GÜMÜŞ İPLİK (ÇORAP)

gümüş iplik
Tarafından | 3 Ağustos 2016

ANTİBAKTERİYEL, ANTİMİKROBİYAL ÖZELLİĞİ

Gümüş ipliği, karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek hücre zarındaki mikrop ve bakterinin DNA’sını bozmaktadır. Böylece her 50 saniyede bir çoğalan mikrop ve her 20 dakikada bir ikiye katlanabilen bakterilerin üremesini engellemektedir.

Gümüşün ortaya çıkardığı elektronlar, hücre zarını yırtarak kumaş üzerinde mikro organizmaların DNA ve RNA’sının kendilerini tekrarlayarak çoğalmaları özelliğini yok eder. Bakteri ve mantarlar zarları bölünerek çoğaldıkları için zarları yırtıldığında çoğalmaları engellenmiş olur. Böylece mikrobik aktiviteyi etkisiz hâle getirir.

1 saat içinde bütün bakteri ve mantarları %99,9 oranında öldürür. 400’den fazla bakteri ve mantar çeşidine karşı etkilidir.
Gümüş amonyağı ve doğallığı bozulmuş (denatüre) proteinleri nötralize ederek antibakteriyel etki sağlar.

DİYABETİK ÖZELLİĞİ

Diyabetli (Şeker Hastası) kişilerde diğer kişilere göre ayak bakımı çok daha önemlidir. Kan şekerinin sürekli yükselmesi tüm vücutta olduğu gibi ayaklarda da olumsuz etkiler doğurur. Diyabet rahatsızlığı damar duvarlarını bozarak damarların hasar görmesine ve ayaklara giden kan miktarının azalmasına neden olur. Tedavisiz ve kontrolsüz diyabette bacak ve ayaklardaki sinirlerin işlevleri bozulmakta, ağrı, sıcaklık ve dokunma hissinde azalma ve duyu kaybı olabilmektedir. Böylece ayaklardaki yaralanmalar hissedilmemekte, fark edilememektedir. Unutulmaması gereken nokta; vücudun ağırlığını taşıyan ve en çok baskı altında kalan ayakların, yaralanmalara en açık organlarımız olduğudur.

Saf gümüş iplik teknolojisi sayesinde, ayağınızı sıcak tutar. Antibakteriyel ve Antimikrobiyal özelliği sayesinde ayağınızda oluşabilecek yara ve enfeksiyonların önüne geçer. Gümüş metalinin tedavi edici özelliği sayesinde ayağınızda bulunan yaraların ve enfeksiyonların en kısa sürede mikrop kapmadan iyileşmesini sağlar.

ANTİKOKU ÖZELLİĞİ

Gümüş iplik ter ve koku yapan bakterilerin üremesini ve çoğalmasını önler. Gümüş, ter(amonyak) ve yapısı bozulmuş (denatüre) proteinleri nötralize eder, bakterilerin birleşiminden meydana gelen koku moleküllerini antibakteriyel özelliğiyle ortadan kaldırır.

TERMODİNAMİK ÖZELLİĞİ

Gümüş, Dünyadaki en iyi yansıtma ve iletkenlik özelliğine sahip elementtir. Bu özelliklerinden kaynaklanan termodinamik yapısıyla  sizi yazın serin, kışın sıcak tutar. Gümüş iplik, vücudunuzdan çıkan ısı enerjisinin %95’ini kaynağına geri yansıtır ve termal enerjiyi depolayıp dağıtır. Gümüş ipliği ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak vücudunuzun ısı dengesini düzenler.

MANTAR ve EGZAMA ÖNLEYİCİ ÖZELLİĞİ

 Mantar ve egzama rahatsızlığından en çok olumsuz etkilenen organlarımız ayaklarımızdır. Mantar ve egzama rahatsızlığının ortak yönleri deri hastalıkları olmasıdır. Bu iki önemli rahatsızlığının oluşmasına sebebiyet veren birçok faktör bulunmaktadır. Ayaklarımızda oluşan çeşitli bakteri ve enfeksiyonlara bağlı olarak bu rahatsızlıklar gelişim göstermektedir.

Saf gümüş iplik teknolojisinin sahip olduğu antibakteriyel ve antimikrobiyal etkisi ayağımızda oluşabilecek bakteri ve enfeksiyonların önüne geçmektedir. Termodinamik özelliği sayesinde ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak bakteri oluşumunda en önemli faktörü yani teri engelleyerek sağlıklı bir kullanım sağlar.

ÖDEM GİDERİCİ ÖZELLİĞİ

Gümüş ipliğinin ten ile temas ettiği kısım boyunca elektriksel şebeke dolayısıyla elektromanyetik alan oluşturması söz konusudur. Bu etkiyle temasta bulunan bölgedeki kanın akış hızı artmakta ve bölgedeki ödemlerin azalması sağlanmaktadır.

Elektrik akımının geçtiği ortamda manyetik alan oluşturur. Manyetik alanın kan dolaşımını arttırıcı ve ödemi azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

ANTİSTATİK ÖZELLİĞİ

Stres kavramı günümüzde yaşam tarzlarını etkileyen en önemli olumsuzluklardan biridir. Stres hem toplumsal hem de bireysel yaşamı biçimlendirmekte, organize etmekte, hatta yönlendirmektedir. Stres günlük hayatın her aşamasının bir parçası duruma gelmiştir.

Gümüş metali, bilinen metaller arasında en yüksek iletkenliği sahip elementtir.

Saf gümüş iplik teknolojisi anti statik özelliği sayesinde vücutta biriken statik elektriği yalıtarak yorgunluk hissini azaltır ve daha rahat bir kullanım sağlar.

ELEKTRODİNAMİK ÖZELLİĞİ

Günümüzde teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler sonucu elektronik cihazların (Tv, Radyo, Bilgisayar, Cep Telefonları, Küçük Ev Aletleri…) yaygınlaşması ile bu cihazlardan yayılan radyasyon elektromanyetik kirliliğe sebep olmuştur. Sağlıklı bir yaşam için bu kirlilikten bilinçli şekilde korunmak oldukça önemlidir.

Gümüş metalinin yüksek yansıtma özelliği kullanılarak üretilen ürünlerle elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik radyasyonun insan vücuduna etki etmesi büyük ölçüde engellenmiştir.

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ

Gümüş elementi eski çağlardan beri tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle yara tedavisinde kullanılan gümüş enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Saf Gümüş İpliği tedavi sürecini destekler, ödem ve egzama hastaları için de tedavi edici özelliği vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir