GLITTER BASKI

glitter
Tarafından | 14 Mart 2017

Glitter bir transfer baskı yöntemidir. Bu baskı süreciyle Tişört, Polo-tişört ya da diğer giysilerde farklı parlak desenler elde edilir,

Glitter baskı için kumaşın ön terbiyesinden sonra masada baskı işlemi yapılır. Baskı macunu kumaş üzerine serigrafi işlemi ile uygulanır. Baskında sonra sertleştirme yüksek sıcaklıkta yapılır. Kür işlemi yavaş yapılmalıdır aksi taktirde baskı performansını etkileyebilir. Glitter baskı örme ve dokuma kumaşlara uygulanabilir.

Glitter baskı, ambalajdan tebrik kartlarına ve magazinlere kadar geniş bir basılı medya çeşidinde kullanılan popüler bir dekoratif baskı bitiş tekniğidir. Cila, yüksek etkiyi, göz alıcı bir görünüm oluştururken ilave bir ışıltı katar. Noel kampanyaları ve diğer genel kutlamalar için oldukça popüler.

Parlak vernik, metalik polyester film ve UV perde verniklerinin küçük renkli parçacıklarının bir karışımıdır. Aynı zamanda ‘ışıltılı vernik‘ olarak da adlandırılabilir.

Glitter Baskı İşlemi Sırasıyla

  1. Kumaş Ön Terbiye
  2. Masa Hazırlama
  3. Kumaşı Masa Üzerine Serme
  4. Parlak Macunu Ekrana Uygulama
  5. Kurumaya 15 Dakika Asılır
  6. 160 Derecede Kürleme (bant hızı 3m/dk)
  7. Bitiş
glitter

Glitter baskılı iki iplik kumaş ön ve arka yüzü

Glitter baskı; farklı renkler ve şekillerde her türlü kumaşa hotmelt tutkallı glitter uygulayarak elde edilen dekoratif bir baskı türüdür. Sim baskı olarak da bilinir. Glitter baskıların tamamı parlaktır, glitterin içine farklı şekillerde glitterler ekleyerek farklı desenler elde edilebilir. Hologram versiyonları da mevcuttur. Kız çocuk tütülerinde, abiye, gelinlik, t-shirt gibi birçok modelde gerek çocuk gerekse yetişkin giyimde çok tercih edilen bir baskı türüdür. Güçlü bir tutkal olan hotmelt tutkalı ile uygulanması nedeniyle yıkama ve sürtünmeye karşı dayanıklılığı yüksektir ayrıca mesh kumaşlara da glitter baskının uygulanmasını sağlar. Hotmelt tutkalının çok güçlü olması birçok markanın glitter baskıyı tercih etme sebepleri arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir