HALI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Cin halisi4
Tarafından | 25 Nisan 2017

Halımızı alırken dikkat etmemiz gereken hususların başında halının alınacağı konumunu trafik yoğunluğu gelmektedir. Halınızı alacağınız yer bir konut mudur yoksa bir iş yeri mi ?  Elyaf kalitesine göre çeşitli markaların yapmış olduğu halılar vardır ve buna göre seçim yapılmalıdır. Üretilen halılarda sürtünmeye göre halı aşınmaktadır. Bununla birlikte kolay yoldan temizlemek için bazı kimyasallar kullanılmaktadır. Bu tip yöntemler ve sebepler halının ömrünü kısaltmaktadır.

Bunları göz önünde bulundurursak, seçimimizi doğal elyaf olan yüne daha yakın olan yapay elyaflardan yapılmış malzemeli halıları yapmalıyız. Bu elyaf çeşidi sağlık kuruluşlarında çalışan kişilerin tavsiye ettiği bir çeşittir. Yüne en yakın olan elyaf çeşidi olması tavsiye etmelerini sağlamıştır.

Yoğun olmayan bir yere yoğun kullanım için üretilmiş bir halı alır isek bütçemiz haricinde bize pek bir zararı olmaz, fakat yoğun olan bir yere yoğun olmayan yerler için üretilmiş halılardan alırsak bu yanlış bir seçim olacaktır. Bunun sebebi ise halının bu ortamda daha fazla sürtüneceği ve daha çabuk deforme olacağıdır. Bu hataya düşmemek için satış firmalarından destek almanız tavsiye edilir.

hali sagliga zararli

Kaynak: halikilim.wordpress.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir