EN ÇOK KULLANILAN KUMAŞLAR

en cok kullanilan sentetik kumaslar 2
Tarafından | 15 Mart 2023

Asırlardır önemi bir an olsun azalmayan kumaşlar, hayatın her alanında kullanılmaya devam etmektedir. Kullanıldığı alana, üretilen iplik türüne ve amacına göre çeşitlenen kumaşlar sayesinde ihtiyaçlar ve beklentiler karşılanmaktadır. Peki en çok kullanılan kumaşlar nelerdir?

Üretilen çok sayıda kumaş türü, aynı zamanda sayısız model seçeneğine sahiptir. Düz renklerin hakim olduğu modellerin yanı sıra farklı tarzda desenler ile dilediğiniz görünümde ürün elde edebilmek mümkün. Bu üretim sürecinde kumaşlar; giyim ve ev tekstili gibi temel amaçlar için kullanılmakta olup genellikle süprem kumaş, pike kumaş, interlok kumaş, kaşkorse kumaş ya da ribana kumaş gibi seçenekler öne çıkmaktadır.

Ev Tekstilinde Hangi Kumaşları Tercih Edebilirsiniz?

Ev tekstilinde kullanılan kumaşlar için ilk beklenti konfor sunmasıdır. Elbette bunun yanı sıra birçok kriter de göz önünde bulunduruluyor. Şıklığı ve konforu bir arada arayanlar için genellikle pike kumaş, jakar kumaş, waffle kumaş ve havlu kumaş modelleri tercih ediliyor. Her bir kumaş türü, sahip olduğu kendine has özellikleri ile birçok avantaja sahiptir. Örneğin havlu kumaşlar, su emici güce sahip olması sebebiyle lavabo ve banyo gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bunun dışında waffle ve pike kumaşlar, sağladığı ısı dengesi sayesinde battaniye olarak kullanılabiliyor.

Döşemelik Kumaş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuklar ve sandalyeler başta olmak üzere ev mobilyası gibi ürünlerde döşemelik kumaş kullanılmaktadır. Döşemelik kumaşlar, giysi ve ev tekstili için kullanılan kumaşlardan farklı olmakla birlikte daha dayanıklı bir yapıdadır. Uzun yıllar aynı kalitede kullanılabilmesi için döşemelik kumaş seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar aşağıdaki gibidir;

  • Seçilen kumaşlar, kullanılacak mobilyaya giydirilmekte olup bu mobilyalar çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Bu sebeple kumaş türü, renk, model ve desen seçerken kullanılacak alanı göz önünde bulundurmalısınız.
  • Kaliteli bir yapıya sahip dayanıklı döşemelik kumaş seçimi yaparak mobilyalarınızı ve kumaşlarınızı uzun yıllar aynı kalitede kullanabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz dayanıklı kumaşların su itici ve solmaya karşı dayanıklı olmasına dikkat ediniz. Genellikle çocuklu veya güneş gören evler için bu özellikte kumaşlar dayanıklı yapısı ile daha iyi bir kullanım sunar.
  • Sık ve sağlam dokunmuş döşemelik kumaşlar ile mobilyalarınızda oturacağınız uzun yıllar, esneme yapmayan bir görünüm elde edersiniz.

Doğa Tekstil Kalitesi İle Toptan Kumaş Siparişi

Günlük hayatımızda online siparişler önemli bir yere sahiptir. Hız ve zengin çeşitliliğin yer aldığı bu dijital ortamda, siz de kumaş ihtiyacınızı karşılamak isteyebilirsiniz. Bu amaçla kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren Doğa Tekstil, kumaşların en iyisini web adresi aracılığı ile sizlere ulaştırıyor. Kaliteli ve doğal yapılarının yanı sıra şık tasarımlı kumaşlar ile farklı kullanım alanlarında Doğa Tekstil kalitesini yaşayabilirsiniz. Toptan kumaş siparişi ya da kumaşlar hakkında detaylı bilgi için Doğa Tekstil web adresini şimdi ziyaret edin!


Ty bitiş:  16/09/2023 (süre dolmuştur.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir