KASNAKSIZ MAKİNE NAKIŞLARI

Susma 1
Tarafından | 8 Temmuz 2018

Zikzak Dikiş Makinesi ile Yapılan Uygulamalar

Zikzak dikiş, Sürfile, İnce ve kalın sarma, Marka, Fermuar dikme, Aplike, Dantel dikme, Çin iğnesi, Antika, Ajur, Gölge işi, Türk işi, Disklerle çeşitli susmalar, Çift iğne ile susmalar, Nervür, Kapitone, İki kumaşı birleştirme, Kenar kıvırma, Düğme dikme, Örme ilik, Lastik dikme, Yama, Örgü, Biye, İnce lastik ile büzgü, Etek baskısı, Kordon dikme, Tül işi, Antep işi yapma, Beyaz iş, Kordela işi, Mimoza işi, Blonya işi, Kum iğnesi, Astragan işi, Maraş işi,

Kasnaksiz nakis

Tanımı

Kasnaksız makine nakışı, zikzak dikiş makinesi ile yapılan değişik dikiş ve süslemelerinin tümüdür.

Zikzak dikiş yapan makinelerde, iğneye zikzak hareketini makine verir. Makineyi düz dikiş diker gibi hareket ettirmenize rağmen disk ve makinenin özelliğinden şekiller meydana gelir. Değişik sarma ve susmalar yapılır.

Zikzak dikiş makinelerinde değişik ayaklar ve aparatlar kullanılarak da çeşitli işler ve süslemeler yapılabilir.

Düz dikiş makineleri ile sadece düz dikiş yapılabilir; ancak makine ayağı çıkarılıp gerekli ayarlar yapıldığında zemin elle hareket ettirilerek de çeşitli işlemeler yapılabilir.

Uygulandığı Yerler

Kasnaksız makine nakışları çeşitli örtüler (masa örtüsü, sehpa örtüsü), yastık, iç ve dış giyim süslemeleri, nevresim takımları, mutfak takımları, yatak takımları, dekoratif eşyalar, şase, bohça, mendil, eşarp, fular, fırfır ve farba kenarlarında uygulanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir