Etiket Arşivi: Giysi türleri nelerdir

GİYSİ TÜRLERİ VE SEÇİMİ

Tarafından | 21 Aralık 2021

Giysi Tanımı Nedir? Giyim; insanların ihtiyaçlarının yanı sıra dış etkilerden korumak, örtünmek, modaya uymak amacıyla vücudun bir kısmını ya da tamamını kapatan kıyafet ve aksesuarlara denir. İnsan vücudunu örten bu eşyalara giysi, sektörüne giyim sektörü denir. İnsanların giyinme nedenleri; örtünme, korunmak, ihtiyaç, cazibe, iletişim sayılabilmektedir. Giysi Türleri Nelerdir? Spor Giyim Spor yapılırken giyilen kıyafetlerdir. Bu… Devamını oku »

BEBEK GİYSİ MODELLERİ

Tarafından | 4 Haziran 2018

Bebek giysi modellerini seçerken öncelikle rahat ve kullanışlı olmasına dikkat edilmeli ve moda ikinci plana atılmalıdır. Bebek büyüdükçe hareketlerini kısıtlamayan, rahat giysiler seçilmelidir. İlk aylarda genellikle boydan tulum giyen bebeklerin altı ay sonunda giyebilecekleri giysi çeşitleri artmaktadır. Boydan elbiseler, ikili takımlar, pijamalar, pantolonlar, bahçıvan pantolonlar, şortlar, tişörtler,vs. giydirilebilmektedir. Yazın güneşten koruyan şapkalar, kışın ise rüzgar… Devamını oku »

GİYİMİN TANIMI, ÇEŞİTLERİ

Tarafından | 20 Nisan 2017

Giyimin Tanımı ve Giyimi Etkileyen Faktörler Giyim; insan vücudunu dış etkilerden korum ve örtünme ihtiyacı ile ortaya çıkan giyim, günümüzde süslenmek ve çalışma ortamının gerektirdiği kullanım özellikleri ile farklı amaçlara hizmet edecek şekilde gelişmeler göstermiştir. Giyimi Etkileyen Faktörler Kişilerin giyimindeki doğru seçimi, toplum içindeki yerini belirlemede davranışları kadar etkileyici olduğu düşünülebilir. Giyim seçimini etkileyen faktörler… Devamını oku »