Etiket Arşivi: Dikiş Makinesi Arızaları

REÇME MAKİNE DİKİŞ HATALARI VE ÇÖZÜMLERİ

Tarafından | 9 Mayıs 2017

Reçme dikişi, 2 veya 3 iğne ipliği grubu ile alt lüper ipliğinin bağlantısı ile oluşur. Ön yüzde iğne sayısıyla orantılı olarak birbirine paralel kilit dikiş (düz dikiş) görüntüsü ve alt yüzeyde ise kaplama dikişi görüntüsü vardır. Karyoka aparatı ve ipliğinin eklenmesiyle ön yüzeye de kaplama dikişi görüntüsü verilir. İğne sayısının değiştirilmesi ve değişik aparatların kullanılmasıyla amaca… Devamını oku »

PONTERİZ MAKİNESİ DİKİŞ HATALARI VE ÇÖZÜMÜ

Tarafından | 25 Nisan 2017

Ponteriz Otomatında Günlük Temizlik İşlemleri Ponteriz otomatı gibi yüksek devirlerde uzun süre durmadan kullanılan makinelerin her gün temizliğinin ve bakımının yapılması gerekir. Ortamda oluşan toz, makinenin tablasına yapışır. Makinenin kullanımından sonra tozu alınarak artıklardan temizlenir. Otomatın hareketli kısımlarına 1–2 damla yağ damlatarak makineyi kapatmak uygundur. Masa üstünün her gün işe başlamadan önce tozunun alınması ve… Devamını oku »

DÜZ MAKİNE(SİNGER) DİKİŞ HATALARI VE ÇÖZÜMLERİ

Tarafından | 6 Nisan 2017

Dikiş Bozuklukları ve Düzeltme Yolları Dikiş: El veya makine ile tek kat ya da çok kat kumaşların iplik yardımı ile kumaşlar içinden veya arasından geçirilerek ilmek sırası oluşturma işlemidir. Birleştirme işlemi geçici olarak yapılıyorsa teyel adını alır. Dikiş adımı, kumaş üzerinde görülen iplik veya ilmeklerin oluşturduğu dikiş hattının bir birimidir. 1: Tansiyon ipliğinin sıkı olması İplik… Devamını oku »

İPLİK KOPMA NEDENLERİ (Çözümü)

Tarafından | 9 Mayıs 2016

Makinenin İplik Koparması İplik gerginliği çok fazla veya çok az İplik doğru kılavuz yollarından geçirilmemiş. İplik iğneden doğru geçirilmemiş. İğne sistemi ve numarası yanlış seçilmiş. Mekik tansiyon ayarı çok sıkı. Gerginlik yeniden ayarlanır. Masura mekik içerisinde zor dönüyor Masura yuvası temizlenir. Masura hatalıysa değiştirilir. Kağıt testi ile yeterli yağ beslemesi yapılır. Yetersiz çaganoz yağlanması. Doğru… Devamını oku »