KOBE KREP KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Kobe krep
Tarafından | 29 Temmuz 2018

Kullanışlı Giyim Eşyaları için Kobe Krep

Kumaşların üretim aşamasında ilk başlarda temel olarak giyinme ihtiyaçlarına ve belirli yüzeyleri kaplama gereksinimlarına bağlı olarak dekoratif fakatçlarla da kullanılabilen kumaşlar farklı iplikler kullanılarak elde edilir. İpliklerin çeşidine ve ipliklerin kullanılış biçimine bağlı olarak değişen kumaş kalitelerine ve özelliklerine haiz bir çok ürün kullanım fakatçlarına bağlı olarak faydalı bir halde kullanılabiliyor. Kumaş üretimlerinde kullanıcılara yetişme noktasında en direkt özelliklere haiz olan kumaşlar giyim eşyalarının üretiminde kullanılanlar olmaktadır. Özellikle rahat ve nefes alabilen giysilerin elde edilmesi için farklı dokuma şekilleri kullanılarak üretimler yapılır. Bu aşamada yapılan üretimlerden biri de kobe krep olmaktadır.

kassandra

Giyim sektörü başta olmak üzere farklı kumaşlara ihtiyaç duyan bir çok malzemeyi kullanan sektörlerde de çeşitli kumaş türlerinden sektöre en uygun olanlar tercih edilmektedir. Örneğin, halıcılık için kullanılan kumaşların birçoğu gmeşhurk giyim eşyalarının içinde aslabir etkiye sahip değildir. İpliklerin birbirlerinin aralarından, üzerlerinden ve altlarından geçirilerek oluşturulan hareketlerle elde edilmiş dokuma tekniği maksimum kullanılan tekniklerin başlangıcında gelmektedir. Bu teknikle meydana getirilen kobe krep ürünleri krep ürünleri içinde maksimum kullanılan başlıca iki tür üretim çeşidinden biridir. Yüzeyinde belirsiz taneli bir yapıya sahip olan krep ürünleri yosunlu bir karakter özelliğine sahiptir. Tuşesi elastik olan ürünlerde, krep işlemleri gerçekleştirilirken yüksek tekrarda ve farklı yeniden serileri ile ipliklerin geçirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede geçirgen bir yapıya sahip olan krep ürünler özellikle giyim eşyaları için en ideal kumaşlar haline gelmektedir.

kassandra1

Üretim aşamaları ne kadar kusursuz bir şekilde atlatılabilirse ortaya çıkan ürün de o denli etkili olabilmektedir. Üretim sırasında kullanılan teknolojiden kullanılan üretim cihazlarına kadar hemen derhal her şey krep üretimlerinde etkili şekilde rol almaktadır. Krep dokuma içindeki ürün çeşitlerinden olan kobe krep üretimlerinde kaliteli bir şekilde üretimlerin sürdürülmesi ekipmanların sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi ve kaliteli olması aynı zamanda kullanılan ipliklere bağlı olarak da değişebilmektedir Farklı iplikler kullanılarak standart olarak ortaya çıkarılan ürünlerden daha hafifçe, daha üstün özelliklere haiz ve çok daha uygun fiyatlı çözümler bulunabilir.

krep kumas ornegi 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir