Etiket Arşivi: İplik Çeşitleri Nelerdir

KISACA İPLİK ÇEŞİTLERİ

Tarafından | 24 Mayıs 2017

Birçok farklı renkte ve çok çeşitli iplik türleri mevcuttur. Kaliteli bir pamuk iplik; günlük kullanım için uygundur. Dikiş yerlerini, kumaş kenarlarını ve düğmeleri elde veya makinada dikmek için bu çok amaçlı ipliği seçin. Sağlam ve dayanıklıdır ayrıca birçok mağazada da mevcuttur. Çok amaçlı polyester iplik; biraz esnek ve iyi kaliteli polyester iplik, ev tekstilinin yanı… Devamını oku »

İPLİK ÇEŞİTLERİ

Tarafından | 5 Mayıs 2017

Karde Ring Pamuk İpliği Karde ring pamuk iplikleri, penye pamuk iplik üretimine göre daha kısa pamuk elyafından üretilmiş, tarama işlemi yapılmamış pamuk ipliğidir. karde ring iplikleri penye ipliklerine göre daha düşük kalitelidir. Bu iplikler düzgünsüz ve pürüzlü bir yüzeye sahiptir. Dokuma ve örme sektöründe kullanılan bu ipliklerin bükümü triko için düşük, dokuma için daha yüksek… Devamını oku »

İPLİĞİN TANIMI, ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 23 Mart 2017

İplik, Çekim işlemi uygulanmış, istenilen ölçülere getirilmiş, isteğe bağlı büküm ve kat verilmiş, kullanıma hazır biçimde işlenmiş lif topluluğuna ”iplik ”denir. Ham maddelerine göre (pamuk, yün, vb.), yapılarına göre (fantezi, katlı, krep,vb.) kullanım yerlerine göre (dikiş ipliği, örme iplik,vb.) iplik çeşitleri üç gruba ayrılır. İplik Eğirme Eğirme, kısa liflerin yada flamentlerin (kesiksiz liflerin) bükülmesine denir.… Devamını oku »