Etiket Arşivi: Baskı Patı Nedir?

REAKTİF BOYARMADDELER İÇİN BASKI PATI

Tarafından | 27 Mart 2017

Baskı patı nedir; Desenin ve desen Şablonunun hazırlanmasından sonra uygun renklerde baskı patı hazırlanır. Baskı patlarının hazırlanması ana (kök) boya metoduna göre ana pat metodu ve ilave pat metodu olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Reaktif boyar madde baskı patında bulunan maddeler şunlardır: Boyar madde, kıvamlaştırıcı, iyon tutucu, baz, oksidasyon maddesi (ludigol), üre, su Boyar madde:… Devamını oku »

BASKI PATI HAZIRLAMA

Tarafından | 4 Kasım 2016

Pat Hazırlama Desenin ve desen Şablonunun hazırlanmasından sonra uygun renklerde baskı patı hazırlanır. Baskı patlarının hazırlanması ana (kök) boya metoduna göre ana pat metodu ve ilave pat metodu olmak üzere iki şekilde yapılabilir: Baskı patları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar Şunlardır: Reçetede verilen ölçümlere kesinlikle uyulmalıdır. Çünkü ölçümlerin hassasiyeti, baskıların kalitesini ve birbirini tutmasını etkiler.… Devamını oku »

KUMAŞA PAT UYGULAMA

Tarafından | 21 Ekim 2016

Kumaşa Baskı Patı Uygulama Metraj olarak yapılan dijital baskıda kumaş dijital baskı makinesine yüklenmeden önce tüm baskı kimyasallarını içeren ( boyar madde hariç ) baskı patı kumaşa uygulanır. Baskı patının kumaşa baskı öncesinde verilmesinin ya da boyar maddesiz verilmesinin sebebi, dijital baskı makinesinde boyar maddenin çok ince delikli düzeler yardımıyla kumaşa aktarılması ve baskı patı… Devamını oku »