ASKER KIYAFETLERİ ÖZELLİKLERİ

asker kiyafet e1511263215687
Tarafından | 21 Kasım 2017

Asker Kamuflaj Parka Özellikleri

Asker Kamuflaj Parka  Dış Ceket Kumaş Özellikleri

Asker Parkaları Kamuflaj Desenli olarak yapılabilir. Kamuflaj Desenin Özellikleri Kendi Karşılığındaki renkleri ile karşılaştırıldığında ki ton farkları en az 4 olmalıdır.

Düz desen Asker Parkaların da Malzeme cinsi polyesterdir. Birim Alan Kütlesi en az 70 g/m2 olmalıdır.Dokusu 2/1 dimi veya 1/1 bez ayağı olmalıdır.

Asker Parkalarının dokumasının atkı yönünde kopma mukavemeti, en az 330 N, Çözgü yönünde kopma mukavemeti en az 670 N olmalıdır. Parka Yıkandıktan sonra boyut değişimi atkı yönünde , en fazla %2 çözgü yönünde en fazla  % 3 olmalıdır.

Sürtünmeye karşı kuruda en az  4-5 olmalı , yaşta en az 4 sürtünmeye karsı renk haslığı olmalıdır. Tere karsı renk haslıgı kuruda en az 4 renk akmasında, solmasın da en az 4-5 olmalıdır.

Kuru temizlemeye karşı renk haslığı akmada en az 4 , solma da en az  4-5 olmalıdır.

Evrensel ve ticari yıkamaya karşı renk haslığı akmada en az 4, solma da en az  4-5 olması gerekir.

asker kamuflaj

İç ceket kol manşeti  Örme Kumaşı Özellikleri

Parkada kullanılan astarın renk ton farklılığı en az 3-4 olmalıdır. Malzeme cinsi, en az  % 3 oranında elastan geriye kalanı akrilikten, örgüsü 2×2 rib örgü olacaktır.

İlmek çubuk sıklığı (önde görünen) en az 6 adet/cm olmalıdır. İlmek sıklığı en az 12 adet/cm olmalıdır.

Evrensel ve ticari yıkamaya karşı renk haslığı akmada en az 4 solmada en az 4-5 olmalıdır. Sürtünmeye karşı renk haslığı kuruda en az  4-5 olmalıdır, yaşta en az 4 olmalıdır.

İç Ceket Kapitone Özellikleri

Asker Parkasının içine dikilen iç ceketin kapitone elyaf özellikleri 150+20 g/m2 olmalı , malzeme cinsi polyester ve ya polyester ile poliofinden karısım olmalıdır.

Asker Parkası Fermuar Özellikleri

Parkanın rengiyle ton farklılığı en az  3-4 olmalıdır. Şerit Kumaşı malzeme cinsi polyester veya poliamid olmalıdır. Evrensel ve ticari yıkamaya karşı renk haslığı akmada 4, solmada 4-5 olmalıdır. Enide kuvvete göre zincir direncine göre kopma mukavemeti en az 370 N olmalıdır.  İç ceket ve dış asker parkasında otomatik kilitli çift kürsörlü fermuar kullanılır. x tipi olması gerekir,  Açık uçlu plastik veya kemik dişli dikişsiz fermuar kullanılması gerekir.

Dış Parka Asker Fermejüp Özellikleri

Kumaş ile renk tonu farklılığı en az 3-4 olmalı, 150 elli defa açılıp kapatıldığında, sıkışma, deformanyon, bozulma veya fermejüpün takıldığı kumaşta yırtılma olmayacak kumaş seçimi yapılmalıdır. En az 1500 mm su sütununda su geçirmeyecek şekilde olması gerekir.

Asker Parkası Dikiş İpliği Özelliği:

Parka ile dikiş ipliği arasında en az 3- 4  renk ton farkı olmalıdır. Malzeme cinsi polyesterdir.

asker kamuflaj1

Asker Parkasındaki Kaynak Bantlar

Bantlar yapıştırıcı , membran ve örgü kumaştan olması gerekir. Bandın eni 22+2 mm olması gerekir. Kaynak Bandı ile kapatılan dikiş yerleri yıkamadan sonra boyut değişimi yöntemine göre 10 defa yıkandığında açılma ve defarmasyon olmaması gerekir. Kaynak bandı  ile kapatılan dikiş yerlerinin on yıkamadan sonraki su geçirmez özelliği en az 2000 mm su sütunu olması gerekir.

Asker Parkasındaki Büzme Lastiği Özelliği

Kumaş ile renk tonu farklılığı en az 3-4 olmalıdır.  Dış örgü ipliği malzeme cinsi polyesterden , iç dolgu ipliği malzeme cinsi elastomerik iplik olmalıdır, iç dolgu ipliği elastomer iplik sayısı en az 18 adet olmalıdır. Büzme lastiğin çapı en az 3 mm olmalıdır.

Asker Parka Cırt Bant Özellikleri

Asker parkalarının kuması ile cırt bantın renk ton farklılığı en az 3-4 olmalıdır. Malzeme cinsi poliamid olmalıdır.

Asker Parkada Kullanılan Stoper ve uç kilit özellikleri

Parkada kullanılan malzemede renk ton farkı en az  3- 4 olmalıdır. Malzeme cinsi polietilen olmalıdır.

asker kamuflaj3

Asker Parkada Kullanılan Kuşgözü Özellikleri

Paslanmaz metal malzemeden yapılmış olması gerekir.

Asker Parkada kullanılan Düğme Özellikleri

Parka Kumaşı İle düğme renk ton farkı en az 3-4 olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir