FLANEL KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Flanel kumas1 1
Tarafından | 24 Ekim 2019

Flanel kumaş, pamuktan üretilen bir kumaş türüdür. Dolayısıyla kullanımı da rahat ve sağlıklıdır. Nemi emme ve nefes alma özelliklerine sahiptir. Flanel kumaşların yüzeyi pürüzlü olabilir. Bu sayede özellikle giysilerde kullanıldığında kaymaz ve tok durur. Gömlek, etek, elbise, şort, bebek kıyafetleri, temizlik bezi, bebek battaniyesi, pijama ve birçok ürün yapılabilmektedir.

Flanel Oduncu gömleği kumaşıdır.

Yapısı sayesinde oldukça sıcak tutar ve yumuşaktır. İnce numara iplik ile dokunması nedeniyle hafif bir kumaş türüdür. Flanel sıklıkla giysilerde kullanılsa da kullanım artıları sayesinde dekorasyonda da kendine yer bulan kumaşlardan biridir.

Pazen adıyla da bilinir.

Flanel, sağlıklı bir kumaş olduğundan dolayı sıklıkla nevresimlerde kullanılır. Dokunuşu ve hava geçirgenliği sayesinde çok rahat bir uyku sağlar. Sıklıkla ekose deseniyle üretilerek kullanılan flanel, çok yönlü olmasıyla da bilinir. Flanel kumaştan yapılan battaniye ve yatak örtüleri de kaymamaları, sıcak tutmaları ve verilen formu korumaları gibi özellikleri sebebiyle tercih edilirler. Flanel kumaş, koltuk ve kanepe kaplamalarında da, düz veya kareli desen alternatifleriyle sıklıkla kullanılır.

oduncu gomlekleri

Oduncu gömlekleri çeşitleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir