PERDELER NASIL YIKANIR

stor perde
Tarafından | 20 Eylül 2017

Kumaş ve tül perdeleriniz sadece kuru temizleme özelliğine uygun olabilir. Yıkamaya uygun tüllerinizi ise 40 derece sıcaklığa kadar çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Eğer siz de kendinize perdeler nasıl bembeyaz olur diye soruyorsanız işte size ipuçları

İşte bazı perde türleri ve yıkama önerileri.

  • Katlamalı perdeler tül ya da kumaştan dikilmiş olabilirler. Kumaşın cinsine göre yıkama veya temizleme yapılmalıdır. Mekanizma üzerindeki perdenin çıkarılıp takılmasında perdecinizden yardım alabilirsiniz. Yıkamaya uygun katlamalı kumaşlarınızı 30 derecede çamaşır makinenizde yıkayabilirsiniz.
  • Stor perdelerin temizliği için ilk önereceğimiz perdenin yerinde elektrik süpürgesinin fırçalı ucuyla tozunu almaktır. Stor perdeler aprelenmiş kumaşlardan hazırlandığı için yıkama fazla önerilmez. Ama düzgün ve sert bir zemine perdeyi yayarak köpüklü süngerle temizleyebilirsiniz.
  • PVC dikey perde bantları ise su ve deterjandan etkilenmezler. Bantları perde üzerinde deterjanlı bezle silebilirsiniz. Daha detaylı temizlik için bantları taşıyıcı raydan çıkararak yıkama yapabilirsiniz.
  • Ahşap perdeleri belli zaman aralıklarında kaz tüyü ya da fiber toz alıcılarla tozunu alarak temizleyebilirsiniz. Yağ veya sigara isi olmuş ahşap jaluzi ve storları nemli bezle de silebilirsiniz.

Perde ve tüllerinizi nasıl temizliyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir