KAŞE KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

kaşe
Tarafından | 3 Ekim 2018

Kaşe; İnce numara strayhgarn iplikten, 2/2 dimi örgü yapısında dokunmuş bir kumaştır, kuvvetli bir dinkleme işlemi yapılmış, yüzeyi havlandırılmış ve keçeleştirilmiş, takım elbise, pantolon, pardösü gibi ürünlerde kullanılan yünlü kumaşlara verilen isim kaşe kumaştır.

Kaşe Kumaş; D 2/2 örgüsüyle, ince numara strayhgarn iplikten dokunur. Dokunan kumaşın ağır bir dinkleme işlemiyle keçeleştirilir ve bir yüzeyi havlandırılır. Düz renk elbiselik ve döpiyeslik kumaşlardır. Daha kalın tipleri pardösülük olarak da kullanılır.

Bleyzer kumaş ise; Ağır bir dinkleme ve hafif bir şardonlama işlemiyle yüzeyi havlandırılmış olan kaşe benzeri strayhgarn kumaşlardır. Aslında, 12/1 Nm strayhgarn iplikle 1 cm’de 16 tel sıklıkla ve dimi örgüsüyle dokunan, üzerine yollu desen basılan, spor ceketlik veya kadın kepliği olarak kullanılan özel bir kumaşa verilen isimdir. Ancak  günümüzde kaşe tipi ağır gramajlı kumaşlar için bu isim kullanılmaktadır.

kaşe

KAŞE KUMAŞ ÖZELLİKLERİ” için 1 görüş

  1. Murat

    Bu kaşe kumaştan nereden alırım pantolon için yada hazır pantolon bu kumaştan nerede bulurum. 05347356521 murat ben edirne

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir