TUNİK KIYAFETİ NEDİR?

tunik tunika
Tarafından | 21 Şubat 2020

Bir tunik, omuzlardan kalçalar ve dizler arasında bir yere kadar uzanan, genellikle basit bir tarzda vücut için bir giysidir. İsim, eski Roma’da hem erkeklerin hem de kadınların giydiği temel giysi olan Latin tunika‘dan geliyor ve bu da daha önce Yunanlıların giysilerini kapsayan eski Yunan giysilerini temel alıyordu.

Tunik; Pantolon ya da etek üzerine dizlere kadar uzanan üst giysi türüdür. Tunik tesettür giyim modasında muhafazakâr bayanlar tarafından tercih edilen kıyafet türlerinden birisidir. Tunik öncellikle her sezona göre hazırlanıp tasarlanmaktadır.

Tunik alırken dikkat edilmesi gerekenler?

Tunik alırken öncelikle kişi dikim şekline bakmalıdır. Dar kesim olarak dikilen dikim türlerinde bayanlar vücut ölçülerini iyi bilmeleri gerekmektedir. Çünkü dar ölçülü tunikler giyen kişiyi hem sıkar hem de rahat hareket etmesini önlemektedir. Tunik alırken üzerlerinde deneyerek raht hareket ettiğini test ederek vücut yapılarına uygun tunik modelleri tercih edilmelidir. Özellikle fazla kilolu bayanlar tunik alırken rahat hareket edebileceği ve vücut yapılarındaki fazlalıkları çıkarmayacak tarzda tunik modellerini almaları çok caziptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir