EN İYİ ÇİN MODA MARKALARI

çin moda
Tarafından | 23 Aralık 2022

Çin’in En Popüler 10 Moda Markası

En iyi kaç Çinli moda markasını biliyorsunuz? Giderek daha fazla Çin modası ve lüks markası çok moda hale geliyor; Çin orta sınıfının ortaya çıkmasıyla birlikte, yeni markalar için daha zengin ve modaya uygun müşteriler var. Aşağıda, Çin’deki en popüler 10 moda ve lüks moda markasını ve ayrıca Çin’de kendi modaya uygun moda markanızı nasıl uygulayacağınız, ihraç edeceğiniz veya oluşturacağınız konusunda bazı faydalı tavsiyeler bulabilirsiniz.

  1. Shanghai Tang

Shanghai Tangİlk küresel Çin lüks markası, zarafeti ve Doğu ile Batı’yı birleştirmesiyle dünya çapında hayranlık uyandıran bir moda endüstrisi olmuştur. Shanghai Tang, işine küçük bir butik olarak başlayan Hongkongness David Tang Wing-Cheung tarafından 1994 yılında kuruldu. Ancak, Shanghai Tang şimdi sadece Şangay ve Hongkong’da değil, aynı zamanda Amerikan New York City’de de amiral mağazasını açıyor.

Shanghai Tang’ın uluslararası alanda en başarılı ve 1 Numaralı Çin Lüks markası haline gelmesinin nedenleri, yalnızca üretimdeki ince ve en yüksek kaliteli malzemeler olması değil, aynı zamanda belirgin bir şekilde Çin tarzı kesim, stil ve Çin tavrıyla harmanlanmasıdır.

Shanghai Tang

Ayrıca, uluslararası pazara girmeden önce uluslararası pazarı tam olarak anlamak, Shanghai Tang’ın diğerlerinden daha fazla rekabet avantajına sahip olmasını sağlar. Örneğin, büyük müşterileri kaybetmemek için mevcut bir sadık müşteri programları var ve ayrıca çeşitli ülkelerdeki mükemmel tasarımcılar markaya ilham veriyor ve onları daha da iyi bir marka haline getiriyor. Son olarak, mevcut bir mobil pazarlama platformu, markanın tüm potansiyel müşterileri çevrimiçi olarak izlemesine ve ürünün gelecekteki tasarımları için müşterilerden fikir almasına olanak tanır.

  1. Ochirly

OchirlyBu, Avrupa tarzında çok ‘romantik’ bir Çinli kadın moda markasıdır. Ve 1999’dan beri Çin’deki orta sınıf moda kadınlarına zarif ve fırfırlı ürünlerle sunuluyor. Ochily, orta sınıftaki moda genç kadınları hedef aldığından, uygun fiyatı çok sayıda moda hanımını kendine çekiyor ve Çin’de moda endüstrisinde kadın elbiselerinin lideri haline geldi.

Ochirly

Ochirly, başarısını Çin’deki mükemmel pazarlama stratejilerine borçluydu. İlk olarak, şirket hedef kitleyi ( 25-45 yaş arası ) kesin olarak konumlandırır ve markanın stilini net bir şekilde tasarlar. İkinci olarak, çalışma şekli mağaza satışlarını artırıyor.

  1. Meters / Bonwe

MetersMetersbonwe, gençleri ve 20’li yaşları hedefleyen Çinli bir gündelik giyim moda markasıdır. Çin’in Şangay kentinde bulunan 5 kat amiral gemisi mağazasına sahip olan Çin’in en büyük gündelik giyim moda markasıdır. Pazarlama uzmanları, markanın yoğun Çin pazarında başarısız olacağından şüphe duyduğunda, denizaşırı film endüstrisi ile işbirliği yaparak pazarını çoktan genişletti. Meters/Bonwe, 2014’ten bu yana en değerli Çin markaları olan 100 marka arasında 61. sırada yer aldı.

Metersbowne bu başarılı ilerlemeyi nasıl sağladı? Her şey marka stratejilerinin olağanüstü yönleriyle ilgiliydi. İlk olarak marka, genç moda insanlarına tavrının canlılığı ile enerji getiriyor. İkincisi, Çin halkının artan yaşam kalitesiyle birlikte, Meters/Bonwe insanların boş zaman yaşam tarzını inceleme taleplerini karşılıyor. Üçüncüsü, sözcü seçimi fark yaratıyor çünkü Jay Chou, eğlence endüstrisinin canlılığını moda markasına taşıyan markanın sözcüsü oluyor.

Şirket şimdi, stok devir hızını artırarak ve reklamın genç moda izleyicileri üzerinde büyük ölçüde etkileyerek daha fazla hazır giyim pazar payı kazanmaya çalışıyor.

  1. Bosideng

BosidengBu, küreselleşen bir Çinli markanın başka bir iyi örneğidir. Bosideng, ilk yurt dışı mağazasını 2012 yılında Londra’da açmıştır. Bu marka, terzilik ve kumaş detaylarında yüksek standartlarda erkek giyim üretimine odaklanmıştır ve Çin’de çok ünlüdür. Forbes’e göre, Bosideng’in Avrupa pazarının genişlemesi müşteri sınırlamasına sahip. Müşterileri ağırlıklı olarak Londra merkezli Çinliler, denizaşırı öğrenciler veya turistlerdir. Şirket pazarlama stratejisini geliştirmeyecekse, bu durum şirket için uzun vadede zor olacaktır.

Bununla birlikte, Bosideng’in CEO’su Bay Zhu, Bosideng’in pazarlama stratejisinin geleceğinin e-ticaret yoluyla genişlemeye ve Londra’daki birinci sınıf mağazalarla ilişkiler kurmaya ve tabii ki yerel moda tasarımcılarını işe almaya odaklanacağını duyurdu. pazar trendini bilenler, Londra’daki müşteri zevklerini daha iyi bildikleri için Bosideng’in uluslararası pazarı için önemlidir.

  1. Septwolves

SeptwolvesSeptwolves, Çin’de 2013 yılında en başarılı erkek iş modası markasıdır. 2013’ün ilk yarısında Septwolves, 1.4 milyar RMB satıştan 256 milyon RMB kar elde etti. Septwolves Group, pazar trendlerini ve koşullarını takip edebilmek için pazarlama stratejilerini sürekli olarak yenilemiştir. Artık şirket pazarlama stratejilerini çok boyutlu ve çok düzeyli markalaşma stratejileri olarak tanımlıyor.

Herhangi bir alandaki müşteriler, Septwolves’un ideal yaşam tarzlarına en uygun marka olduğunu görebilir. Septwolves son zamanlarda sadece erkek takım elbise serilerini değil, casual club serileri, kadın serileri, çocuk serileri ve tasarımcı serileri gibi markanın diğer serilerini de satmaktadır. lojistik ve dağıtım hizmetleri ve bilgi sistemleri tüm dahili satış noktalarından geçebilir (kaynak resmi Septwolves web sitesinden alınmıştır).

  1. Gujin

gujinGujin, zarif bir entelektüel zevke sahip kadınları hedefleyen bir Çinli iç çamaşırı markasıdır. Şirketin ‘tüm kadınların daha sağlıklı ve daha güzel olmasını umma’ fikri, Çin’de kadınların kalbini ve sosyal güvenilirliğini kazandı. Gujin’in pazarlama stratejisi kendisini diğer iç çamaşırı markalarının önüne koyuyor. Birincisi, Gujin sağlığa zarar vermeden modaya önem veriyor. İkincisi, Gujin kendisini yerel bir Çin moda iç çamaşırı markası olarak görüyor.

Sadece tasarım ve kaliteye odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda Çinli kadınların ihtiyaçlarını ve Doğulu kadınların özelliklerini derinlemesine anlıyor. Üçüncüsü, reklam stratejisi, çevrimiçi tanıtım ve moda şovları gibi büyük medya kapsamı, gerçekten her kadının dikkatini her zaman çekmiştir. Şu anda Gujin, pazarını Fransa, İtalya, Span ve Japonya gibi Denizaşırı ülkelere genişletti. Ve Çin’in tanınmış markalarından biri haline geldi.

  1. Belle

belleBelle ayakkabı markası, işine 70’lerde Hongkong’da başladı ve şu anda Çin’de 10.000’den fazla mağaza açılışıyla 1 numaralı ayakkabı markası. Belle, Fransızca’da ‘güzel kadın’ anlamına geliyor. Marka, dünyanın her yerinde tüm kadınların markasını giymesini hedefliyor. Marka ağırlıklı olarak 20-40 yaş arası bir kadın grubunu hedefliyor.

Belle, yumuşak pazarlama ve müşteri ilişkileri pazarlamasını kullanarak kadınların kalbini kazandı ve kadınların bilmesini istedikleri şey, kadınların bir çift güzel ayakkabıya ihtiyacı olduğuydu ve bu fikir gerçekten kadınların duygularına dokunuyor ve marka ile müşteriler arasındaki bağlantıyı kuruyordu.

Çin’in en değerli 100 Çinli markasına göre, 42. sırada hazır giyime en çok giren marka oldu.

  1. Xander Zhou

contributors 1401.width 640Bu, Bay Sander Zhou tarafından kurulan ve moda haftasında düzenli olarak yer alan bir tasarımcı moda markasıdır. Markası, gerçekçilik ve moda estetiğini bir araya getiren tasarımıyla derginin tüm zamanların gözdesi. Sander markasıyla Çin moda endüstrisini salladı ve Çin erkek giyiminde erkek modasının tutumu sadece cesur ve kendinden emin değil, aynı zamanda narsist olabilir.

  1. MJ Style

MJStyleMJ, 2013’ten beri hızla büyüyen yerel Çin hızlı moda markalarından biridir ve Çin’de H&M ve ZARA gibi markalarla rekabet edebilen tek markadır. Markanın adının müşteriler tarafından tanınmasının ve hatırlanmasının nedeni, markanın lüks bir marka kalitesine sahip olmasına rağmen uygun fiyatlı olmasıdır.

Maliyet performansının yanı sıra, MJ Style’ın Çin yerel markası olarak başka rekabet avantajları ve ikinci kademe şehirlere girmek için daha fazla fırsatı var. Ancak, marka oyunda daha ileriye gitmek istiyorsa, pazarda kendi yolunu ve kimliğini bulması gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi Çinliler, Batılı markaları yerel markalardan daha çok seviyor, özellikle genç modacılar.

  1. Li-Ning

liningLi-Ning Company Limited, eski Olimpik jimnastikçi Li Ning tarafından kurulan bir Çinli spor giyim ve spor ekipmanı şirketidir. Şirket, dünya çapında bir dizi sporcuyu ve takımı desteklemektedir.

Şirket, 1989 yılında eski bir Çin Olimpiyat jimnastikçisi olan Li Ning tarafından kuruldu. 2015 itibariyle Li Ning, şirketin yönetim kurulu başkanı olmaya devam ediyor. 2005 yılında Li-Ning, Fransız spor giyim şirketi AIGLE ile bir ortak girişim kurarak Li-Ning’e AIGLE ürünlerinin Çin’deki tek distribütörü olma hakkını 50 yıllığına verdi.  2006’da Li-Ning, 418 milyon ABD doları gelir ve yaklaşık 39 milyon ABD doları toplam kar bildirdi. Mart 2007 itibariyle 4.297 Li-Ning perakende mağazası vardı. Şirket, perakende satış mağazalarının bir kısmına doğrudan sahipken, diğerleri franchise’a sahiptir.

Ocak 2010’da Li-Ning, Portland, Oregon’da ABD genel merkezini ve amiral mağazasını açtı. 2010 yılında, markanın ‘Canlandırmasının’ bir parçası olarak, Li-Ning yeni bir logo ve Çince “让改变发生” (“Ràng Gǎibiàn Fāshēng”) adlı yeni sloganı İngilizce “Let the Change Occur” olarak tercüme etti. Ocak 2011’de Li-Ning, ABD dağıtımını ve marka bilinirliğini genişletmek için Chicago merkezli Acquity Group ile bir ortaklığa girdi.


Kaynak: https://fashionchinaagency.com/top-10-chinese-trendy-fashion-luxury-brands/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir