KALİTELİ KUMAŞ PANTOLON NASIL OLMALIDIR?

kumas pantolonlar
Tarafından | 21 Nisan 2021

Kumaş pantolonlar; gerek iş hayatında gerekse günlük hayatta hem kadınlar hem erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kıyafetlerdendir. Kimileri için kumaş pantolonun yaşam tarzı haline geldiğini bile söyleyebiliriz.  Peki resmi bir görünüm kazanmak isteyenlerin tercihi olan kaliteli kumaş pantolon nasıl olmalı ve kumaş pantolon alırken nelere dikkat edilmelidir?

Başta yapmamız gereken pantolonun görünüşüne aldanmamak olacaktır. Çünkü bazı kumaşlar ilk görüşte kaliteli gibi görünse de dikkatli bakıldığında öyle olmadığı anlaşılabilir. Kumaş yeterince kaliteli değilse yanma, kaşınma, terleme, gibi rahatsız edici sorunlar yaşanabilir.

Kumaşın kalitesi kontrol edilirken pantolonun iç kısmında yer alan etiketteki hususlar da dikkatle incelenmelidir.  Pantolonun hangi materyalden yapıldığı, hangi karışımların kullanıldığı ve kalitesiyle ilgili detaylar burada belirtilir. Pamuk, keten, yün, bambu türünden kumaşlar sıklıkla tercih edilen kumaşlardır. Pamuk ve keten kumaşlar daha ince ve terletmeyen cinsten olduklarından dolayı yazın tercih edilebilir. Yün içeren kumaşlar ise sıcak tutması bakımından kışın tercih edilir.

Kumaş Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bedenlere göre farklı farklı pantolon tipleri bulunmaktadır. Her pantolon her bedende hoş durmayabilir. Online alışveriş yaparken sık sık karşılaştığımız sorun; pantolonumuzun mankende durduğu gibi durmamasıdır. Bu sorunu aşabilmek adına birkaç noktaya dikkat etmekte fayda vardır.

Kısa boyluların tercihi kesinlikle bel yüksekliği yüksek olan pantolonlar olmalıdır. Bu şekilde daha uzun ve özgüvenli hissedebilirler. Uzun boyluların tercihi ise daha düz ve dar kesim pantolonlar olmalıdır.  Kilolu insanlar bilinenin aksine bol pantolonları tercih etmemelidir. Çünkü bu şekilde olduklarından daha kilolu görünebilirler. Kumaşı ince ve hafif dar pantolonlar sayesinde daha ince bir görünüme kavuşabilirler.

Bir pantolon alırken genellikle rengine, desenine ve o yılın modasına uygun olup olmadığına bakarız. Ancak her renk, desen ve kumaş herkes için uygun olmayabilir. Aynı zamanda sağlığımızı da tehdit edebilir. Bu nedenle yazımızda bahsettiğimiz kıyafet etiketinde yazan kumaş türüne dikkat etmemiz gerekir. Mümkün olduğunca %100 organik kumaşları tercih etmeniz tavsiye edilir. Kıyafetin üzerimize yakışması ve modaya uygun olması kadar sağlığımızı tehdit etmeyecek nitelikte kumaştan yapılmasının da son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir