SÜET KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

suet kumas 1
Tarafından | 1 Eylül 2017

Süet, dana, keçi ve oğlak derisinin zımparalanması ile elde edilen bir kumaş çeşididir. Ayakkabıdan, koltuklara ya da kıyafetlere kadar birçok eşyada karşımıza çıkar.

Hassas bir kumaş çeşidi olduğu için kullanım sırasında dikkatli olmak gerekir. Çabuk lekelenir ve temizliği zordur. Özellikle mont ve ceketler ev dışında da kullanıldığı için ekstra özen gerektirir.

Süet kıyafetlerinizi yağmurlu havalarda kullanmamaya, üzerlerine parfüm veya deodorant sıkmamaya dikkat etmelisiniz. Üzerine kıyafeti ezecek bir şey koymamak çok önemlidir. Ayrıca süet kumaşlar için özel olarak üretilmiş süet koruma spreylerini düzenli olarak kullanmak da kumaşınızın ömrünü uzatacaktır.

İkiye ayrılmış deri türlerinin et kısmındaki deride süet olarak üretilebilir. Süet üretiminde mukavemet ve dolgunluk önemlidir. Süet çok şık görünüşe sahip bir deri türüdür, sıcak-soğuk hissetmezsiniz fakat bakımı zor bir deri türüdür. Karlı ve yağmurlu kötü hava koşullarında süet eşyalarınızı yanınıza almanızı, kullanmanızı tavsiye etmiyoruz?

suet kumaslar

Süet Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Süet kumaşlar mümkün olduğunca el ile temizlenmemelidir. Yardımcı malzemeler süet fırçaları ve sprey. Süet eşyanızın ıslanma veya çamura bulaşma gibi bir durum oluştuysa öncelikle süet ürününüzün kurumasına izin verin. Daha sonra temiz bir havlu veya süet fırçasıyla ürününüzü tek yöne çok güç uygulamadan yavaşça temizleyin. Eğer su izlerini temizlemeye çalışıyorsanız süet ürününüzü nemli bir bez ile tüm ayakkabıyı ıslatın, ürününüzdeki suyu sünger yardımıyla emdirin.

Ürününüzün şeklini koruması için temizlik yaparken içini kağıt parçalarıyla doldurun (Örn: Ayakkabı). Süet kumaş ürünlerini güneşte kurutmayın. Bu teknikleri uyguladıktan sonra süet derinizin ömrü uzayacaktır ve görünüşü yıpranmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir