BANYO HAVLUSU SEÇERKEN

havlu kumas e1488357509711
Tarafından | 7 Mayıs 2018

Banyo Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Herkes elini yüzünü yıkadıktan ya da duş aldıktan sonra yumuşacık havlularla kurulanmayı istiyor. Her ne kadar hepsi birbirine benzese de banyo havlularının hepsi aynı sonuçları vermiyor.

Mağazada banyo havlusu seçerken hepsi mükemmel yumuşaklıkta görünüyor. Bazı havlular yumuşaklığını ve kusursuz emiciliğini uzun süre muhafaza ederken bazıları da birkaç yıkama sonrasında cildinizi tahriş edebilecek denli sertleşebiliyor. Üstelik hijyen söz konusu olduğu için havlularınızı sıklıkla yıkamanız gerektiği düşünüldüğünde ilk izlenim çoğunlukla yetersiz kalıyor.

havlu cesitleri

Kullanım Alanını Dikkate alın

kurdele isi 7

Kurdela Nakışı Havlu Kenarı

“Banyo havlusu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?” sorusuna geçmeden evvel genel olarak doğru havlu seçimi için kullanım alanının çok önemli olduğunun altını çizmeli. Keten malzemeler kullanılarak üretilen havlular oldukça hoş bir görsellik sunsalar da vücut ve yüzünüzü kurulama konusunda yetersiz kalabiliyorlar. Ketenin yapısal özelliği gereği daha sert yapıda olan bu havlu çeşitlerini bulaşık kurulama işinde kullanmanız daha iyi olabiliyor.

Etiketine Göz Atın

kurdele isi 4

Kurdela Nakışı Havlu Kenarı

Cildinize yumuşacık bir etki bırakacak ve emiciliği yüksek kaliteli havlular genel olarak uzun pamuk lifleri kullanılarak üretiliyor. Genelde en pahalı olan banyo havlusu çeşitleri uzun formdaki yüksek kalitede Brezilya ya da Mısır pamuğundan üretilen havlular. Diğer taraftan havlu etiketinde “%100 cotton” ibaresi bulunması doğal liflerden üretildiği için daha sağlıklı seçimler arasında yer alıyor. Bir de son dönemde popülerleşmeye başlayan modal liflerinden üretilen çeşitler bulunuyor. Modal, genel olarak selülozik tabanlı lif çeşitleri arasında yer alıyor. Yumuşaklık, emicilik, su tutma kapasitesi ve doku bakından pamuğa oldukça benzeyen modal; oldukça kaliteli ve sağlıklı lif çeşitleri arasında sayılıyor. Üstelik emicilik ve yumuşaklık oranının iyileştirilebilmesi %100 pamuktan üretilen havlulardan çok daha kaliteli çeşitler ortaya çıkmasına da neden oluyor.

Hislerinize Güvenin

kurdele isi 2

Kurdela Nakışı Havlu Kenarı

Havlu satın almadan önce ona biraz da yakından bakmayı unutmayın. Üzerinde yer alan havlar size çimlerle kaplı bir bahçeyi mi anımsatıyor? Eğer üzerindeki iplikler bir çim gibi dik duruyorsa bu kaliteli dokunmuş bir havlu ile karşı karşıya olduğunuza dair bir işaret. Havlu üzerinde basılmış şekilde konumlanmış iplikçikler arzu ettiğiniz yumuşaklığı sunmada pek de başarılı olamıyor. Dahası ilk kullanım sonrasında sertleşebiliyor.

Dokuma Kalitesini Atlamayın

Havlu dokumasının kaliteli olmasının en büyük ispatı yüzeyinde elinizi gezdirirken yumuşaklık hissinin herhangi bir sertlikle yarıda kesilmemesi. Eğer satın almayı düşündüğünüz havlu tüm bu testleri başarı ile verdiyse boyutlarının ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını dikkate almayı unutmayın. Son olarak banyo dekorasyonunuza uygun renk ve desenlerde havlunuzu seçerek kusursuz uyumu yakalayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir