İÇ ÇAMAŞIRLARINDA HANGİ KUMAŞ KULLANILMALI

Camasir yikama
Tarafından | 6 Haziran 2018

İç Çamaşırı Kumaş Çeşitleri

İç çamaşırı bikini külot dünyası çok geniş bir kumaş çeşitliliğine sahiptir. İç çamaşırı seçiminde sadece fiyat ve modellere göre seçim yapılması yanlıştır. İç çamaşırı seçimi sağlığınızı etkileyebilecek derecede önemlidir

Erkek iç giyiminde biraz daha rahat olunsa bile kadın iç çamaşırı konusunda titizlik önemlidir. İdrar yolu enfeksiyonları, mantar hastalıkları, genital bölgede kaşıntı, kızarıklık ve kötü kokuların sebebi genellikle iç çamaşırından kaynaklanır. Hassas bölgelerin bütün gün kapalı olarak temas halinde olduğu iç çamaşırı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk iki şey kumaş ve boya türüdür.

Günümüzde tekstil sanayisinin gelişmesi ile birçok doğal ve yapay kumaş elde edilmektedir. Son dönemlerde bambu kumaş türü popüler hale gelmiştir. Bambu kumaştan yapılan çamaşırların teri emerek dışarı atması, kolay nefes alması, koku yapmaması ve doğal olması sebebiyle tercih sebebi olmaktadır. Erkek iç giyim ürünü olarak çoraplarda karşılaşılan bambu kumaşı çabuk yıpranması ve pahalı olması sebebiyle hala popüler olamamıştır.

İç çamaşırlarında doğal pamuklu külotlu çoraplar tercih edilmelidir. Sentetik ve naylon iç çamaşırları terlemeye neden olur ve terin dışarı atılmasını engeller. Ter emme oranı çok düşük olması sebebiyle nemli bir ortam yaratır. Ucuz iç çamaşırları olarak bulunabilen bu iç çamaşırları sağlığınızı risk altına almaktadır.

İç çamaşırında boya konusu da ciddi bir öneme sahiptir. İç çamaşırları doğal boyalarla boyanmış olmalıdır. Doğal olmayan boyalarda deri ve cilt rahatsızlıklarına ve tahrişe neden olabilir. Kanserojen içermeyen boyaların kullanıldığı iç çamaşırları satın almalısınız. Siyah ve beyaz doğal ve ucuz boyalardır. Bu rengin dışındaki iç çamaşırlarının boya kalitesi araştırılmalıdır. Özellikle gstring kullanılan canlı renkler ucuz ürünlerde risk taşımaktadır. Kadın iç çamaşırı modellerinde daha dikkatli olunmalı ve bilinen markalar tercih edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir