MODAKRİLİK İPLİK ÖZELLİKLERİ

modakrilik
Tarafından | 26 Aralık 2019

Modakrilik hafif, yumuşa ve yün benzeri bir his verir. Çok iyi renk haslığı var.

Esnektir, şeklini korur ve büzülmeye ve kırışıklıklara karşı dayanıklıdır. Modakrilik son zamanlarda giyim eşyalarında benzer malzemelerin hissi nedeniyle kaşmir için daha az pahalı bir alternatif olarak kullanılmıştır. Modakrilik, güvelere, yağlara ve kimyasallara dayanıklıdır ve güneş ışığından kaynaklanan bozulmaya karşı çok dayanıklıdır.

Modakrilik İplik Özellikleri

Moda Modakrilik bir akrilik ile benzer özelliklere sahiptir.

Bununla birlikte, modakrilikler alev geciktiricidir ve yanmazlar. Lifleri tutuşturmak zordur ve kendi kendine söner. Modakrilik’in alev geciktirici özelliklerine ek olarak, yün ile kıyaslanabilir nispeten yüksek dayanıklılığa sahiptir. Modakrilik lifleri aşınmaya karşı orta derecede dirençli ve çok düşük mukavemete sahiptir.

Modakrilikler, sıcağın zayıf iletkenleridir. Kumaşlar yumuşak, sıcak ve esnektir. Modakrilikler, görünüm tutulması söz konusu olduğunda yüksek performans gösterir. Lifler oldukça esnektir ve kırışmaz. Aynı zamanda büyük boyutsal stabiliteye ve yüksek elastik toparlanmaya sahiptirler;

Modakrilik Kullanım Alanları

Modakrilikler, esas olarak, çevre direncinin veya alev geciktiriciliğinin gerekli olduğu veya gerekli olduğu uygulamalarda kullanılır. Modakrilikler, alev geciktirmeyi nispeten düşük bir yoğunlukla kombine etme yeteneğine sahiptir, bu da koruyucu donanımın rahatsız edici derecede ağır olmadığı anlamına gelir (yani, elektriksel astarlar tarafından giyilen gömlekler ve pantolonlar). Alev geciktirici ve düşük yoğunluğun kombinasyonu da mobilyalarda, perdeliklerde ve dış mekan kumaşlarında kullanışlıdır

Modakrilikler, kürk benzeri kumaşlarda, saçlarda, peruklarda ve polar kumaşlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Çeşitli lif formlarını karıştırarak gerçekçi bir kürk görünümü yaratmak kolaydır. Kumaşlar daha sonra kürke daha yakın bir benzerlik oluşturmak için kesilebilir veya kabartılabilir. Modakrilik’in ısıya duyarlılığı, peruk ve postişin kıvrılmasına ve ısıdan zarar görmesine izin verir. Modakrilikler aynı zamanda polar, örgü-havlı kumaş destek kumaşları ve endüstriyel kumaşlarda da kullanılmaktadır.
modakrilik kullanım alanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir