Etiket Arşivi: leke çıkarma yöntemleri

ÇEŞİTLİ LEKE ÇIKARMA İŞLEMLERİ

Tarafından | 27 Aralık 2021

Kumaş üzerinde leke türünü tespit ederek, leke çıkarma işlemini doğru araç gereç ve yöntemle yapmak için bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Kumaş Üzerindeki Leke Türünü Tespit Etme Kullanılacak Araç Gereçler Leke türünü tespit etmek amacıyla hazırlanmış lekeli kumaşlar İşlem Basamakları Kumaş üzerinde lekenin türünü tespit etmek amacıyla lekenin rengine, yayılımına ve tortu bırakıp bırakmadığına… Devamını oku »

TEKSTİLDE LEKE ÇIKARMA

Tarafından | 15 Haziran 2017

Leke Çıkarma Ortamını Hazırlamak Leke çıkarma ortamı, tekstil mamulünden lekenin çıkarıldığı, leke çıkarma işlemi ile ilgili araç gereç ve kimyasalların bulunduğu bölümdür. Leke çıkarma işlemi iyi aydınlatılmış ortamlarda yapılmalıdır. Aynı zamanda leke çıkarma ortamında kimyasal maddelerle ve buharla çalışıldığından çalışan personelin etkilenmemesi için iyi bir şekilde havalandırılmalıdır. Yerlerin kimyasal maddelerin dökülmesi durumunda kolay ve çabuk… Devamını oku »

ELBİSE LEKELENİNCE NE YAPILIR

Tarafından | 12 Ocak 2017

Lekelenme Anında Yapılması Gerekenler Nelerdir  Sıvı lekeler hemen bir kâğıt havlu ile kurulanmalıdır.  Lekeye tersinden işlem uygulanmalıdır.  Kumaşın lekeli tarafı beyaz kâğıt havlu gibi emici bir yüzeye tamponlanmalıdır.  Tekrar lekelenmeyi önlemek için havluları sık sık değiştirerek bu işleme devam edilmelidir.  Lekelere hemen müdahale edilmelidir. Yeni oluşmuş lekeler, leke çıkarma yöntemleri çabuk uygulanırsa daha kolay çıkacaktır.… Devamını oku »