DOKTOR ÖNLÜĞÜ HAKKINDA

doktor onlukleri ozellikleri
Tarafından | 11 Mart 2020

Doktor Önlüğü Nedir?


Sağlıklı yaşamamız için ter döken ve bazı durumlarda hayatımızı dahi kurtaran doktorlarımızın giydiği doktor önlükleri de mesleklerine özel olarak tasarlanmaktadır. Zira doktorların çalışma tempoları, herhangi bir meslek mensubuna benzerlik göstermez. Çok ağır çalışma saatleri altında çalışabilen ve bazı vakalarda 10 saati geçen ameliyatlara giren doktorlarımızın giydiği doktor önlükleri bazı özellikleri taşımak durumundadır.

Bu önlüklerin en kaliteli malzemeden üretilmesi, sık yıkanmasına rağmen eskimemesi, dayanıklı olması ve doktorların rahat edebileceği kalıplar ile tasarlanması gerekir. Labor Tekstil çok uzun yıllardır en kaliteli doktor önlüklerinin satışını çok uygun fiyatlar ile yapmaktadır. Birinci sınıf malzemeden üretilen bu önlükler hakkında daha detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kaliteli Bir Doktor Önlüğü Nasıl Olmalı?

Doktor önlükleri, sağlık kuruluşlarının ve doktorların çalışma ortamları sebebiyle çok sık kirlenir. Bu kirler de yıkanınca hemen çıkamayan kan, idrar veya ilaç lekeleridir. Bu sebepten dolayı doktor önlükleri çok sık ve bazen sıcak sularda yıkanmaya maruz kalabilir.

Kaliteli bir doktor önlüğünün ütülenmesi kolay olmalı ve giyildiği zaman uzun süre kırışmaması gerekir. Doktorlar çok hareketli bir iş temposuna sahip oldukları için 1-2 saat sonra kırışan doktor önlüğü hoş olmayan bir görüntüye sebep olacaktır. Hem ekonomik hem de kaliteli doktor önlükleri doğal alpaka kumaştan üretilen doktor önlükleridir.

En Kaliteli Doktor Önlüğü Nasıl Anlaşılır

Kalitesiz doktor önlükleri 10 veya en kötü 20 yıkama sonrasında renk kaybına uğrar fakat doğal alpaka kumaştan üretilen doktor önlüklerinde bu durum görülmez. Uzun yıllar güvenle kullanılabilen bu kaliteli doktor önlükleri yırtılma ve delinme gibi durumlara da dayanıklıdır. Metal ürünler ve iğne ile içli dışlı olan sağlık çalışanları için bu durumda büyük önem arz eder.

alpaka kumaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir