Etiket Arşivi: Asorti nedir Tekstil

ASORTİ TANIMI

Tarafından | 9 Şubat 2018

Konfeksiyon sanayinde genellikle bir giysi modelinden siparişe ve satış tahminlerine göre değişik renklerde ve farklı beden dağılımında üretim yapılır. Üretim başlamadan önce belirlenen bu renk ve beden dağılımına o modelin asortisi adı verilir. Bazen sadece renk asortisi (tek beden üretiminde) yada sadece beden asortisi (tek renk üretiminde) olabilir. Renk asortisinde modaya bağlı olarak çok satılacağı… Devamını oku »

SİPARİŞ TAKİP SİSTEMLERİ

Tarafından | 24 Şubat 2017

Sipariş bilgileri girişi Sipariş bilgilerinin bulunduğu forumlara müşterinin ürünle ilgili üreticiden istediği ürünün adetleri, beden asortileri ve birim fiyatları yazılır. Order Açma Tekstil örme işletmelerinde büyük çoğunlukla siparişe göre üretim yapıldığı daha önceki modüllerde ayrıntılı olarak belirtilmişti. Bu noktadan hareket ederek siparişe göre üretim bilgilerinin bilgisayara girilmesi işlemleri anlatılacaktır. Müşteriden gelen sipariş bilgileri, order formu… Devamını oku »

YÖNSÜZ KUMAŞLARDA PASTAL PLANI

Tarafından | 1 Kasım 2016

 Pastal ile ilgili tanımlar Pastalın tanımı: Seri üretim yapmak amacıyla üst üste serilmiş ve en az bir kenarı çakıştırılmış kumaş katları bloğuna pastal denir. Başka bir deyişle kumaşların, kesim emrine uygun şekilde kesim masasına desen, tüy, hav ve uygulanacak modelin özelliklerine göre çeşitli şekillerde kat kat serilmesine pastal denir. Asorti tanımı: Konfeksiyon sanayinde genellikle bir giysi modelinden… Devamını oku »