EN KALİTELİ GÖMLEK KUMAŞLARI

gomlek kalite
Tarafından | 19 Ocak 2020

Her mevsimde erkeklerin gün içinde kolaylıkla kullanabileceği en temel kıyafetlerin başında gömlek gelir. Rahat bir şekilde pantolon ve ceket şeklinde diğer giysilerle kombinlenebilen gömlekler ile rahatlığın yanı sıra üst düzey bir şıklığa rahatça ulaşılabilir. Toplumsal yaşamınızda öne çıkmanıza ve fark edilebilir olmanıza giyim seçiminiz destek olabilir. Kıyafet seçiminde gömleğin çok önemli bir rolü vardır.

Peki, gömlek seçimi yaparken hangi faktörleri dikkate almamız icap ettiğini biliyor muyuz? Yoksa yalnız marka ismine ve logosuna güvenerek mi gömlek alıyoruz? Elbet bir markanın tarihi derinliği ve yıllar içerisinde müşterilerinin itimatını kazanmış olması önemli. Sadece bir gömleğin kalitesini salt marka imajı ile ölçmek de doğru olmayacaktır.

En iyi Gömlek Kumaşları

Gömlek kumaşı üretiminde en önemli unsurlardan birisi de iplik sayısı ve katıdır. 50’den 1000’e kadar başlayan sayılar ile belirtilen iplik sayısı ne kadar yüksek olursa inceliği artar ve kumaşın daha pürüzsüz, yumuşak ve kaliteli olmasını sağlar.

Kat yapımı ile ilgili olarak, tek katlı kumaşlar ve iki katlı kumaşlar olacaktır. İki katlı kumaşlar, boncuklanma gibi yıpranma ve yıpranma sorunlarını önlemek için iki ipliğe sahiptir. 100’den fazla iplik sayısına sahip kumaşlar genellikle birlikte bükülmüş iki iplikli iki katlı bir yapıya sahip olacak ve bu da dayanıklı bir kumaş yapacaktır.

En Kaliteli Gömlek İçin Gerekenler

best fabric shirt

İnce Pamuk İpliğinden Üretilmiş Kumaşlar

Pima coton, İsviçre veya Mısır pamuğu gibi yüksek kaliteli bir pamuğu, en az 160 ila 220’lik yüksek iplik sayısına sahip iki katlı pamuktan alabiliyorsanız, daha fazla okumaya gerek yoktur. Gidin ve satın alın çünkü bu kumaşlarla yapılan gömlekler tüm zaman ve aşınma testlerine dayanacak ve sizi zarif ve zarif görünecek.

Mısır, Deniz Adası veya Amerikan Pima pamuğu gibi pamuklu kumaşlar – bunlar gömlek yapmak için en iyi ve en arzu edilen kumaştır. Kaliteli oldukları gibi pahalıdır ancak bunun sebebi;Bu pamuklu kumaşın tamamı, aynı bitkinin liflerinden, ekstra uzun elyaf uzunluğu olarak adlandırılan bir pamukla yapılır, bu da bu kumaşların yapıldığı ince ve güçlü ipliklere dönüştürülebileceği anlamına gelir. Çok yüksek iplik sayısına sahip en yumuşak ve iki katlı bir yapıya sahiptirler.

organic 1

Organik pamuk elyafı

Bunlardan Mısır pamuğu en iyisidir. Amerikan Pima ikinci sırada.Mısır pamuğundan Giza 45 en iyisidir, ancak bu kumaştan yapılmış gömlekler satın almak istiyorsanız oldukça fazla  ödersiniz, çünkü dünyanın en seçkin gömleklerini yapmak için kullanılır ve ne kadar “özel” olduğunu bilirsiniz.

Poplin Dokuma Kumaş Türü

En popüler gömlek kumaşı olan Poplin, pürüzsüz, serin ve nefes alabilen, net bir his veren düz bir dokuma kumaştır. Kaliteli bir poplin, sıkıca dokunmuş, yüksek kaliteli bir kumaştır. Elbise gömlek yapmak için genel bir favori. Kumaş yumuşak ve tuşesi çok pürüzsüzdür

Poplin ile gömlek kumaşı olarak görebildiğim bir dezavantaj, tamamen opak bir kumaş istiyorsanız, bu sizin için değildir – ince ve çok hafif şeffaftır. Ancak bu hafif olmasını sağlar, bu da bir avantajdır.

Ama sonra inceliğiyle ilgili başka bir dezavantajı ise kırışıklıklar. Ancak yeni basıldığında, bir elbise gömleğinin olmasını istediğiniz kadar net ve zariftir. Bu yüzden sahip olduğu tüm harika noktaları göz önünde bulundurarak poplin, her zaman her yerde giyebileceğiniz gömlekler, özellikle resmi gömlekler yapmak için harikadır.

Poplin Kumas 1

Sonunda poplin, dokuma şekli nedeniyle ince bir dokuya sahip bir elbise gömlek kumaştır – atkı ipliği bir renktir ve çözgü ipliği başka bir renktir. Genellikle, çözgüde renkli iplik ve atkıda beyaz iplik daha geleneksel bir etki için kullanılır. Uzaktan katı gibi görünüyor, ancak hafif bir deseni var. Bu, eklenen boyut nedeniyle katı poplin üzerinden seçilir.

End on End ve Chambray, bazı ince farklar dışında aynıdır. Chambric kumaş, örgüsünde çözgü ipliği (genellikle indigo) ve atkı ipliği (çoğunlukla kirli beyaz) geçişine sahiptir – ortaya çıkan ince mavi renkli kumaş, rahat gömlekler yapmak için favori

Dimi Dokuma Türü

Dimi bir kumaş örgüsüdür ve bu örgüde Balıksırtı, Denim ve Balıksırtı ve Süvari gibi yapılan birçok kumaş gömlek yapımında çok popülerdir. Dimi örgü, kumaşları dokunuşa çok yumuşak yapar, ancak pamuk, ipek veya poplin’den daha ağırdır. Çok dayanıklı ve güçlü bir kumaştır, ancak aynı zamanda vücuda iyi asılır

Sıkı dokuma bir dimi kumaş alın ve çok yumuşak olacaktır. Süvari dimi çok belirgin örgü desenine sahiptir. Daha ince bir dimi örgü isteyebilirsiniz; Ama aslında dimi çapraz örgüsü çok caziptir, bu yüzden sakıncası olmayabilir. Kaliteli Dimi hafifçe parlaktır (yine dokuma nedeniyle), ütülemesi kolaydır ve kırışıklıklara karşı dayanıklıdır.

dimi orgu analiz

Chino hafif bir dimi kumaştır; Balıksırtı, genellikle siyah beyaz bir kontrol desenli (balıksırtı – kazayağı) bir dimi kumaştır. Bir balıksırtı dimi kumaş, bir zikzak deseninde – bir ringa balığı kemiğinin kemikleri gibi diyagonal şeritlere sahiptir.

Keten Elyaf Türü

Hiçbir şey keten kıyafetlerden daha zarif değildir ve yaş ve yıkamalarla daha iyi hale gelmez. Pamuktan daha gevşek dokunmuş ve şeffaftır ve sıcak yaz iklimlerinde giymek için en uygun kumaştır.

Ama çok fazla kırışıyor ve en drapey değil – biraz gevrek olduğunu bilmelisiniz ki bu da zarafet görünümüne katkıda bulunuyor. Ama dezavantajı önemsemiyorsanız ve doğal ve nefes alan bir kumaş istiyorsanız, keten seçmelisiniz.

keten

Ben yaklaşık% 100 keten kumaştan bahsediyorum – ama bambu keten karışımı gibi harmanlanmış keten alırsanız, ketenlerin bazı problemleri halledilir; daha az kırışacak ve daha çok perdeli olacak. Aynı pamuk / keten karışımı için de geçerlidir

Bir dükkan sahibi size pamuk karışımlı keten satabilir – iyi ve keten gibi görünüyor ama ucuz. Saf çamaşır istiyorsanız bunu satın almayın – iki kez kontrol etmeniz gerekecek, size açıkça söyleyemeyebilirler.

Dünyanın En İyi Gömlek Markaları

 1. Ralph Lauren – USA.
 2. Levi Strauss & Co. – USA.
 3. Tommy Hilfiger Corporation – USA.
 4. Burberry – Great Britain.
 5. Hugo Boss – Germany.
 6. Adidas – Germany.
 7. Lacoste – France.
 8. Versace – Italy.

EN KALİTELİ GÖMLEK KUMAŞLARI” için 4 görüş

 1. EFECAN

  Cansu sen hangi mandıradan geldin buraya 🙂
  bu markaların gömleği gözlüğü parfümü herşeyi var

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir