VİZON RENGİ NEDİR?

vizon rengi
Tarafından | 20 Nisan 2021

Vizon, (İngilizce Mink)  kuzey yarım küreye özgü, sansargiller ailesinden Avrupa vizonu ve Amerikan vizonu gibi kürkleri için bir gelincik türünün değerli kürkünün renginden almaktadır.

Vizon rengi, adını vahşi bir hayvanın kürkünün renginden alır. Vizyon renginin pek çok tonu vardır, bazıları koyu bazıları ise açık haldedir. Renkli olarak hem griyi andır, hem de haki yeşiline yakın bir renktir. Vizon rengi her şeye uyum sağlıyor benzer biçimde görünse de, esasında çok zor bir renktir. Yanına gelen renklerle uyumlu olmadığı süre kendisini kolayca belli eder. Vizon rengi bu renklerle çok zıt bir uyum içinde olur.

Vizon rengi yaşamımızda bir oldukça yerde kullanmış olduğumuz renkler arasındadır. Vizon rengi soluk yapısı ile dikkat çeker, bu rengi iç mimari de çok çok fazla kullanırız. Nefes yapısı ile çok şık bir görünüm sergiler, pudra rengi gibi ve kendi biçiminde nefes renklerle kombin edebiliriz. Vizon rengi ahşabın tüm tonlarıyla da uyum içerisindedir. Vizon rengi girmiş olduğu ortamlara şıklık ve zenginlik katar. Ayrıca lüksün çağrışımını yapar. Mavi tonları ile de büyük uyumu içerisindedir. Mobilyalarınız da, duvarlarımızda, duvar kağıtlarımız da vizon rengini kullanmamızda büyük faydalar vardır. Gene vizon rengi koyu renklerle de kombin edilmiş olduğu takdirde, bulunan mekana enerji verir, petrol mavisi biçiminde renklerle şahaneler yaratır.

Renk tanımı ve referansı olacak şekilde fotoğraf, jakar, ekose, vizon

Vizon, bej renklerinde ekose kazayağı desen jakarlı interlok kumaş

Vizon rengini yaşamınızda başka alanlarda da kullanabiliriz. Örneğin giysilerimiz de kullanabileceğimiz asil renkler içerisinde yer alır. Elbiselerde, gömleklerde, ayakkabılarda öteki renklerle kombini ile çok şık görüntüler elde edebiliriz. Ek olarak vizon rengini takılarda kullanabiliriz. Bilezik, saat, cüzdan, yüzük gibi aksesuarlarda kullanmanız şıklığınızı artırabilir. Zira vizon rengini diğer renklerle kombine ederek kullanabiliriz. Vizon rengi geçmişten bu güne kullanılacak olan renklerin içinde yer almaktadır. İnsan psikolojisinde sakinlik ve dinginlik verir. Ayrıca vizon rengi kullanıldığı takdirde, insanın enerjisini artırırken, etrafındaki kişiler tarafından dikkat çekmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir