KANVAS-PANAMA KUMAŞ

kanvas kumas
Tarafından | 13 Temmuz 2017

Kanvas kumaş nedir sorusunun cevabı Ön ve arka yüzü aynı, kalın bir yapıya sahip olan keten kumaşlar kanvas olarak adlandırılır.

2/2 sepet örgüde değişik gramajlarda dokunan düz ve desenli kumaşlardır. Yazlık kumaş olarak gevşek dokuda, keten ya da yün/keten karışımı kamgarn ipliklerden dokunur. Kışlık elbiselik olarak %100 yün ya da 45/55 yün/polyester karışımlı kamgarn iplikler de kullanılabilir. Aprede yumuşak bir tuşe verilir.

kanvas kumaslar

Çeşitli renklerde kanvas kumaşlar

Kanvas Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Kanvas kumaşlar belirli bir noktasal yapıya sahiptirler. Çok dayanıklı bir kumaş türüdür. Kullanıldığı alanlardan biri reklam sektörüdür. Üzerine baskı yapılarak bir çok amaçla kullanılabilir. Ayrıca yine üzerine çeşitli tarzda baskı yapılarak dekor aracı olarak kullanılabilir, kasnaklara sarılarak duvar tablosu olarak da kullanılabilir.

Kanvas Kumaş hangi sektörlerde kullanılır?

Reklam sektörü yanı sıra tekstil sektöründe de en çok kullanılan kumaş türlerinden birisidir.Yapı olarak kumaş ile kot arasında olan kanvas spor giyim markalarının vazgeçilmezidir. Spor giyinmekten hoşlananların tercihi de genellikler kanvas kumaştan üretilen kıyafetler olmaktadır. Kanvas ile üretilen kıyafetler hem şık he de rahat bir görünüme sahiptirler. Kullanıcısına şıklık ve rahatlığı bir arada sunan kanvas kumaş dayanıklıdır. Kanvas kumaştan üretilen kıyafetler uzun yıllar kullanılabilir. Ağır ve rustik yapısı itibariyle oldukça dayanıklı bir kumaştır. Pamuklu bir kumaş olması kullanıcısına yaz-kış rahat bir kullanım sağlar.

Reklam ve tekstil sektörü yanında döşemecilikte te kanvas kumaş ön sırayı almaktadır.

Kanvas Kumaşlı Ürünler Nasıl Yıkanır?

Bu kumaşın yıkanışı için başlıca dikkat edilmesi gereken konu renklerinin solmamasıdır. Dayanıklı yapıda bir kumaştır; baskıya uygun olması nedeniyle de sık sık üzerinde baskılı olarak üretilmektedir.

Özellikle düz desenli ürünleri çamaşır makinesinde ürünün yıkama talimatlarına uygun olarak temizleyebilirsiniz. Bunun dışında elde yıkamaya uygun deterjanlarla da ürünleri yıkamanız mümkündür.

Çanta gibi ürünleri fırçalayabilirsiniz. Suyun çok sıcak olmaması gerekmektedir. Kanvas kumaşın yıkama önerileri arasında başlıca dikkat edilmesi gereken detaylar bunlardır.

kanvas canta

Kanvas kumaştan yapılmış harika bir çanta

KANVAS-PANAMA KUMAŞ” için 2 görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir