İDEAL SÜTYEN NASIL OLMALI?

ideal sutyen
Tarafından | 20 Nisan 2021

Kadınlar İçin İdeal Sütyen Nasıl Olmalı?

Kadınların iç çamaşırları içerisinde olmazsa olmazlarından bir tanesi sütyendir. Vücut hatlarına göre ve göğüs yapısına göre seçilmesi önemlidir. Göğüsleri çok sıkacak şekilde olmamalıdır. Bununla beraber çok geniş olması da önerilmez. Kadınlar hem rahat bir şekilde giyinmeli hem de sağlık için göğüslerine en uygun sütyeni seçmelidir.

Sütyen seçiminde beden hesaplamasını yaparak en ideal ürünü kullanabilme şansına sahip olursunuz. Sütyen genel olarak 4 ana kısımdan oluşur. Bunlar; bedeni çevreleyen ve arkadan kopçalar yardımı ile birleştirilen kemerli bantlar, omuzdan destek veren askılar, göğüs kapları ve destek bölümüdür. Göğüs çevrenizin ölçüsüne göre alacağınız sütyenleri boyun ve omuz kısmınızın uzunluğuna göre askılardan ayarlayabilirsiniz.

Sağlıklı Sütyen Kumaşı Nasıldır?

Gün boyunca hatta çoğu kadının 7/24 vücudu ile temas halinde olan sütyenleri alırken kumaş tercihlerine çok dikkat etmek gerekir. Dış ve iç kısım olarak ikiye ayırabileceğimiz kumaşlarda en önemli olan kısım iç kısımdır. Göğüs ile direkt temas etmesinden kaynaklı olarak iç kısmında terletmeyen kumaş ve tercihen pamuklu olması faydalı olur. Destekli ya da desteksiz kullanıma göre vücut ile temas edecek kısımlarda bu konu hassastır.

glop sutyen

Sütyen kumaşında polyester karışımı ya da dantelli tercih edenler için günlük olarak değişim yaptıkları sürece sıkıntı olmaz. Vücutta terlemeden ötürü tahriş oluşmaması ayrıca tüylenme gibi sorunların oluşmaması için sütyen kumaşının elastik bir yapıda ve pamuklu kumaştan olması en sağlıklı karar olur. Ayrıca göğüslerin sarkmasını engellemek amacı ile dolgulu tercihlerde de destek kısmında kullanılan süngerin de aynı şekilde pamuk içerikli olması gerekir.

İnternetten Çamaşır Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İç çamaşırı muhteviyatı olması nedeni ile sütyen alımlarınızı internetten yaptığınızda değişim ve iade şansı olmaz. Bu yüzden bu tarz alışverişlerde ekstra dikkatli olunmalıdır. Öncelikle alacağınız sitenin güvenilir bir site olmasına dikkat ederek başlayabilirsiniz. Alacağınız ürünün tüm özelliklerinin yazılmış olması gerekir.

Her açıdan resimlerinin bulunması, beden ölçülerinde hangi standartların kullanıldığının bilinmesi de sağlıklı olacaktır. Göğüs boyutunuza göre beden belirlemesi yapmalısınız. Taşma yapmaması, göğsünüze tam olarak oturması, askıların kalınlığı, kumaşın cinsi, yıkama talimatları gibi tüm detayları inceledikten sonra satın alım yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir