ÖRGÜ BEBEK ŞAPKALARI İÇİN İDEAL İPLİK SEÇİMİ

alpaka bere
Tarafından | 10 Ocak 2019

Diyelim ki çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın  bir bebeği olacak ve el yapımı bir şapka mükemmel bir hediye olacağını biliyorsunuz. Soru şu ki, bebek şapkaları için en iyi iplik nedir? Bu yazıda bebek şapkalarının örülmesi ve örülmesi için hangi iplik ve liflerin işe yaradığına bakacağız.

Bebek Şapkaları İçin İplikte Önemli Faktörler

Yumuşaklık ve yıkanabilirlik. Bunlar herhangi bir bebek için iplik seçerken en önemli iki faktördür. Bir bebeğin cildi çok hassastır ve doğru şekilde bakım yaptığınızdan emin olmak istersiniz. Bir ebeveynin akıl sağlığı da değerlidir, bu yüzden makinede yıkanabilir bakımı kolay bir ürün en pratik olanıdır. Yumuşaklık ve bakımın yanı sıra, şapkaların kendi özel gereksinimleri vardır.

bitkisel lifler

Bebek şapkaları için en iyi iplik, şapka şeklini korumak ve bebeğin kafasında sabit tutmak için yeterli esnekliğe sahip olacaktır. Bu iplikler diğer elyafların yanı sıra pamuk, akrilik, yün ve bambu kombinasyonundan da yapılabilir . Yün ve birçok akrilik , kendileri için yeterli esnekliğe sahiptir, böylece şapka için her iki elyafın% 100’ü olan bir iplik kullanabilirsiniz. Öte yandan bitki lifleri, doğal bir gerilmeye sahip değildir. %100 bitki lifi ipliği, giyildikten kısa bir süre sonra sarkma ve esneme eğiliminden dolayı şapka için uygun değildir. Bu, tığ işi bir bebek şapka içinde bir pamuğun yumuşak hafifliğini alamayacağınız anlamına gelmez. Bitkisel elyaf ve yün veya suni materyallerin karışımı olan iplikleri araştırın.

İplik Etiketini Okuyun

Bir satın alma işlemi yapmadan önce elyaf içeriğini kontrol edin. “Yün” etiketli iplik de “superwash” demelidir. Değilse geri koyun.

Akrilik? Eğer öyleyse, yumuşak mı?Aynı şey pamuk ve diğer bitkisel lif karışımları için de geçerlidir.

Daha sonra bakım talimatlarına bakınız. Makinede yıkanamayan her şeyi geri koyun. Makine tarafından işletilebilir. Öğeyi kurutucuda kurutmak ister misiniz?Yoksa hava kurumasını beklemekte sorun yok mu? Tüm makine yıkama iplikleri makinede kurutılamaz.

Bebek Beresi Örgüde Kaçınılması gerekenler

Asla süper yıkama olmayan bir yün kullanmayın. (Superwash yünleri makinede yıkanabilir hale getirmek için işlem görmüştür.) Superwash Merinos daha da iyidir. İnce bir merinos yünü o kadar yumuşaktır ki çoğu insan yün olduğunu bile bilmiyor! Lif içeriği nedeniyle akrilik, pamuk veya bambu kullanmayın. İpliğin kolay ve yumuşak olmasına dikkat edin. Tiftik ve alpaka gibi lifler cildiniz için harika hissedebilir, ancak bir bebeği kolayca tahriş edebilir ve makine yıkama özellikleriyle bilinmez.

Birçok tanınmış üreticinin sadece bebekler için geliştirilmiş iplikler vardır. Lion Markası, Red Heart ve Bernat hepsi güzel örneklerdir. Şüphe durumunda, bu bebeğe özel iplikler güvenli bir seçimdir.

Bebek Şapkaları İçin Doğru İpliği Seçtiniz mi?

İplik almadan önce sormanız gereken son soru: Size iyi geliyor mu ? Eğer değilse o zaman geri koyun. Cildinizi rahatsız eden herhangi bir şey, bebeğin yumuşak cildini daha da tahriş edecektir. Emin değilseniz, ipliği hafifçe iç bileğinize ve boynunuzun altına sürterek bir test yapın. Bunlar çok hassas bölgeler, eğer lif iyi hissediyorsa, bebek şapkaları için uygun bir iplik bulduğunuzu söylemek güvenlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir