Etiket Arşivi: ozellikleri

MONOFİLAMENT & MULTİFİLAMENT İPLİK

Tarafından | 4 Mayıs 2017

Monofilament iplikler, belirli kalınlıkta tek bir filamentten üretilirler. Monofilament iplikler sağlam, düzgün ve düşük maliyetlidir, ancak esnek olmaması, dikişte sert ve rahatsız edici hissedilmesi kullanımı sınırlı tutar. Genellikle sadece teğel dikişleri, mobilya döşemesi ve perdecilikte kullanılır. Naylon ve Polyester Monoflament İplik; Poliamid 6 – 6.6 ve Polyester ham maddelerinden elde edilerek çeşitli kullanım ihtiyaçlarına göre üretilen… Devamını Oku »

HAMİLE KADIN KIYAFETLERİ

Tarafından | 7 Eylül 2016

Hamile kıyafetleri, kadınların hamilelik dönemleri için özel tasarlanan giysilerdir. Normal elbiselerden farklı olarak, hamilelik dönemindeki kadınların kendini daha rahat hissedebilmesi ve giyilen kıyafetin bedeni tam olarak kavraması için tasarlanmış ürünlerdir. Kadın bedeni hamileliğin belli bir aşamasından sonra değişmeye başlamaktadır. Bebeğin geliştiği rahmin büyümesi, kilo artışı gibi. Bu  gibi değişimler hamileliğin ilerleyen aylarında kendini daha da belli etmektedir, vücut… Devamını Oku »

ALCANTARA KUMAŞ

Tarafından | 16 Mayıs 2016

Alcantara genelde bir kumaş türü zannedilir. Aslında bu Toray Industries’a ait ticari bir markadır. 1970 yılında bir Japon şirketi olan Toray’de çalışan bilim adamı Miyoshi Okamoto tarafından bulunmuştur. Benzer olsa bile Ultrasuede değildir (Ultrasuide de Toray Industries’a ait ticari bir markadır). Çok fazla taklidi vardır Alcantara’nın buna dikkat etmek lazım. Bu arada alcantaranın her iki… Devamını Oku »