FELPA KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

felpa kumas
Tarafından | 19 Nisan 2021

Felpa Kumaş Nedir?

Felpa, İtalyan menşeili bir kumaş türüdür. Evrensel olarak Phelpa adı ile geçen bu tür pamuktan yapılan doğal bir kumaştır. Uzun süre ısı tutma özelliğine sahiptir. Havayı geçirme özelliğinin çok yüksek olması yanında yüksek yumuşaklığa sahiptir. Kadife cinsine çok yakın bir yumuşaklığı vardır. Bu sayede Felpa ile üretilen ürünler en yüksek seviyede rahatlık sağlar. Felpa kumaşın yoğunluğu diğer türlere göre çok daha kalındır. Çeşitli dekoratif işlemler için tercih edilir.

Felpa Kumaş Ayakkabı nedir?

Felpa kumaş, daha çok tanınmış markaların sonbahar ve kış ayakkabıları için terci edilmektedir. Felpa ayakkabılar, içi astarlı olarak tercih edilen bir triko türüdür. Bunun yanında tabanlık imalatı için de tercih edilmektedir. Genel olarak Felpa kumaş kullanılarak yapılan ürünler yüksek maliyetli olmaktadır. Connie, Nando Mutsi, Nina, Terry Raboten gibi markaların ürünleri bunlara örnek verilebilir.

Felpa Ayakkabılar; kolay temizlenme, güzel görüntü, yumuşaklık, uzun süreli ısı depolaması özelliği ile bir çok kullanıcı tarafından beğeni almıştır. Temizlenmesi son derece kolaydır, ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur. Dezavantajları olarak ise yüksek maliyet ve çok soğuk kış aylar için yeterince sıcaklık sağlayamamasını örnek olarak gösterebiliriz. Kışın çok soğuk havalarda Felpa ile üretilen ayakkabılar içine kalın çorap giyilmesi önerilir. Gerçek bir Felpa’nın maliyeti 1500 ruble/metredir. Bu nedenle piyasada Felpa ile üretilen ürünlerin maliyetinin çok yüksek olduğunu ifade edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir