MARSO KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

marso elbise
Tarafından | 12 Haziran 2020

Son zamanlarda marso kumaş ismiyle birçok web sitesinde elbise satışı olduğu için kullanıcılarda haliyle marso kumaş nedir ve özellikleri nelerdir gibi sorular sormakta. Genellikle tesettürlü kişilere hitap eden bu kumaşının özelliklerini olumlu ve olumsuz özelliklerini aşağıda sıraladık.

Marso Kumaş Nasıl?

Marso kumaş hakkında internette veya başka bir yerde maalesef bilgi bulamazsınız. Biz de bilgi almak için marso kumaş pantolon satışı yapan firma ile iletişime geçtik ancak istediğimiz bilgileri alamadık. Firmaların kendi sattığı ürün hakkında az bilgisi olması gerçekten kötü bir durum.

Kumaşın görünümü krep kumaşları andırdığı için marso krep kumaş olarak da bilinmektedir. Şimdi bu kumaşın bazı özelliklerine değinelim.

Marso Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Pantolon ve tunik üretiminde kullanılır.
  • Yumuşak bir yapıya sahiptir.
  • Kumaşın likra oranı düşük olduğu için esneme kat sayısı düşüktür.
  • Dayanıklıdır.
  • Kırışmaya karşı nispeten dayanıklıdır.
  • Marso kumaş ile yapılan tunik ve pantolonlar şık ve canlı gözükür.
  • Düşük ısılarda makinede yıkanabilir.
  • Kumaşın terletme ve koku yapma durumunu aşağıda detaylı bir şekilde açıkladım.

Marso Kumaş Nedir?

Kumaş tesettür giyimde tercih edilen bir kumaştır. Tesettür giyimde de en çok dikkat edilen hususlardan biri de kumaşın kırışmadan düzgün bir şekilde durabilmesidir. Marso kumaşlar bu durumda kullanıcıyı mutlu eder.

Tesettür giyimde diğer bir hususta kumaşın terletmemesi ve koku yapmamasıdır. Bunun için ise kumaşın hava alması gerekmektedir. Eğer kumaş polyester ise hava almayacaktır. Marso kumaş tunik veya pantolon satışı yapan sitelere kumaşın türünü sorduğumda maalesef cevap veremiyorlar. Polyester mi pamuk mu diye sorduğumuzda, pamuk değil diyorlar. Bu sebeple ürünün terletip terletmediğini koku yapıp yapmadığını kumaşın üretiminde kullanılan polyester oranını bilmeden maalesef yapamayız.

Elbiselerin modeline baktığımızda geniş ve rahat olduğunu görüyoruz. Bu şekilde tene daha az temas olacağından terletme, koku yapma diğer ürünlere göre daha az olacaktır.

Marso kumaş ismi ile bir tunik veya pantolon kullandı iseniz lütfen tecrübelerinizi aşağıda bizimle paylaşın.

Kaynak: https://izmirnehirkumascilik.com/marso-kumas-nedir-ozellikleri-nelerdir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir