GOTİK GİYİM TARZI

gotik tarz
Tarafından | 5 Haziran 2017

Gotik Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Giyinilir?

Moda tarzlarının bazıları çok uzun yıllar olmasına rağmen hala günümüzde geçerliliğini korumaktadır. Bunlardan birisi olan gotik tarzı belirli bir zümre ile sınırlı kalsa da binlerce kişinin giyim tarzını etkilemeye devam ediyor. Çok uçuk ve marjinal bir yapısı olan bu akım hakkında birçok kişi gerçekten ne olduğunu bilmiyor. Sadece renk tercihi olarak siyahın her anlamda kullanıldığını söyleyebilirler. Bu doğrudur. Bununla birlikte abartılı bir şekilde yapılan makyaj ve yüksek topuklu ayakkabı giyilmesi de bu moda tarzının önemli özelliklerindendir.

gothic 2

İlk olarak 70 yıllarda hayatımıza girmiş bir akımdır.  Tarz yapısı ile daha çok gizliliği ve gizemi seven kadınların tercih ettiği bir yapısı vardır. Bu moda akımı giyim tarzı ile ortaya çıkmamıştır. Aslında tam olarak bir hayat felsefesidir. Ve daha çok genç kızların etkilendiği bir akımı ifade etmektir. Daha çok rock ve metal olarak bilinen müzik tarzını benimseyen bireylerin yakın olduğu bir tarzdır. Tabi bu müzik tarzını dinleyen insanlarla sınırlamak doğru değildir. Ve günümüzde gençler tarafından tercih edilen bir akım olmaya devam etmektedir.

gotik tarz1

Gotik giyim tarzı

Gotik giyimde nelere dikkat edilmelidir?

Amaç asi bir görüntü elde etmektir. Bu sayede kendilerini daha iyi bir şekilde ifade etmiş olurlar. Giysiler karmaşık olarak gözükse de belirli bir yapıya sahiptir. Bu tarza akım günümüzde çok fazla olduğu için büyük modacılarda buna uygun kıyafetler üretmeye başlamıştır. Yüksek topuklu botlar, dantel çoraplar, deri ceketler en çok tercih edilen kıyafet parçalarıdır. Ve bunların hepsinin siyah olmasına dikkat edilmelidir.

gothic 1

Bu tarzı merak ediyorsanız ve denemek istiyorsanız öncelikle siyahı her alanda kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Mini etek tercihini kullandığınız da altında dantelli yırtık tül çoraplardan kullanabilirsiniz. Ayrıca aksesuarlar yardımı ile kombini aykırı bir havaya büründürebilirsiniz. Bunun için kuru kafa ve iskelet figürlerini kullanabilirsiniz. Bu küçük detaylar kombini daha dikkat çekici hale getirecektir. Ve bu elbiseler ile birlikte makyajınızı da daha dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Tüm makyaj renklerinizi koyu renklerden yana tercih etmelisiniz.

GOTİK GİYİM TARZI” için 1 görüş

  1. Ebru

    Gotik giyim tarzı bize Orta Çağ’dan süregelen bir moda akımıdır. Orta Çağ’ın karanlık yönlerini ortaya çıkaran bu tarz, 70-80’li yıllarda daha popüler olmuştur. Metal tarz ile oldukça yakın gözüktüğünden ötürü karıştırılmaya müsaittir ancak gotik giyim tarzı dantel kullanımı gibi daha romantik parçalardan oluşur. Ağır metalin havası ve melankolinin esintilerini taşıdığını görebilmekteyiz. ?

    Gotik giyim üzerine izninizle ben de sizlerle hazırlamış olduğum blog yazımı paylaşmak isterim: tarz2.com/gotIk-gIyIm-tarzi ? Keyifli okumalar dilerim. ?

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir