İTALYAN ERKEĞİ GİYİM TARZI

italyan tarzi e1499433198204
Tarafından | 7 Temmuz 2017

İtalyan Giyim Tarzı Nasıl Olur?

Tüm erkeklerin gizli merakı İtalyan Giyim Tarzı. Türkiye’de Fatih Terim ile sık sık anılan, ama geneline baktığımızda bir ünlü isim veya etrafımızda görebileceğimiz bir tarz olmaktan çok uzak. İşin temelinde yüksek oranda cesaret ve özveri yatıyor :).

Kısa paça pantolon veya kısa dar bir şort giyen erkek olabilir misiniz? Pembe, yeşil, sarı gibi gömlekler? Uzun boy, ince bir fiziğiniz var ise tadından yenmez.

Bir Türk Erkeğinin italyan giyime alışması için önce renkler ile arasını ısındırmak lazım. Siyah renge aşık olduğunuzdan çok zor olacaktır ama azmeden biliyorsunuz herşeye kadir oluyor.

italyan erkek modeli 3

İtalyan erkeği giyim tarzı

İtalyan Giyim Kültürü: Gömlek Gömlek Gömlek…

Nerede ve ne için olduğunuzun önemi yok. Hafta sonu arkadaş buluşması, bakkala giderken, havuz başında, çok sıcak havada, çok soğuk havada gömlek olmazsa olmazıdır. Stil bir erkeğin gömleği jilet gibi, pırıl pırıl ve fit olmalı. Öyle sol cebine sigara koymak için bol kesimli bir şey yakışık almaz. Kısa kollu gömlek kesinlikle İtalyan giyim tarzına uygun değildir. Uzun kollu gömlek şart olup, gömleğin türü ve havanın durumuna göre kıvrılmalı. Gömlek kolunun kıvrılması da belli bir tarza uygun, zarifçe olmalıdır.

italyan erkek modeli 2

İtalyan erkeği giyim tarzı

İtalyan Erkeğinin Basit Formülü: Renk ve Aksesuar

Aslında hiç komplike değil İtalyan giyim kültürü. Çok basit bir formülü var, yazının başında söylediğim gibi. İtalyan erkeklerinin giyim tarzına görsellerde iyi bakın. Eğer simsiyah, koyu kahve giyinselerdi baştan aşağıya bir cazibesi olur mu ? Olmaz ! Renkler ile barışın, giymeye başladıkça seveceksiniz renkli olmayı. Aksesuar ise bir çok erkeğin atladığı nokta. Renkli saatler, kravatlar, mendiller o ufak detaylar, genelinizi etkileyebilir.

italyan erkek modeli 1

İtalyan erkeği giyim tarzı

İtalyan Erkek Giyim Markaları

İtalya tam bir marka cenneti. Ferrari, Martini, Chicco, Barilla, Nutella görmeye alıştığınız markalar. Moda sektörüne dair yarattığı markalar ise aklınızda tutamayacak kadar fazla. İtalyan erkek stiline yön veren bazı markalar:

  • Gucci
  • Prada
  • Giorgio Armani
  • Dolce & Gabbana
  • Diesel
  • Valentino
  • Moschino

İtalyan markası olmayıp ama italyan giyim tarzına uygun daha ulaşılabilir markalar da mevcut. Zara ve Massimo Dutti gibi.

italian mans style2

İtalyan erkek modası 2017

İtal­yan kesim takım model­le­ri­nin en belir­gin özel­lik­leri:

İtal­yan kesim pan­to­lon, göm­lek ve ceket­ler genelde dar kesim­dir.

Giy­di­ği­niz takım elbise bedeni saran, vücuda tam otu­ran ve ceket boy­ları diğer­le­rine kıyasla kısa olan model­ler­dir. Genelde üçgen vücut tip­leri için ideal kesim model­ler­dir. Ceke­tin omuz­ları vat­kalı ve oldukça dar ‘slim fit’ dedi­ği­miz kesim­dir. Ceket model­leri genelde iki düğ­meli ve arka­dan yırt­maçlı değil­dir. Pan­to­lon­la­rın paça boyu kısa ve dar­dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir