RİETER G-35 RİNG MAKİNESİ

rieter 1g35
Tarafından | 4 Mayıs 2017

G35 ring iplik makinesi, Rieter’in ring iplikçilik teknolojisindeki diğer önemli bir kilometre taşıdır ve bir önceki son derece başarılı modeli olan G 33’ün pazar başarısı kanıtlanmış fonksiyonlarını ek optimizasyon özellikleri ve yenilikler ile birleştirmektedir. Müşteriler son derece yüksek kaliteli bir makinenin eğirme teknolojisi alanındaki çeşitli ilave çözümleri birleştirmesinden kaynaklanan avantajlardan yararlanmakta ve rakipleri üzerindeki üstünlük pazar başarısını garanti etmektedir. 1.632 iğe uzatılan kalite G 35 iplik makinesi bir önceki çok başarılı G 33 modeli esas alınarak geliştirilmiştir. Bu modelin başarısının köşe taşları olan çok iyi düşünülmüş makine tasarımı, teknik ve teknolojik olarak gerçekleştirilmiş çözümler ve üst düzeydeki kullanım kolaylığı- büyük ölçüde yeni modele uyarlanmıştır. Böylece proses kontrolü garanti altına alınmıştır. Kolay kullanım tüm makine fonksiyonları proses kontrol sisteminde birleştirilmiştir ve Rieter kontrol panelinden merkezi olarak çalıştırılabilir. İplik üretim süreçleri ile ilgili teknik veriler grafik özellikli ekranda belirgin biçimde ve pratik olarak görüntülenmektedir. Maksimum verimlilik ve tekrarlanabilirlik için Memoset 18 farklı ipliğe ait parametreleri hafızada saklamakta ve istenildiği zaman istenilen ipliğe ait veriler hafızadan çağrılabilmektedir.

Yüksek seviyede esneklik

FLEXI draft çekim sistemi tahriki istenilen ipliklerin sık parti değişimlerinde bile, sabit, yüksek kalitede üretimine olanak vermektedir. Yeni iplik üretimleri için iplik numaraları ve büküm değerleri bir butona basılarak hızlı bir şekilde ayarlanabilmektedir. Makinenin ortasından ikiye ayrılan çekim sistemi silindirlerinin her iki tarafta ayrı ayrı hareketi ve 1.200‘den fazla iğli makinelerin orta alt silindirleri için ilave bir ara tahrik çalışma güvenilirliğini ve kalite sabitesini her zaman garanti etmektedir. Tanımlanmış iplik kalitesi İşletme koşullarında başarısı ispatlanmış pnomatik olarak yüklenen baskı tabancalı Ri-Q-Draft çekim sistemi ve Ri-Q-Bridge, yüksek iplik kalitesi için bir temel oluşturmaktadır. Ana çekim bölgesindeki elyaf kılavuzlama Ri-Q-Draft35’lı G 35 iplik makinesinde daha da geliştirilmiştir. Ara depolama olmaksızın en güvenilir takım çıkarma G 35 iplik makinesinde büyük boyutlu kopslarla bile, 1 632 kops’a kadar, hızlı ve ara depolama olmaksızın güvenilir bir şekilde çıkarılır. Servogrip – alt sarımsız gerçek takım çıkarma için Rieter yeniliği – alt sarım uçlarını elimine ederek ring iplik makinelerindeki elyaf uçuntusunu azaltır. Sonuç olarak iplik eğirme işlemindeki hava değişimi sayısı azalır, maliyetler düşer ve iplik kalitesi iyileşir. Bu yüksek kaliteli iplikler sonraki işlemlerde daha az iplik hatası oluşturur.

Robodoff – Rieter takım çıkarma sistemi maksimum çalışma güvenilirliğini garanti eder. Takım çıkarma prosesi otomatik olarak tetiklenir ve tüm işlem boyunca sürekli olarak izlenir. Takım çıkarma işleminin eğirme başlangıcı ve eğirme ile ilgili başlatma ve tamamlama süresi müşterinin özgün isteklerini karşılamak üzere programlanabilir.

Çok sayıda iğin sağladığı tasarruflar

Bir makine birim üretim miktarında maliyet tasarrufu sağlıyorsa veya diğer sistemlerle karşılaştırıldığında bir avantaj yaratıyorsa ekonomik çalıştığı söylenebilir. Rieter makinelerinin güvenilirliği ve yüksek kalitesi, düşük işletim ve bakım masraflarının yanı sıra uzun kullanım ömürleri ile de garanti edilir. Sürekli yenilik pazar liderliğini garanti eder.

Daha az yer gereksinimi

Belirlenmiş üretim miktarı için her bir makinedeki iğ sayısının arttırılması ile gereken yer ihtiyacı azalır. 30 000 iğlik bir iplik tesisi için gereksimler: Her biri 1.200 iğ’lik 25 makine için yer ihtiyacı: 11.300 m2 Her biri 1.632 iğ’lik 18 makine (G 35) için yer ihtiyacı 9.800 m2.

Bu sonuçlara göre toplam yer ihtiyacından %13 oranında tasarruf edilmektedir. Bina maliyetlerine ilave olarak bakım, temizleme ve klima için işletme giderleri daha azdır. Önceki ve sonraki proseslerde ilave tasarruflar mümkündür. Bir sistem tedarikçisi olarak, Rieter, yüksek üretim miktarlarını zamanında tedarik edebilmek amacıyla prosesler için gerekli tüm ön şartları karşılamaktadır. Sonraki proseslerdeki birim ünitedeki daha fazla sayıdaki sarım pozisyonu makinenin baş ve uç kısmındaki maliyeti azaltır.

Teknolojik Optimizasyon

Makine ne zaman yüksek kaliteli iplik üretir? Sadece tek eğirme pozisyonunda kalitenin en yüksek standartları sağlaması durumunda değil, fakat aynı zamanda tüm makine uzunluğu ve tüm üretim periyodu süresince kalite sabitliğinin sağlanması durumunda yüksek kaliteli iplik üretimi garanti edilir. Teknoloji komponentleri ve eğirme geometrisine ilave olarak makine tasarımı, tahrik, ekstraksiyon, takım çıkarma sistemi gibi makine komponenetleri de iplik kalitesi için önemlidir.

Mükemmel eğirme geometrisi

Eğirme geometrisi sadece iplik kalitesine değil fakat aynı zamanda hammaddenin çalışma özelliklerini de etkiler. Açıların etkileşimi, iplik yolu ve ring/kopça sistemi, iplik kalitesi, iplik kopuş sayıları ve üretim hızları için önemlidir.

Optimum iplik kılavuzlama

Çekim sistemindeki iplik kılavuzlama da iplik kalitesi ve çalışma özelliklerini belirleyen bir özelliktir. İşletme koşullarında ispatlanmış pnömatik baskı tabancalı Ri-Q-Draft çekim sistemi ve Ri-Q-Bridge bunun için bir esas oluşturur. Ana çekim bölgesindeki iplik kılavuzlama iyileştirilmiş ve hatta iplik üretiminin tüm kritik noktalarında çekim aralıkları ile kafes uzunluklarının optimum koordinasyonu ile daha yüksek bir uyum sağlanmıştır. Ri-Q-Draft35 ile optimum iplik kılavuzlama ikna edici bir şekilde iyi tasarlanmış, işletmeye yönelik çekim sistemi çözümüdür.

Enerji tüketimi

İplik üretiminde enerji tüketiminin azaltılması için geliştirme çalışmaları, yıllardır, Rieter tekstil makineleri araştırma ve geliştirme departmanının en öncelikli konusudur. Pazarda mevcut diğer sistemlerden daha düşük enerji tüketim rakamları, önceki model olan G 33 iplik makinesinde, mükemmel teknik ve teknolojik çözümlerle gerçekleştirilmiştir. G 35 iplik üreticilerine enerji tüketimini önemli ölçüde azaltan yeni ve optimize fonksiyonlar sunmaktadır.

Etkin kops değiştirme

Ring iplik makinelerinin uzunluğu sürekli olarak artmakta ve giderek daha hızlanmaktadır. Yukarıda belirtilen her iki husus dolu kopsların değiştirilmesi ve çıkarılması konusundaki çözümleri artarak önemli hale getirmektedir. Amaç, takım çıkarma sürecinde üretimin durmasından kaynaklanan makine duruş süresini azaltmaktır. G 35, iyi taşıma, iyi planlama, ergonomik olarak mantıklı ve ayrı ayrı uyarlanabilen, otomatik çözümler ile hızlı ve güvenilir takım çıkarmayı garanti eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir