KUMAŞ PANTOLON ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

kumas pants
Tarafından | 19 Haziran 2019

Takım Elbise ve ya Kumaş Pantolon Alırken

Çok beğendiğiniz bir takım elbise ya da pantolonu aldığınızda çok da beğenmediğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aldığınız pantolon vücudunuzda yanma,kaşınma,terleme gibi hisler yaratabilir. Bir kumaşın kaliteli olması demek sadece görüntüsünün güzel olması demek asla değildir. Kaliteli kumaş sahibini her konuda memnun edebilecek olabildiğince doğal olan kumaştır. Tekstil işiyle meşgul değilseniz, kumaşlardan pek anlamıyorsanız sizin gibi kullanıcılar için ürünün iç kısımlarında “yıkama talimatı” dediğimiz etiketler vardır. Bu etiketlerin üzerinde kumaşın üretildiği ipliklerin ham maddeleri yazmaktadır. Sizler için bir yazı hazırlayarak kaliteli kumaş nasıl olur sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Kumaş Pantolon İçindeki Etiketi İnceleyiniz

Alacağınız ürün hangi marka olursa olsun mutlaka iç kısmındaki yıkama talimatına göz atınız. Etiket üzerinde yazan %100 cotton yazısı sizi yanıltmasın, doğal elyaflar bile tek başına kullanıldığında yeterince konforlu bir giyim sağlamazlar. Pamuk, Keten, Yün, Bambu gibi doğal elyaflarla birlikte mutlaka %5 civarında Elastan iplik kullanılmalıdır, çünkü elastan ile dokunan kumaşlarda potluk olmaz, kumaş esnek olduğu gibi diz yapmaz ve kumaşı toplar.

Yaz Ayları için İdeal Kumaş Pantolon Tipi

Bizim sizlere naçizane önerimiz “Pamuk/Polyester/Elastan” ve “Keten/Pes/Elastan” karışımıdır, Elbette pamuk ve keten oranları yüksek olması şartıyla.

Kış Ayları için İdeal Kumaş Pantolon Tipi

Kış ayları için ise önerimiz mutlaka yünlü karışımlı kumaşlar tercih etmenizdir. Yün elyafı sıcak tutmasıyla birlikte hava geçirgenliği sayesinde kaşınma terleme yapmayan bir tekstil lifidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi bir miktar elastan olursa kıyafetiniz daha düzgün ve konforlu olacaktır.

Ayrıca alacağınız pantolonun kumaşına elinizle bir dokunun ve tuşe dediğimiz verdiği hisse bakın, eğer elinize batıyorsa sertse bir kez daha düşünün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir