baldırlar ve bel gibi anatominin daha az hacimli kısımlarını daraltmaya devam edecek şekilde tasarlanmış özel bir şekle sahip olmasıdır.

Daha büyük bir beden giymeye çalışırsanız, başka birinin kıyafetlerini giymişsiniz gibi görünecektir çünkü giysi, daha küçük yapınızın yanlış kısımlarında beceriksizce daralacaktır.

Carhartt Bol Kalıp ve Rahat Kalıp

Carhartt’ın bol kesim tişörtünün göğsünde ve belinde o kadar fazla yer vardır ki, diğer markaların aynı bedendeki gömleğinden genellikle bir beden daha büyüktür. Carhartt’ın rahat kesimli tişörtü, hafifçe dikilmiş bel kısmı, ancak rahat ve geniş bir göğüs bölgesi ile önemli ölçüde daha az alana sahiptir.

Ayrıca, Caratt’ın yakın zamanda orijinal fit tişört olarak adlandırılan şeyi yeniden adlandırdığını ve şimdi onu gevşek fit olarak adlandırdığını belirtmekte fayda var.

Relaxed Fit Jeans Büyük Baldırlar İçin İyi mi?

Rahat kesim kot pantolonlar, büyük kalçaları veya daha geniş kalçaları olan kişiler için idealdir. Tam da bu nedenle üst bacağa ekstra kumaş katıyorlar. Ayağa kalktığınızda ve oturduğunuzda kotun bacaklarınızın üst kısmında gerilmesinden hoşlanmıyorsanız, rahat kesim bir kot pantolon deneyin!

Rahat mı yoksa Gevşek mi En İyisi?

Rahat kesimli veya bol kesimli giysilerin size en uygun olup olmadığı vücut tipinize ve tercihinize bağlıdır. Rahat kesimli giysiler, geniş göğüslü veya geniş kalçalı veya baldırlı kişilerde harika durur. Gevşek giysiler, ince üçgen veya dikdörtgen dahil olmak üzere birçok vücut tipine sahip kişilerde iyi görünür.

Bu kesimlerin genel olarak gündelik veya resmi görünümünü de düşünmek isteyebilirsiniz. Rahat kesimli giysiler, daha dar hatları nedeniyle biraz daha şık görünebilirken, bol kesimli giysiler, koyu renkli, pahalı kumaşlardan yapılmış giysiler seçmediğiniz sürece genellikle çok rahat görünür.

Hangisini daha çok sevdiğinizi görmek için rahat ve bol giysiler denediniz mi? Bir stil size diğerinden daha iyi uydu mu? Bize bildirmek için bir yorum bırakın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir