Etiket Arşivi: Çözgülü Örme Nedir?

Çözgülü örme ile ilgili geniş bilgiler.

ÇÖZGÜLÜ ÖRME TEKNOLOJİSİ

Tarafından | 13 Mayıs 2018

Çözgülü Örme Atkılı örme kumaşlar oldukça esnek olan kumaşlardır. Bu özellikleri sayesinde giyim sektöründe önemli bir yere sahiplerdir. Fakat giyim haricinde kullanım alanları oldukça kısıtlıdır. Dokuma kumaşlar kadar stabil örme kumaşlara duyulan gereksinim, çözgülü örme tekniğinin geliştirilmesini sağlamıştır. Bu teknikle istendiğinde dokuma kumaşlar kadar stabil veya atkılı örme kumaşlar kadar esnek ürünler elde edilebilmektedir. Zaman… Devamını oku »

ATKILI VE ÇÖZGÜLÜ ÖRME

Tarafından | 2 Ocak 2018

Örme kumaş, ipliklerin tek ya da topluca beslenmesi ile iğneler ve örücü elemanların yardımıyla ipliklere ilmek formunu kazandırarak, bu ilmeklerin yan yana ve boylamasına bağlantılar oluşturulması sonucunda tekstil yüzeyi elde etme işlemine örme, bu işlem sonucu elde edilen kumaşa örme kumaş adı verilir. Örme ile yüzey oluşturma işlemi ipliğin en hızlı şekilde kumaş yapısına dönüştürüldüğü… Devamını oku »

RAŞEL ÖRME KUMAŞ

Tarafından | 20 Ekim 2017

(Rachel) Çözgülü Örme Kumaşlar Rachel, trikot ve diğer çözgülü örme makinelerinde üretilen çözgülü örme sistemli kumaşlara çözgülü örme kumaşlar denir. Raşel Kumaş dediğimiz ürünler Yağmura ve rüzgara daha dayanıklı oldukları için ağırlıklı olarak dış mekanlarda ve bayrak kumaşlarında tercih edilmektedir. Ayrıca parlak görüntüsüyle beğeni kazanan bir bayrak türüdür. Gönder direklerinde ,Yelken bayraklarda ve dizi süsleme… Devamını oku »

ÖRME KUMAŞ TEKNOLOJİSİ

Tarafından | 1 Eylül 2016

Örme Kumaşlar ve Teknik Tekstiller Alanındaki Kullanımı Cam, Karbon ve Aramid elyaflarından üretilen teknik kumaşların kullanıldığı kompozit malzemeler, havacılık ve yenilenebilir enerji alanları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bu teknik kumaşlar 2 ve 3 boyutlu olarak, dokuma ve çözgülü örme gibi teknolojilerle oldukça başarılı ve yüksek hızla üretilebilirken, karmaşık geometrilerin söz konusu olduğu durumlarda sınırlamalar ortaya… Devamını oku »