EN KALİTELİ DİKİŞ MAKİNESİ MARKALARI

dikis makineleri 1
Tarafından | 3 Haziran 2021

Size en uygun olan dikiş makinesini mi arıyorsunuz? Seçimlerinizde ne zamandır dikiş diktiğiniz ve bütçeniz oldukça önemli kriterlerdir. Dikiş makinesi almadan önce hangi seviyede olduğunuzu bilmeniz ve dikiş makinesini aldıktan sonra seviyenizin ilerleyip ilerlemeyeceği düşünmeniz gereken sorulardan bazılarıdır. Singer, Juki ve Brother gibi dikiş makinesi markaları uzun zaman önce kurulmuş ve bu alanda tanınmış markalardan bazılarıdır. Bir diğer yandan Janome uluslararası geniş çaplı bir popülariteye sahiptir. Bu yazımızda çoğunlukla elinizle kontrol ettiğiniz makinelerden tutun da elektronik dikiş makinelerine kadar en iyi dikiş makinelerini sizler için hazırladık.

1- Bernina

bernina makine

Bernina logoBernina International AG, özel sektöre ait uluslararası bir dikiş ve nakış sistemleri üreticisidir. Şirket, İsviçreli mucit Fritz Gegauf tarafından İsviçre’nin Steckborn şehrinde kuruldu. Şirket, nakış, kapitone, ev tekstili, konfeksiyon dikişi ve işçiliği alanlarında başta ev dikişi ile ilgili ürünler olmak üzere tekstil pazarı için mal ve hizmetler geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Şirketin kökenleri, 1893 yılında İsviçreli mucit ve girişimci Karl Friedrich Gegauf tarafından icat edilen hemstitch dikiş makinesinin icadında yatmaktadır. Şu anda, şirketin ürünleri dikiş makineleri, nakış makineleri, serger/overlocker makinelerive nakış tasarımı için bilgisayar yazılımı içerir.

2- Brother

brother makine

brother logoBrother’ın tarihi 1908’de Japonya’nın Nagoya kentinde Yasui Dikiş Makinesi A. Ş.olarak adlandırıldığında başladı. 1955 yılında, Brother International Corporation (ABD) ilk yurtdışı satış ortağı olarak kuruldu. 1958’de Dublin’de bir Avrupa Bölgesel satış şirketi kuruldu. Şirket adı Brother Industries, Ltd olarak değiştirildi. 1962’de. Brother, Centronics ile uzun süredir devam eden ilişkisi sırasında yazıcı pazarına girdi.

1968’de şirket, uzun zamandır kurulmuş bir İngiliz dikiş makinesi üreticisi olan Jones Sewing Machine Company’yi satın aldıktan sonra İngiltere merkezini Audenshaw, Manchester’a taşıdı.

3- Juki

juki makine

juki logoJUKİ Corporation, endüstriyel dikiş makineleri ve ev tipi dikiş makinelerinin yanı sıra yüksek teknoloji SMT (yüzey montaj teknolojisi) montaj ekipmanlarının Japon üreticisidir ve merkezi tama-shi, Tokyo’da bulunmaktadır. Önde gelen endüstriyel makine üreticilerinden biridir. JUKİ, dünyada 1 numaralı dikiş makinesi üreticisi olarak yer alıyor. Merkezi Japonya’da bulunan şirket şu anda Japonya, Çin ve Vietnam’da üretim tesislerine sahiptir ve ürünlerini yaklaşık 170 ülkede altı kıtada pazarlamaktadır. 1988 yılına kadar şirket şu şekilde biliniyordu Tokyo Jukı Industrıal Company, Ltd. Müşteri inancı olarak ikiye katlanan şirketin sloganı “zihin ve Teknoloji”dir.

4- Singer

singer

singer-logoSinger Corporation, ABD merkezli dikiş makineleri üreticisidir. Şirket 1851 yılında I. M. Singer & Co. adıyla kurulmuş olup 1865’te Singer Manufacturing Company ve 1963’te Singer Corporation adını almıştır. Şirketin ilk büyük fabrikası 1863 yılında Elizabeth’te inşa edildi. Şirketin merkezi La Vergne şehrinde yer almaktadır.

5- Janome

janome-dikis-mak

janome logoJanome Japonya, Tayvan ve Tayland’da üretim tesisleri ile dikiş makineleri üreten bir Japon şirketidir. Dikiş Makinesi Fabrikası 16 Ekim 1921’de kuruldu. 1935 yılında Janome markası kuruldu ve Şirket Janome Sewing Machine Co. olarak yeniden adlandırıldı. ABD’de satış yapan bir çok üreticiden biri olan yan kuruluşu, Mahwah, New Jersey’de bulunan Janome America’dır; ve ayrıca İsviçre markası Elna’ya sahiptir. Şirket tüm makinelerini aynı fabrikalarda üretmektedir.

Janome, ev kullanımı için bilgisayarlı bir makine geliştiren ilk kişiydi (1979), ev pazarına profesyonel tarzda nakış sunan ilk kişi ve ev kullanımı için uzun kollu bir kapitone makinesi sunan ilk kişi.

Siz de beğendiğiniz dikiş makinesinin en sevdiğiniz özelliğini bizlere yorum olarak yazarsanız çok seviniriz.

EN KALİTELİ DİKİŞ MAKİNESİ MARKALARI” için 1 görüş

  1. ORHAN KIYAK

    Sınger 1301 içine dik mil plastik dişli takmış kırıldı.Önemli bir yer çelik dişli gerekir.Şimdi karar verirken aylar sonrasını da düşünmeli.Bence Juki iyi görünüyor.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir