FEMİNEN GİYİM TARZI

feminen tarz
Tarafından | 20 Mayıs 2017

Feminen kelime anlamı olarak “kadınsı” anlamına gelir. Vücut hatlarını vurgulayan giyim tarzına “feminen tarz” denir.

Feminen parçalar her kadının gardrobunda bulması gereken parçalardır. Genel olarak dar, vücudu saran tercihe göre dantel veya transparan detayları bulunan parçalardır.Dişilik” kavramı bu tarzda oldukça baskındır. Bu tarz ile istediğiniz zaman hanım hanımcık olabileceğiniz gibi, isteğiniz zaman da çok seksi olabilmeniz mümkün. Feminen tarz da en önemli unsur her şeyi bir arada kullanmamak, abartıya kaçmamak. Tarzınız ne olursa olsun star parçanız bir tane olsun ve dikkatleri yalnızca o parçaya çekin. Sizlere biraz bu tarzın kombin tüyolarını verelim.. Her kadının gardrobunda bulunan siyah mini elbiseyle başlayalım. Bu elbise tam bir kurtarıcı niteliğinde. Siyah vücudu saran mini elbisenizi bilekten bağlamalı ince topuklu bir ayakkabıyla veya bir stiletto ile kombinleyebilirsiniz.

Feminine feminen 1

Takacağınız aksesuarlarla da bu sade elbiseyi çok daha star bir hale dönüştürebilirsiniz. Kırmızı mini bir elbiseyi de leopar desenli bir stiletto ile kombinleyip tüm gözleri üzerinize çekip, dişiliğinizle göz kamaştırabilirsiniz. Dantel de bu tarzın en gözde parçaları arasında yerini almakla beraber tüm dişiliği ile vitrinleri süslemekte. Şık olmanız gereken özel bir geceye geceye davetliyseniz dantel parçaları rahatlıkla kullanabilirsiniz, tercihinize göre uzun veya kısa dantel elbiseler gözleri üzerinize çekecektir.

Ayakkabı olarak elbiseniz uzun ise, daha boyunuzu yükseltecek platformlu ama elbisenizin altından gözükmeyecek ayakkabıları tercih etmenizi öneriyoruz. Uzun tercih ediyorsanız etek boyunuz her zaman yeri süpürmeli. Şayet bu tarzın en belirgin özelliği dişiliğin diğer ismi olan “zerafet” kombin olarak ne tercih etmiş olursanız olun zarif gözükmelisiniz. Eğer kısa dantel bir elbise seçtiyseniz stiletto tercih etmenizi öneriyoruz. Vücudu saran yüksek bel ispanyol paça cep detayı olmayan kumaş bir pantolon ile ince askılı saten bir blüzü bütünleştirip, altına kalın topuklu bilekten bağlamalı boyunuzu yükseltecek bir ayakkabı seçmenizi öneriyoruz. Yine pantolon boyunuz uzun olmalı ayakkabı altından gözükmemeli.

Feminine feminen 2

Transparan detaylar da bu tarzın en belirgin parçalarından. Sırt kısmı trasparan tek parça bir elbise de seçebilirsiniz,  transparanı detay olarak ta kullanabilirsiniz. Bu tamamen tercihinize kalmış. Kalem elbiseler, kalem etekler de yine feminen parçaların başında geliyor. Kalem elbisenize biraz göğüs dekoltesi veya sırt dekoltesi vererek daha da seksi bir hale getirebilirsiniz. Eğer kalem etek tercih ettiyseniz üzerine dekolteli bir gömlek tercih edip, altına bilekten bağlamalı gold detayları olan bir topuklu ayakkabı tercih edip tarzınızı tüm albenisiyle ortaya koyabilirsiniz.

Göğüs dekolteli mini tulumlar da bu tarzın vazgeçilmezleri arasında. Mini tulumlarınızı  stilettoyla kombinleyebilirsiniz. Stiletto  bu tarzın kurtarıcı parçası olup, zerafet ve dişiliğin vücut bulmuş hali gibi. Sizler de feminen bir tarza sahipseniz bu tüyolardan yararlanıp tüm dişiliğiniz ve cazibenizle gittiğiniz yerlerde rüzgarınızı estirebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir