İPLİK ŞİŞİRME MAKİNESİ

bd iplik sisirme
Tarafından | 11 Mayıs 2017

BD Serisi Triko İplik Şişirme Makinesi

BD serisi triko iplik şişirme makinesi trikoda kullanılacak Nm 40 ile Nm 8 arasındaki Akrilik, pamuk, yün ve karışımlı ipliklerin şişirme işlemleri için dizayn edilmiştir.

Şişirme işleminde açık (serbest) buhar kullanılmaktadır. Kazanın istenilen sıcaklığa gelmesi için bir adet elektrikli ısıtıcı elemanı kullanılmaktadır. BD serisi makineler buhar ünitesi olan yerlerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Makine 4 ve 4’ün katları olacak şekilde ihtiyaca göre kapasitesi artırılabilrmektedir. Her bir kafa birbirinden bağımsız çalışabilmesi sayesinde aynı makinede farklı tip ipliklerle çalışma imkanı sunulmuştur.

Serim kafaları iplikleri taşıyıcı bant üzerine halkalar şeklinde sermektedir. İpliğin serim kafasına beslenmesini kolaylaştırmak amacıyla serim kafaları Pnömatik vakum besleme elemani ile donatılmıştır. İpin kazan içine girişi ve kazan içerisinden çıkışı aynı tarafta tek bir çalışma alanı üzerindedir.

İp serim genişliği ve hızı 150m/dak ile 1050M/dak arasında olacak şekilde kolayca ayarlanabilmektedir. Bu sayede ipin kazan içerisinden geçiş süresi 16 saniye ile 28 saniye arasında ayarlanabilmektedir.

bd iplik sisrme mak

Kaynak: ornekmakine.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir