Etiket Arşivi: Vatka Makinesi nedir?

VATKA NEDİR, NE İŞE YARAR, VATKA NERELERDE KULLANILIR?

Tarafından | 6 Mayıs 2021

Vatka denince bir çok kişinin aklına bir şey gelmez, günlük hayatta sıkça karşılaşılan bir terim değildir. Ancak tekstil sektörünün içinde olanlar ve terzilik/modacılık gibi işlerle ilgilenenler için bu durum biraz farklı. Gelin size vatka nedir? Vatka ne işe yarar? Vatka nerelerde kullanılır gibi soruların cevabını verelim… Vatka İngilizce “wadding” olarak yazılır. Vatka Nedir? Vatkayı size… Devamını oku »

ŞERİT BİRLEŞTİRME MAKİNESİ

Tarafından | 23 Mart 2017

Klasik Şerit Birleştirme Makinesinin Görevleri  Tarak makinesinden gelen bantları (16–20–24–32 adet) birleştirmek  Şeritteki düzgünlüğü artırmak  Katlama görevini yaparken az bir çekimle (1,1 – 2,5 kat) lifleri boyuna paralel hâle getirmek  Lifleri bant formundan yumak (vatka) haline getirmek Çalışma Prensibi Şerit Birleştirme makinesi, girişte besleme düzeni, çekim sistemi, vatka sarım ve vatka transport sistemi ana kısımlarından… Devamını oku »

VATKALI CER MAKİNESİ

Tarafından | 8 Aralık 2016

Görevleri Şerit birleştirme makinesinden gelen vatkaları (6-8 adet) dublaj yaparak karışımı daha da homojenleştirmek ve düzgünsüzlüğü en alt seviyeye indirmek Dublaj kadar çekim (6-8) uygulayarak tekrar vatka (yumak) hâlinde sarmak Çalışma Prensibi Vatkalı cer makinesi; Girişte vatka besleme kısmı, Çekim kısmı, Tülbent sevki, Çıkışta vatka sarım kısımlarından oluşur. Vatka besleme kısmı: Şerit birleştiricide vatka biçimine getirilen… Devamını oku »