MOM JEANS NEDİR? ÖZELLİKLERİ

mom jeans
Tarafından | 10 Nisan 2023

Mom Jeans vs Boyfriend Jeans: Aralarındaki Fark Nedir?

Rahatlık ve stil istediğinizde kendinizi ne tür bir kot pantolon alacağınıza karar vermeye çalışırken mi buluyorsunuz? Hem mom jean hem de boyfriend jean şu sıralar moda  ama çok farklı görünümler sunuyorlar. Mom jeans ile boyfriend kot pantolonları karşılaştırdığınızda tam olarak fark nedir?

Mom jean pantolon ile boyfriend jean arasındaki temel fark, mom jean pantolonun çok yüksek bir bele sahip olması ve boyfriend jean pantolonun ise düşük, gevşek bir bele ve oturağa sahip olmasıdır. Boyfriend kot pantolonlar her yerde daha gevşek dururken, mom jeanler genellikle daralan paçalara sahiptir. Mom kotları genellikle tam uzunlukta bacaklara sahiptir ve erkek kot pantolonları da tipik olarak kırpılmış veya kelepçeli bacaklara sahiptir.

Bu yazıda mom jean pantolon ve boyfriend jean pantolonun nasıl göründüğünü öğreneceksiniz. Bu iki modern tarz arasındaki temel farkları öğreneceksiniz. Son olarak, doğru stili vücut tipinize uydurmak için ipuçları keşfedeceksiniz!

Mom Jean Nedir?

mom

Mom jean pantolon, ekstra hareketlilik ve rahatlık sağlamak için oturma yeri ve uyluk boyunca bol kesime sahiptir. 1980’lerde çok yüksek belli kadın kot pantolonları için bir trend olarak ortaya çıktılar. Başlangıçta, bu trendin olumsuz bir çağrışımı vardı temelde kadınlar için gösterişsiz, bol baba kotu şeydi!

Eskiden kimse annesini bu daha bol, daha rahat kot stilini giyerken görmek istemezdi. Ancak daha sonra moda dünyası, bu tarzın konforu farklı bir görünümle birleştirdiğini anladı ve gerisi tarih oldu. Mom jean pantolonlar, son birkaç on yılda popülaritesinde büyük bir artış gördü ve bugün moda endüstrisinin temel bir parçası olarak kabul edildiler.

Mom jean pantolonların bu kadar popüler kalmasının sebeplerinden biri de pek çok farklı vücut tipine, özellikle ekstra kıvrımlı vücutlara yakışmasıdır. Yüksek bel, göbek bölgenizdeki herhangi bir köpeği yumuşatır ve sizi pek çok dar ve dekolte kot stili gibi talihsiz bir muffin üstüne sıkıştırmaz.

Bununla birlikte, “mom jean” ile yüksek belli kot pantolonların her zaman aynı şey olmadığını unutmayın. Mom jean pantolonlar çok bol kesime sahiptir. Diğer kot stilleri yüksek bir bele sahip olabilir, ancak oturma yeri ve bacaklarda cildi sıkı bir şekilde oturtabilir!

Kendiniz için bir mom jean pantolon denemek istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, çoğu büyük markanın bu stili “mom jean pantolon” terimi altında pazarlamamasıdır. Bunun yerine, “yüksek belli konik kesim” veya “yüksek bol kesim” gibi isimler arayın.

Skinny veya düz kottan farklı olarak, “mom kot” süper yüksek belli, bol kesimli kot pantolonlar için argo bir terimdir. Bu nedenle, kesimin kesin özellikleri bir markadan diğerine değişebilir.

Genellikle mom jeanlerde çok yüksek bir bel, bol oturan bir koltuk, geniş kalçalar ve konik, tam uzunlukta bacaklar bulmayı bekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda, paçaları kelepçeli veya daha kısa olan mom jeans satan markalar da bulabilirsiniz.

Boyfriend Jeans Nedir?

bf

Boyfriend kot pantolonlar, ilk olarak 1960’larda Marylin Monroe tarafından popüler hale getirilen, kadınlar için bol, bol bir kot tarzıdır. Marylin hımbıl stili tasasız bir havalılığın sembolü haline getirdi ve o zamandan beri gençler ve yetişkinler arasında popüler olmaya devam ediyor!

Boyfriend kot pantolonlar genellikle kalça kemiklerinizin üzerinde gevşek bir şekilde duran dekolte bir bele sahiptir. Her zaman geniş bir koltukları, uyluklarında ekstra boşlukları ve düz, sivri olmayan bacakları vardır. Bütün bunlar, bol kotun vücudunuzdan aşağı yukarı sarktığı görüntüsünü yaratır.

Başlangıçta, “boyfriend kot pantolon” ​​adı, genç kadınların erkek kot pantolonlarını sevgililerinden ödünç alma eğiliminden geldi. Erkek pantolonları tipik olarak kadın pantolonlarından farklı bir şekle sahiptir, bu da bir kadının kalçalarını saran bol kot pantolon fikrine yol açmıştır.

Boyfriens kot pantolon bol kesim sayesinde çok fazla rahatlık ve hareketlilik sunarken, mom jean pantolon kadar kolay her vücut tipine uymaz. Boyfriend kot pantolonun özelliği, bol görünmeleri için onlara ihtiyaç duymanızdır. Kıvrımlarınız kotun içindeki fazladan alanı dolduruyorsa, kalçalarınızdan aşağı sarkmak yerine gergin görünürler.

Bf kot pantolon tipik olarak daha dar bir bacak açıklığına doğru daralmayan düz bacaklara sahip olsa da, genellikle ayak bileğinizin üzerinde biten kısa bir bacağı vardır. Bazı durumlarda bunları kenarları tırtıklı kesikler olarak bulacaksınız ve diğer durumlarda bacaklar katlanmış bir manşetle gelebilir.

Ürünlerini erkek kot pantolon olarak tanımlayan bazı popüler markalar bulabilirsiniz, ancak genellikle daha gerçekçi bir açıklama bulacaksınız. Örneğin, Levi’s orijinal 501 for women ürününü markanın bf jean versiyonu olan cropped tarzda satıyor.

Mom Jeans vs Boyfriend Jeans: Önemli Noktalar

Mom jean pantolon ile boyfriend jean pantolon arasındaki en büyük farklar hakkında fikir edinmek için bu kısa tabloya bir göz atın.

 

Mom jean Boyfriend jean
Kesim Daralan yüksek bel, ancak geniş oturma yeri ve kalçalar. Konik bacaklar. Düşük bel, rahat koltuk, gevşek veya bol bacaklar
Kalıp Belden kapatın, ancak oturma yeri ve bacaklar boyunca gevşek. Çok gevşek
Üst kısım Dar oturan bel bandı, ancak üst kısım genel olarak bol. bol kesim
Bel Her zaman yüksek, bazen doğal belin birkaç santim üzerinde. Genellikle alçak bel
Bacak açma Hafif konik. Tam uzunlukta veya kelepçeli veya kısaltılmış uzunlukta gelebilir. Bileğin 3” yukarısında biten kırpılmış bacak ile daha geniş
Nasıl giyinilir Sıkıştırılmış üstlerle eşleştirin. Dökümlü bluzlar, kabarık kazaklar ve bol tişörtler bu yüksek belli pantolonlarla harika görünüyor. Dar bluzlar, tişörtler veya kısa üstlerle eşleştirin.
Vücut Tipi Yuvarlak, uzun veya kısa gövdeli insanlar için iyi çalışır. Bunun tek istisnası, armut biçimli vücutlara sahip kişilerdir. Minyon veya uzun ve ince vücutlar için en iyisi

Mom Jeans ile Boyfriend Jeans Arasındaki Fark Nedir?

mom bf

Mom jean ile boyfriend jean arasındaki temel fark bel yüksekliği ve paça kesimleridir. Mom jeanleri yüksek belli iken, boyfriend jeanleri genellikle düşük bellidir. Ayrıca, mom jean pantolonların genellikle diz altında daralan konik paçaları vardır ve boyfriend kot pantolonların diz altında daralmayan düz paçaları vardır.

Kesim

Mom ve boyfriend kot pantolonlarının her ikisi de diğer birçok kot stilinden daha gevşek bir kesime sahiptir, ancak yine de aralarında önemli farklar bulabilirsiniz. İlk olarak, mom jeanler, çoğu durumda gevşek, düşük belli bir bele sahip olan bf jeanlere göre daha sıkı oturan bir bele sahiptir. İkincisi, mom jeanlerin genellikle dizin altında konik paçaları bulunurken, boyfriend jeanlerin paçaları tamamen düzdür.

Geleneksel olarak, boyfriend kot pantolonların kasık bölgesi mom jeanlere göre daha gevşekti, ancak bu günümüzün modern markalarında çok farklılık gösteriyor.

Bununla birlikte, hem mom hem de boyfriend kot pantolonlar her zaman bol bir oturma yeri ve geniş kalçalar sunar.

Kalıp

Hem mom hem de boyfriend jeanler önemli alanlarda fazladan alan sunsa da, stillerin uyumu çok farklı.

Mom jean pantolonlar yüksek bele oldukça rahat oturur ancak daha sonra geniş bir oturakta ve rahat bir şekilde genişleyen uyluk bölgesinde gevşer.

Boyfriend kot pantolon bol, düşük belden bol düz bacaklara kadar uzanır. Bu uyum, çok büyük, hımbıl pantolonların genel görünümünü verir.

Ancak her iki kot pantolon da skinny jean pantolonlar gibi vücudunuza sıkıca oturmamalıdır. Hem mom hem de boyfriend kot pantolonların en önemli özelliklerinden biri bol ve rahat bir uyum sunmalarıdır.

Üst kısmı

Boyfriend ve mom jean pantolonların üst kısmı tamamen farklı görünüyor. Boyfriend kot pantolonların düşük belli ve çok gevşek, neredeyse bol bir ağ ve oturma alanı vardır. (En azından çoğu zaman öyle bu günlerde, daha dar kesimli dar kesim boyfriend kot pantolonlar da bulabilirsiniz).

Mom jean’in üst kısmı ise aksine, üst kısmın kalça bölgesinden çok daha dar olan yüksek bir bele sahiptir. Bunun nedeni, kadınların vücutlarının tipik olarak belden içeri ve kalçalardan dışarı doğru kıvrılmasıdır ve bu stil, bu doğal şekli taklit eder. Yine de mom jeanlerin kalçalarında fazladan yer ve ayrıca geniş bir oturma yeri ve uyluk alanı vardır.

Bel

Şimdiye kadar hiç şüphesiz fark etmişsinizdir, mom jean’in belirleyici özelliklerinden biri süper yüksek belidir. Bazen bu yüksek belin arkasında, bele sıkıca oturmasına ve ardından kalçaların üzerinden daha cömert bir şekilde kıvrılmasına yardımcı olmak için elastik bulabilirsiniz.

Boyfriend kot pantolon, genellikle kalça kemiklerinizin üzerinde veya hemen üzerinde duran düz, dekolte bir bele sahiptir. Bununla birlikte, kesin yükseklik (kasık merkezinden bel bandının üst kısmına olan mesafe anlamına gelir) bir markadan diğerine değişebilir. Bazı erkek arkadaş kot pantolonların, pantolonun genel bol görünümüne katkıda bulunmak için daha gevşek bir kasık alanı vardır.

Bacak açma

Hem mom jean hem de boyfriend jean için bacak açıklığının tam ölçüsü bir markadan diğerine asla aynı değildir. Bununla birlikte, her stilden birkaç ayırt edici özellik bekleyebilirsiniz.

Mom jean pantolonlar neredeyse her zaman düz paçalar yerine hafifçe konik paçalara sahiptir. Bu, ayak bileğinizdeki veya üzerindeki bacak açıklığının dizinizdeki bacak genişliğinden daha küçük bir çapa sahip olacağı anlamına gelir. Ayrıca mom jean pantolonlar kısa veya kelepçeli tarzda veya tam boy paçalarda olabilir.

Boyfriend kot pantolon düz, gevşek paçalara ve daha geniş paça açıklığına sahiptir. Bu günlerde trend, ayak bileğinizden yaklaşık 3 inç yukarıda biten bir bacak içindir, ancak bazen ayak bileğinde bol, bol bir bacak açıklığı olan tam boy boyfriend kot pantolon da göreceksiniz.

Hangi Vücut Tipi İçin En İyisi

Mom jean pantolon ve boyfriend jean pantolonun her ikisi de bol ve rahat bir kesime sahiptir, ancak farklı vücut tiplerinde en iyi şekilde görünürler.

Boyfriend kot pantolonlar en çok uzun ve ince veya minyon ve narin insanlarda görünür. Bol kesim, daha kavisli bir şekli hoş olmayan bir şekilde vurgulayabilir. Düz bir vücut şekline sahip olan ve kolayca boyfriend kot pantolon giyebilen insanlar bile, bu tarzın vücudunuza çok daha yakın duran kot stilleri gibi doğal vücut şeklinizi vurgulamadığını fark etmelidir.

Mom jeanleri herkese uygun mudur? Pek iyi değil. Armut tipi bir vücuda sahipseniz, daralan paçalar armut tipini istediğinizden daha fazla ön plana çıkarabileceğinden, mom jean pantolonları es geçmek isteyebilirsiniz.

Öte yandan, mom jean pantolonlar, yuvarlak bir karın içinde kıstırabilen ve kavisli kalçaları yumuşatabilen yüksek bir bele sahiptir, bu nedenle ekstra kıvrımları olan birçok kişi bu stili giymekten keyif alır! Mom jean pantolonları da farklı boylardaki insanlar için rahattır. Daha kısa boylu insanlar, özellikle topuklu ayakkabılarla giyildiğinde, yüksek belin bacaklarını daha uzun gösterdiğini görebilir.

Anne Kotları Düz ​​Kotlara Karşı

duz kot e1681113853273Mom kot pantolon ve düz kot pantolonun bacaklarında farklı kesimler vardır, çünkü mom kot pantolon tipik olarak hafifçe sivrilen bacaklara sahiptir. Buna rağmen, her iki popüler denim stili de genel olarak daha bol bir kesime sahip ve bu da onları son yıllarda popüler kılıyor.

Düz paça kotlar, pantolonun paça kısmında kalçadan ayak bileğine kadar aynı genişliğe sahiptir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu oldukça geniş bir bacağın ayak bileğinizden aşağıya doğru açılması anlamına geliyor! Bu bol kesim, kolay hareket etmeni sağlar. Kadın kotlarında bacak genellikle ayak bileğinde veya hemen üzerinde biter.

Düz paçalı kot pantolonlar, yüksek bel veya dekolte bel dahil olmak üzere birkaç farklı bel stiline sahip olabilir. Anne kotları ise aksine her zaman çok yüksek bir bele sahiptir.

Ayrıca, mom jean’ler tipik olarak düz kotlara göre koltukta ve kalçalarda daha bol bir kesime sahiptir. Düz kot pantolonlar oldukça dikdörtgen, kutu gibi bir görünüme sahiptir çünkü onlar, kavisli vücutlara uyacak şekilde şekillendirilmiş mom jeanler gibi içe veya dışa doğru kıvrılmazlar.

Mom Jeans’in Nasıl Giyilmesi Gerekir?

Mom jean pantolonlar, skinny jean pantolonlar gibi yapışmadan orta bölgenize göre şekil almalıdır. Bu stilin daha gevşek kesimi nedeniyle, koltukta ve uyluklarda yarım inç hatta bir inçlik bir alana sahip olmalısınız. Bu, hareket etmenizi, oturmanızı ve ayakta durmanızı, hatta çok rahat nefes almanızı sağlar!

Mom jeans göbek yağlarını gizler mi? Çoğu durumda, evet, çünkü yüksek, dar bir belleri ve kıvrımlara yer açmak için daha gevşek kalçaları vardır. Bu yüksek bel, göbeği vurgulamak için uzun bir fermuar ve düz ön kısım ile birlikte gelir.

Mom jean pantolonların kalıbıyla ilgili zorlayıcı bulabileceğiniz bir şey, gevşek bir oturma alanına sahip olmalarıdır, bu da kotun arkanızda istediğinizden daha gevşek bir şekilde sarkabileceği anlamına gelir. Aslında, en kötü senaryoda, bu gevşek koltuk, arkanızın yuvarlak yerine oldukça düz görünmesini sağlayabilir. Ayrıca, ultra mütevazı bir görünümden hoşlanıyorsanız, bunu bir avantaj olarak kabul edebilirsiniz!

Ayrıca sizi daha uzun ve daha ince göstermek için daralan paçalı mom jean pantolonları tercih etmelisiniz. Bol paçalı veya bootcut paçalı bazı vintage stiller bulabilirsiniz ve bunlar da uymayabilir.

Mom Jeans Skinny Jeans Farkları

skinny

Mom jean pantolonlar çok bol kesime sahipken, skinny jean pantolonlar atasözü eldiveni gibi tam oturur. Mom jean pantolon ve skinny jean pantolonlar moda dünyasına aşağı yukarı aynı zamanlarda girdiler, ancak o zamanlar skinny jean pantolonlar daha keskin, daha trend bir havaya sahipken, mom jean pantolonlar gösterişsiz bir üne sahipti.

Bu günlerde her iki tarz da büyük bir popülariteye sahip ama çok farklı modalar yaratıyorlar!

Skinny kot pantolonlar, çoğu marka tarafından sunulan en dar kesimdir. Bu pantolonlar, kumaşın vücudunuza yapışmasını sağlamak için her zaman iyi miktarda elastik lif içerir. Skinny kotlar vücudunuzun şeklini çok net bir şekilde gösterecektir.

Bunun dezavantajı, sıkı oturmanın bu stili çoğu durumda son derece bağlayıcı ve kısıtlayıcı hale getirmesidir.

Mom jeanler, tabii ki, onları giyerken hareket etmeyi kolaylaştıran oturakta ve uylukta süper gevşek bir kesime sahiptir. Sıkıştırılmış bel dışında hiçbir yere sıkıca oturmazlar. Gevşek kalçaları, gevşek bacakları vardır ve çok daha bol bir silüet oluştururlar.

Moda dünyasındaki büyük popülaritelerine rağmen, genel olarak, yalnızca zayıf veya minyon insanlar dar kot pantolon giymekte rahat hissederler. Ama mom jeanleri neredeyse herkes rahatlıkla giyebilir!

Mom Jeans Nasıl Giyilir?

Mom jean pantolon giymenin en iyi yolu, gömleğinin en azından bel bandının ön kısmına sıkıştırmaktır! Bu kulağa basit geliyor ama kıstırılmış yüksek beli güçlendiriyor. Mom jean pantolonların daha şık görünmesini sağlamanın bir başka güzel yolu da, ayak bileğinizin yaklaşık üç santimini gösterecek şekilde alt bacağı bir manşet haline getirmektir.

Bunun da ötesinde, kot pantolonunuzu çeşitli üstler ve aksesuarlarla kombinleyerek çok farklı görünümler yaratabilirsiniz:

  • Siyah bir gömlekle taşlanmış veya açık renkli mom jean pantolon giyin. Önde sıkıştırılmış klasik bol tişört veya altların daha bol kesimiyle kontrast oluşturmak için dar bir tişört ile gidebilirsiniz!
  • Koyu renk yıkamayı veya siyah kotu tercih ediyorsan, bu görünümü siyah bilekte bot veya deri ceket ile kolayca kombinleyerek daha keskin bir görünüm oluşturabilirsin.
  • Tüm kıyafetlerinizde daha bol bir silüet seviyorsanız, anne kot pantolonunuzu bol bir bluz, büyük beden tişört veya büyük beden blazer ile eşleştirmeyi deneyin. Sadece gömleğin önünü sıkıştırdığınızdan emin olun, böylece sıkı belin faydasını kaybetmezsiniz!
  • Rahat ama şık bir hava istiyorsanız, bol, tüylü bir süveter ve yüksek topuklu ayakkabıları kot pantolonunuzla eşleştirmeyi deneyin. Bu kıyafeti mükemmelleştirmek için süveterin etek ucunun sadece ön kısmına sokun.
  • Mom jean pantolonlar, özellikle bacaklarınız kısaysa veya kelepçeliyse, topuklu ayakkabılar, bilekte botlar veya topuklu sandaletler ile neredeyse her zaman iyi görünür. Bu, boyunuzu vurgular ve pantolonun daha bol doğasını dengeler.

Boyfriend Jeans Nasıl Giyilir?

Boyfriend kot pantolonlar, onları nasıl giydiğinize bağlı olarak keskin, rahat ve hatta neredeyse şık görünebilir! Zor ve hızlı bir kural olmasa da, özellikle genç modası için bu bol pantolonları daha dar bir üstle eşleştirirken sıklıkla görürsünüz. Bu kuralın harika bir istisnası, bol, omuzları açık bir üst veya süveter giyerek bu bol pantolonlarla her yerde şık bir hımbıl görünüm oluşturmaktır.

  • Bol kot pantolonunuzu dar bir tişört veya kısa bir üst ile eşleştirin. Daha uzun görünmek ister misiniz? Bilek üstü kelepçeli bacaklara kontrast oluşturmak için topuklu sandaletler ekleyin!
  • Daha şık ama yine de hımbıl bir görünüm için, uzun ve bol bir blazer ceketi ipeksi bir üst ve bf kot pantolonla eşleştirmeyi deneyin. Topuklu ayakkabılarla her şeyi tamamlayabilir veya düz ayakkabılar veya Keds ile rahat tutabilirsiniz.
  • Yolda bir görünüm için topuklu olmayan bağcıklı botları, bol bir ceketi ve vintage bir tişörtü deneyin. Bol giysilerle genel olarak biraz dikdörtgen bir şekil elde edeceksiniz, ancak doğru ceketle görünümü oldukça modaya uygun hale getirebilirsiniz!
  • Klasik, gündelik ve zarif bir görünüm için kot pantolonunuzu renkli topuklu ayakkabılar ve dar kesim ipeksi bir bluzla eşleştirmeyi deneyin.
  • Şu anda çok popüler olan şehirli anneler veya üniversite öğrencisi stili için kot pantolonunuzu uzun, büyük beden bir hırka ile eşleştirin. Bu stili tamamlamak için kısa bir üst giyin veya bol bir tişörtü öne sokun.

Dad  Jeans vs Mom Jeans

baba jeans e1681113876635Dad kot pantolonlar, mom kot pantolonlarla aynı gevşek rahatlık havasına sahiptir, ancak daha düz hatlara ve daha az kıvrıma sahiptir.

Dad kot pantolonunun boyfriend kot pantolonla pek çok ortak noktası vardır, ancak onları genellikle kalçanın yukarısında giyildiğini görürsünüz. Genellikle düz bacakları vardır ve kalçalarınızı, oturağınızı veya kıvrımlı şeklinizi vurgulamazlar. Bunun yerine, son derece gündelik görünmek için çok kutulu bir görünüm veriyorlar.

Evde rahat görünümü tamamlamak için baba kot pantolonunu bol kazaklar veya kapüşonlularla eşleştirmeyi sevdiğinizi fark edebilirsiniz.

Kendi babanızı en son kot pantolon giyerken gördüğünüzü düşünün eğer o sarkık, kutu görünümlü kotu tutan tek şey kemeriyse, baba kot pantolonunun üzerinizde tam olarak böyle görünmesi gerekirdi!

Mom Jeans mi yoksa Boyfriend Jeans mi Almalıyım?

Her iki kot türü de rahat ve gündelik bir kesime sahip olduğundan, mom jean pantolon mu yoksa boyfriend jean pantolon mu almanız gerektiğini nasıl anlarsınız? Güncel moda trendlerine uyum sağlamak istiyorsanız, bu iki popüler denim stili arasında seçim yapmanıza yardımcı olacak birkaç basit yönergeyi takip edebilirsiniz.

Daha kıvrımlı vücut tipine sahipseniz, kısa boyluysanız ve bacaklarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız veya uzun boyluysanız ve gövdenizin daha kısa görünmesini istiyorsanız mom jean pantolon almalısınız. Mom jeanleri ayrıca yüksek bel kısmı nedeniyle biraz göbek deliğini gizler. Bununla birlikte, mom jeanler aynı zamanda poponuzu oldukça düz gösterebilir ve armut biçimli bir vücuda sahip olan herkesin, sivrilen bacaklar nedeniyle daha da armut biçimli görünmesini sağlar.

İnce, düz bir vücut tipine sahipseniz veya çok minyon ve narinseniz, boyfriend jean pantolon almalısınız çünkü düşük bel gövdenizi daha uzun gösterebilir. Boyfriend kot pantolonlar kalçalarınızdan sarkar ve kısa üstler veya dar tişörtler gibi çok rahat stillerle iyi eşleşen süper bol bir kesime sahiptir.


Kaynak: https://silverbobbin.com/mom-jeans-vs-boyfriend-jeans/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir